Close
رستوران

آبشار خور

Khor Waterfall

4124-bJfoY7ccg8y9TFNzXD8o.jpeg
Khor Waterfall (1).jpg
Khor Waterfall (2).jpg
Khor Waterfall (3).jpg
Khor Waterfall (4).jpg
Khor Waterfall (5).jpg
Khor Waterfall (6).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

می توان از آبشار خور به عنوان یکی از شاهکارهای خالق هستی در دل طبیعت بی بدیل جاده چالوس نام برد، واژه خور مخفف کلمه خورشید می باشد. روستای خور در ارتفاعات 2800 متری در دامنه غربی قله گندم چال آرمیده. این آبشار با ارتفاع 60 متری یکی از پر اهمیت ترین جاذبه های طبیعی این منطقه به شمار می رود و به لطف داشتن آب و هوایی منحصربه فرد و طبیعتی اعجاز گونه نظر بسیاری از علاقمندان به طبیعت و زیبایی را به خود جلب می کند.

نوع جاذبه:
 • جاذبه های طبیعی
 • آبشار

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • Maryam_aram63
  نقدها:
  گزارش
  آبشار یخی خور
  توصیه شده توسط کاربر

  آبشار خور از آبشارهای زیبای استان البرز است . این آبشار با ارتفاع حدود ۵۰ متر در ارتفاع ۲۸۰۰ متری در نزدیکی روستای خور قرار دارد.برای رسیدن به این روستا در جاده کرج-چالوس و سه کیلومترقبل از سد امیرکبیر(کرج) وارد خروجی خوزنکلا شوید، در ابتدای راه به یک دوراهی می رسید که باید وارد راه سمت راست شده وبعد از گذشتن از روستاهای ارنگه و سیجان با طی مسیری کوهستانی و پر پیچ و خم در حدود ۱۷ کیلومتر به خور می رسید. روستای خور به سبب داشتن پیست اسکی در زمستان نیز رونق دارد.از روستا تا آبشار کمتر از یک ساعت پیاده روی  برای مسیر زیبای دو کیلومتری در انتظار شماست .در زمستان که من رفتم مسیری که تا آبشار طی میکنی یه قشنگی داره ودر تابستان هم به خاطر سرسبزی مسیر آبشار یه قشنگی دیگه ای داره به نظر من باید هم در زمستان و هم در تابستان رفتن به این آبشار رادر دو فصل مختلف از سال تجربه کرد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • خدیجه عربی
  نقدها:
  گزارش
  آبشار خور
  توصیه شده توسط کاربر

  آبشار خور در نزدیکی روستای خور، در فاصله‌ی ۱۷ کیلومتری جاده‌ی کرج-چالوس قرار دارد. ارتفاع این آبشار ۵۰ متر است و از روستای خور،تقریبا دو کیلومتر فاصله دارد. با پیاده‌روی ۳۰ الی ۴۵ دقیقه‌ای از میان درختان سیب ترش، گوجه‌سبز، زردآلو وگیلاس و در مسیری مملو ازچشم‌اندازهای زیبا، می‌توان به این آبشار دسترسی داشت. در فصول سرد سالبه‌علت سردی هوا، آب آبشار یخ می‌زند و منظره‌ای دیدنی را خلق می‌کند.دسترسی به این روستا از جاده کرج – چالوس میباشد. حدود کیلومتر 20 جاده کرج - چالوس و قبل از تاسیسات سد کرج (امیرکبیر)، تابلو خوزنکلا در سمت راست دیده میشود که پس از ورود به این جاده آسفالته پیچ در پیچ کوهستانی با دنبال کردن تابلو "پیست اسکی خور" حدود 10 کیلومتر بالاتر به روستای خور خواهید رسید. برای رسیدن به آبشار حدود یک ساعت باید در جاده پاکوب،پیاده روی کنید. بیشتر مسیر تا پای دره و نزدیک آبشار، بدون شیب و همواراست و امکان نشستن خانواده ها هم وجود دارد . ما در بهار که طبیعت این قسمت سرسبز و زیبا بود آویشن و چای کوهی هم چیدیم و در زمستان که آبشاریخ زده بود و برف زیادی بود کلی برف بازی کردیم که در هر دو فصل طبیعت این منطقه زیبا و جذاب بود

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • سعیده قاسم پور
  نقدها:
  گزارش
  آبشار خور
  توصیه شده توسط کاربر

  آبشار زیبای روستای خور اینروزا یخ زده و چهره ای کاملا زمستونی داره .آبشار روستای خور در مسیر کرج چالوس قرار گرفته و زمستونهای سرد و برفی داره .یه پیست اسکی هم داره که البته فعال نیست.برای یه کوه پیمایی زمستونی انتخاب خیلی خوبیه.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Yannar
  نقدها:
  گزارش
  آبشار خور
  توصیه شده توسط کاربر

  آبشار خور یکی از آبشار های نام آشنای کشور برای طبیعت گردهاست،این آبشار در نزدیکی روستای معروف خور در استان البرز رار گرفته است و در ۱۷ کیلومتری جاده چالوس واقع شده است و فاصله چندانی با تهران ندارد.این آبشار ۵۰ متر ارتفاع دارد و در محیطی سرسبز و با صفا در میان کوه های سر به فلک کشیده خور جا خوش کرده است.با ۴۵ تا یک ساعت پیاده روی در دل طبیعتی زیبا به آبشار خور خواهید رسید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • محمود رضایی
  نقدها:
  گزارش
  ابشار خور
  توصیه شده توسط کاربر

  این ابشار در استان البرز و در جاده چالوس و روستای خور قرار داره و از روستا حدود ۴۵دقیقه پیاده روی داره

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • امید خدایاری
  نقدها:
  گزارش
  آبشار خور
  توصیه شده توسط کاربر

  برای رسیدن به روستای خور باید ۱۷ کیلومتر در مسیر جاده کرج به چالوس رو طی کنید تابه روستای خوزنکلا برسید و سپس در مسیر سمت راستی روستا وطی مسیر چند کیلومتری و عبور از چند روستا به خور میرسید، آب و هوای خنک و تمیز و مسیر دسترسی زیبا، این مکان رو به یکی از جاهای دیدنی نزدیک تهران و کرج تبدیل کرده.
  آبشار خور در نزدیکی روستای خور قرار داره تقریبا برای رسیدن به آبشار یک ساعت از روستای خور زمان لازمه و از تهران تا خور نیز یک ساعت راهه.
  بهترین زمان بازدید : در زمستون آبشار یخ زده رو میتونین ببینید در بهار هوای تقریبا سرد با درخت های بیدمشک، در تابستون هوای خنک و در پاییز درختان هفت رنگ
  درجه سختی : تقریبا یک ساعت پیاده روی و کوه نوردی با شیب ملایم

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Nedajrg
  نقدها:
  گزارش
  آبشار خور
  توصیه شده توسط کاربر

  آبشار خور یکی از آبشارهای معروف ایران است که در نزدیکی روستای خور گرفته است. خروجی این روستا در کیلومتر 17 جاده تهران چالوس قرار گرفته است. اگر به دنبال مکانی زیبا جهت طبیعت گردی هستید این مکان جای نزدیکی به تهران و کرج می باشد.

  کی برویم؟

  این آبشار 50 متر ارتفاع دارد و یکی از نقاط مهم آبشار نوردی در فصل زمستان می باشد. در زمستان با توجه به ارتفاع زیاد منطقه و برودت هوا آبشار یخ می زند و صخره نوردان زیادی را به سمت خود می کشد. دیدن آبشار یخ زده و تلاش صخره نوردان در بالا رفتن از آن خالی از لطف نیست. در بهار و تابستان نیز سرسبزی منطقه و خنکی هوا در آن ارتفاع مسافران زیادی را به سمت خود می کشد.

  چگونه برویم:

  چهت رسیدن به این منطقه از جاده چالوس وارد مسیر فرعی خوزنکلا شوید و پس از طی مسیری حدود 15 کیلومتر و رد کردن این روستا به روستای زیبای خور برسید. ابتدای روستا با پرداخت ورودی میتوانید ماشین خود را در پارکینگ پیست اسکی روستای خور پارک کنید و از مسیری خارج از روستا و طی کردن مسیری زیبا و سرسبز طی حدود 45 دقیقه به پای آبشار برسید.

  کنار پارکینگ پیست اسکی سرویس بهداشتی هست و میتوانید در مسیر از سوپرمارکتهای واقع در روستاها خرید کنید. در عبور از مناطق روستایی با کمترین سروصدا رفت و آمد کنید و سعی کنید وارد باغات کشاورزان نشوید و توجه داشته باشید در صورتیکه در رفت و آمد در این نواحی رعایت بهداشت و پاکیزگی محیط زیست را به جا بیاورید قطعا با برخورد خوب محلی ها مواجه خواهید شد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: