Close
رستوران

برج مایدن

Maiden's Tower

maiden-s-tower (1).jpg
maiden-s-tower (2).jpg
maiden-s-tower (4).JPG
maiden-s-tower (3).jpg
maiden-s-tower (5).JPG
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

بر طبق افسانه های ترکی، در گذشته های دور شاهزاده خانومی برای نجات پیدا کردن از دست یک مار خود را در این برج محبوس کرد. در طول این سالها نیز از برج مایدن به عنوان فانوس دریایی و جایی برای وقت گذرانی افسران بازنشسته نیروی دریایی مورد استفاده قرار می گرفت.

نوع جاذبه:
 • برج
 • مجموعه تاریخی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند ف.میزبان
  نقدها:
  گزارش
  برج دختر
  توصیه شده توسط کاربر

  برج دختر از بناهای زیبای استانبول هست که قدمت هزار ساله دارد این برج زمانی شکل و ارتفاع متفاوتی داشته اما اکنون یک سازه شکل مربع با بالکن هشت ضلعی بتنی دارد و در شرایط متفاوت آب و هوایی و روز و شب منظره زیبایی دارد و در ساحل نیز کافه ها و محل هایی برای نشستن و سرو چای دارد.
  از محله اسکله اوسکودار استانبول به راحتی می توانید با قایق ها فاصله کوتاهی را تا برج طی کنید وارد هزینه قایق تماشا برج و موزه دختر ۲۵ لیر میباشد.
  در مورد این برج داستانهای جالبی تعریف میکنند که یکی در مورد ۲ عاشق ناکام و دیگری دختری که با گزیده شدن مار کشته شده است وجود دارد .
  یکی دیگر از ویژگی های برج دختر آن است که به شما این امکان را می دهد تا از بالای برج و یا با استفاده از دوربین های دوچشمی کنار جزیره، شهر استانبول را تماشا کنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Dm_mahsa
  نقدها:
  گزارش
  قلعه دختر
  توصیه شده توسط کاربر

  شاید اگر امپراطور بیزانس از آنچه که فالگیرها در مورد سرانجامِ دخترش برای او بازگو کردند بی خبر میماند,نه قلعه دختری وجود داشت و نه هیچ افسانه ای دیگر...پرنسس بینوا...بی خبر از هر چیزی تنها به خاطر پیشگوییِ چند فالگیر که میگفتند این دختر عاقبت به نیشِ یک مار خواهد مرد,راهیِ قلعه ی ساخته ی پدرش شد تا در آرامش به زندگی ادامه دهد.اما سربازِ جوان که شیفته و شیدای شاهزاده شده بود مخفیانه به دیدار او رفت و برایش زیباترین گلهای قسطنطنیه را به ارمغان برد.و کسی چه میدانست آن مارِ زهرآگین درون آن گل ها چنبر زده است و ....
  قلعه دختر, نگینِ اسکودار, عشق زیبارو و دست نیافتنیِ قلعه ی گالاتا...
  شاهدِ دیرینِ پرواز هزارفن چلبی از برج گالاتا تا اسکودار...
  بعد از یک قدم زنیِ دو نفره در ساحلِ اسکودار حتما از قلعه دختر دیدن کنید.
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: