Close
رستوران

روستای کندر

Kondor Village

4125-4CjZ31ARBoqEtBW0qWo2.jpeg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

این روستای خوش آب و هوای در میان البرز مرکزی و در فاصله ۶ کیلو متری شمال شرقی کرج واقع شده و منظره های دلنشین و زیبا و باغهای گلابی و گیلاس در نگاه اول چشم هر بیننده ای را نوازش می کنه و هر کسی یک بار پا بر این خطه بگذاره شیفته اش می شه. هوای خنک و لطیف و کوههای زیبا و سر به فلک کشیده با چشمه های روان و مردمی نجیب و سخت کوش از خصوصیات این روستا است.

نوع جاذبه:
 • روستا و دهکده

نقد و بررسی روستای کندر


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند پروانه کشاورز
  نقدها:
  گزارش
  روستای کندر
  توصیه شده توسط کاربر

  کندر روستایی در حدود ۲۰ کیلومتری کرج است. در گذشته به آن کهنه در گفته میشده که در گذر زمان تبدیل به کندر شده است. این روستا که پر از جاذبه های طبیعی، گردشگری و تاریخی است را میتوان یکی از دیدنی ترین روستاهای کرج به شمار آورد. کوه های سر به فلک کشیده، دشت ها و تپه های زیبا و سرسبز، باغ های گیلاس و گلابی، آب و هوای خنک و دلچسب آن، و از همه مهمتر، گلستانهای طبیعی و دشتهای لاله اطراف روستا، از دیدنی های بی نظیر روستای کندر و استان البرز محسوب میشود. شغل مردم روستا کشاورزی و باغداری است و محصولات آنها بیشتر جو و عدس و گندم و میوه های گلابی و گیلاس است. منطقه چهل بی بی یا چهل دختر، امام زاده طاهر و عبدالله، قبرستان زرتشتیان و آبشار زیبای کندر از دیدنی های این روستاست، همچنین این روستا چندین قله و کوه معروف هم دارد. مزرعه لاله های لزور که چند سالیست در فصل بهار گردشگران زیادی را به روستا میکشاند یکی از زیباترین لاله زارهای ایران است که در نزدیکی این روستا قرار دارد. معماری بسیار قدیمی خانه های روستا، چشمه های آب مقدس(مراد آب)، دارا بودن اشیا قدیمی مثل سفال و ساروج که به دوره قاجاریه و صفویه برمیگردد، همگی نشان از قدیمی بودن این روستا دارند. در داخل روستا اصلا تابلوی مناسبی وجود ندارد و در خیلی قسمتها اهالی روستا با فلش های رنگی روی دیوار، جهت مسیر را نشان داده اند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند منیرا - اهل سفر
  نقدها:
  گزارش
  باغ لاله‌های لزور- روستای کندر
  توصیه شده توسط کاربر

  با طی کردن حدود 5 کیلومتر از کرج به سمت چالوس، سمت راست جاده با تابلو به سمت روستای کندر از جاده چالوس خارج شده و بعد از طی کردن حدود 8 کیلومتر از یک جاده پیچ در پیچ و البته باریک به روستای زیبا در دامنه کوه خواهید رسید به نام روستای کندر. اما چیزی که قبل از رسیدن به روستا در جاده شما رو غافلگیر می‌کند در سمت چپ جاده و در فاصله‌ای دور در دامنه کوه فضای آمیخته از رنگهای شاد و متنوع توجه هر فرد رو به خودش جلب و شاید وادار به توقفی هر چند کوتاه بکنه و انگیزه‌ای برای هر چه سریعتر رسیدن به نزدیکی آن فضای رنگارنگ. بعد از عبور از روستای کندر و باغات و با عبور از جاده خاکی با اینکه دیگر از فضای رنگی چیزی دیده نمیشود اما میدانیم دیگر نزدیک هستیم و بعد از پرداخت ورودی (با توجه به روز، غیر تعطیل نفری 15 هزار تومان و برای روزهای تعطیل نفری 20 هزار تومان) ماشین را در محیطی به نام پارکینگ که دشتی در دامنه کوه بود پارک و پیاده بعد از عبور از یک پیچ در خود مزرعه لاله لزور بودیم. مزرعه‌ای نقاشی شده با لاله‌هایی با رنگهای متنوع با تصویری زیبا که در هوای ابری و نم نم بارارن وی گلبرگهای لاله زیبایی خاصی رو ایجاد کرده بود و البته با آفتابی شدن هوا رنگهای لاله با زیبایی دو چندان با رنگهای واقعی‌تر رخ می‌نموند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: