Close
رستوران

دریاچه اوان الموت

Ovan Lake

4254-unBHEE2n7rjN3vPmElOP.jpeg
DTwXF3kcgdpSynMz-1534238031530.jpg
8MWQkzarun5P0D7M-1534238022727.jpg
hoO9KsAe3OnQNDT7-1534739457955.jpg
KUb9G8uJRbwz2qj4-1534241588758.jpg
N0OaA66sTa299m72-1534238129284.jpg
nQ6rwZklhf2NKjHM-1534234914930.jpg
VqAkQOWnTeLhpJlG-1534739590683.jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

اُوان به معنی محل تجمع آبی که از زمین می جوشد. این نگین نیلگون در جاده الموت دریاچه ای بکر است که  هشتاد و نهمین اثر طبیعی- ملی در فهرست آثار ثبت میراث می باشد. وقتی به دریاچه رسیدیم اگر سوار قایق شده و به وسط آب برویم، زلال بودن آنرا با چشم خواهیم دید که این آب جوششی از درون زمین است.این دریاچه به دلیل موقعیت ویژه جغرافییایش که در ارتفاعی حدود 1810 متر از سطح دریا دارد، وقتی از بالا به دریاچه می نگریم پوشش گیاهی زیبایی را می بینیم که دریاچه را محصور کرده است و تا پای کوه های اطراف پیش رفته است.تنوع پوشش گیاهی که از آن گفتیم اعم از درختان سیب، آلبالو، گیلاس، فندق، گردو، سنجد، چنار، بید و تبریزی که توسط مردم کاشته شده اند و برخی دیگر مثل کنگر،‌ شیرین‌ بیان و گون خود رو هستند. گیاهانی مثل خوشاب و چنگال آبی هم که روی آب دریاچه غوطه‌ورند، محیط مناسبی برای زندگی اردک ماهی‌ها به‌وجود آورده‌اند. البته ماهی‌های دیگری مثل کپور و قزل‌آلای رنگین کمان هم در دریاچه زندگی میکنند. از پوشش گیاهی متنوع دریاچه که بگذریم، تنوع جانوری اطراف دریاچه هم کم نیست و بعضی وقت‌ها در گوشه و کنار سیاه گوش، عقاب، شاهین، جغد، خرس قهوه‌ای، روباه، فاخته، دارکوب و خرچنگ را می‌شود دید.

نوع جاذبه:
 • جاذبه های طبیعی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • Nima
  نقدها:
  گزارش
  دریاچه اوان
  توصیه شده توسط کاربر

  این دریاچه در منطقه الموت قزوین قرار دارد. راه پر پیچ خم طولانی، خسته کننده است اما به محض رسیدن به دریاچه و زیبایی آن با خودت میگی که ارزششو داشت. امکانات رفاهی و سرویس بهداشتی در این منطقه موجود است اما اگر قصد دارید شب در این منطقه بخوابید حتما تجهیزات گرم کننده با خودتون ببرید. این دریاچه از آب چشمه‌های کوچک زیرزمینی موجود در بستر دریاچه تغذیه می‌شود و بخش ناچیزی از آن هنگام بارندگی تأمین می‌شود اما به صورت سطحی و خیلی کم.   در تابستان این دریاچه محل ماهی‌گیری، آب‌تنی و قایق‌رانی و در پاییز، مأمن پرندگان مهاجر است .این دریاچه که یکی از دریاچه های طبیعی ایران نیز بشمار می آید، دارای چشم اندازها و مناظر زیبای فراوانی بوده و به عنوان یکی از اصلی ترین جاذبه های طبیعی منطقه الموت و قزوین شناخته می شوداین دریاچه زیبا و بکر برای سپری کردن روزی آرام و به دور از همهمه های زندگی شهری، یکی از بهترین گزینه ها بشمار آمده و می توان روزی خاطره انگیز را در آن سپری کرد.این دریاچه به دلیل واقع شدن در موقعیت جغرافیایی کوهستانی، دارای آب و هوایی بسیار خنک به ویژه در تابستان ها است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • می‌ناز
  نقدها:
  گزارش
  دریاچه اوان
  توصیه شده توسط کاربر

  این دریاچه در منطقه الموت قزوین قرار دارد. راه پر پیچ خم طولانی، خسته کننده است اما به محض رسیدن به دریاچه و زیبایی آن با خودت میگی که ارزششو داشت. امکانات رفاهی و سرویس بهداشتی در این منطقه موجود است اما اگر قصد دارید شب در این منطقه بخوابید حتما تجهیزات گرم کننده با خودتون ببرید. آبتنی کردن در قسمت جلوی دریاچه ? از خاطره های از یاد نرفتنی من در این سفر بود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ناصر
  نقدها:
  گزارش
  دریاچه اوان
  توصیه شده توسط کاربر

  دریاچه اوان از تهران حدود۲۰۰کیلومتر است اما گول مسیر کم رو نخورید تا قزوین اتوبان ‌بعد از آن جاده به صورت مار پیچ و باریک است که حدودا ۴ساعت مسیرش طول میکشه امکانات رفاهی سرویس بهداشتی موجوده ؛تجهیزات چادر؛ لباس گرم حتی در تابستان ؛چراغ شارژی و...واجب هست مغازه و اقامتگاه کنار دریاچه نیست؛ بهترین فصل سفر تابستان
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ویدا مهین پو
  نقدها:
  گزارش
  دریاچه اوان قزوین
  توصیه شده توسط کاربر

  چندین سال پیش بود که تصمیم گرفتم سفری چند روزه به قزوین داشته باشم. به پیشنهاد دوستانم تصمیم گرفتیم که به بازدید دریاچه اوان و قلعه الموت برویم. برای رسیدن به اوان باید راهی منطقه زیبای الموت می شدیم که در 75 کیلومتری قزوین قرار داشت. مسیر طولانی و پیچ در پیچ کوهستانی بود که با وجود سختی راه زیبا بود. بعد از 2 ساعت و نیم رانندگی در جاده قزوین – الموت بالاخره دریاچه نقره ای اوان که در زیر آفتاب ظهرگاهی تابستان می درخشید نمایان شد. دور تا دور دریاچه را درختان سرسبز و نی های وحشی فرا گرفته بود. آن زمان هنوز زیرساخت های گردشگری زیادی آنجا نبود. اما محوطه بازی برای پارکینگ و چادر زدن وجود داشت. دریاچه واقعا محیط پر آرامشی برای شب مانی داشت. آب دریاچه از چشمه های جوشان کف دریاچه تامین می شود. امکان ماهیگیری و قایق سواری نیز در دریاچه وجود دارد. فکر میکنم یک شب ماندن در کنار دریاچه کافی باشد. بعد از آن می توانید روز بعد را راهی بازدید از قلعه الموت شوید و گشتی در روستای زیبای الموت بزنید.
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • محمود رضایی
  نقدها:
  گزارش
  دریاچه اوان
  توصیه شده توسط کاربر

  دریاچه اوان در الموت قزوین.مسیرش بسیار سخت و پر پیچ و خم که احتمالا حداقل یکی از همراه هاتون حالش بد میشه واسه ما و همسفر ها تو ماشینهای دیگه بود.حداقل باید یکروز بمونید گول مسیر کم رو نخورید چون واسه رفت و برگشت یکروزه اصلا نمیشه رفت.چند تا الاچیق هست برای موندن شبانه و یک دستشویی عمومی.خورد و خوراک رو با خودتون ببرید.باغهای اطراف رو کرایه میدن واسه چادر زدن و شب موندن.البته اکثرا کنار دریاچه همه چادر میزنن.واسه ابتنی هم میتونید از کنار دریاچه با احتیاط استفاده کنید.قایق پدالی هم هست واسه قایق سواری.بهترین زمان اواخر بهار و تابستونه چون شبا خیلی سرد میشه.#تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: