Close
رستوران

معبد بودای طلایی ( وات ترایمیت )

Temple of the Golden Buddha (Wat Traimit)

5320-XAIKYvaJAxobmLIRCyLW.jpeg
5320-ctu17LR0aLiKU18BpR20.jpeg
5320-gGdMPtCp4EgNQys8HwTW.jpeg
5320-qBoJNsARV7Q85wp5svJH.jpeg
5320-V3ugf1OvGSdg9mcfEcSm.jpeg
5320-r7IvACUKmhx9YkQ0WRZE.jpeg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

این معبد در میان بوداییان دارای احترام ویژه ای است و در آن یک مجسمه از بودا وجود دارد که از طلای خالص ساخته شده است. این مجسمه دارای وزنی معادل 5.5 تن می باشد.

نوع جاذبه:
 • اماکن مذهبی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • رضا محمودثانی
  نقدها:
  گزارش
  قصر طلایی در قلب بانکوک
  توصیه شده توسط کاربر

  تقریبا یکی از راحت ترین دسترسی ها رد تو معابد بانکوک داره .وجود چندین مجسمه طلایی در داخل معبد و خود گنبد طلایی بسیار چشم نواز هستند.البته بدلیل قرار گرفتن در مرکز شهر ممکنه کمی شلوغ باشه.اما ارزش دیدن رو داره.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • رضا محمودثانی
  نقدها:
  گزارش
  بودای مرفه
  توصیه شده توسط کاربر

  معبدی زیبا و بلند در مرکز شهر بانکوک.دارای بامهایی طلایی که از دور چه در شب و چه در روز جلوه گر زیبایی و شور زندگی در این شهر است. این معبد دارای مجسمه های طلایی از بودا و پادشاهان تایلند و میباشد.چندین محراب برای انجام مراسمات مذهبی و موزه های گوناگونی در اطراف معبد وجود دارد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • زهره دشتی
  نقدها:
  گزارش
  بوداي طلايي بزرگ
  توصیه شده توسط کاربر

  معبد بودای طلایی بانکوک یکی از جاذبه های گردشگری بانکوک در محله‌ چینی‌ها واقع شده، امروز یکی از معروف‌ ترین معبدها و جاذبه های تایلند به شمار میره. در این معبد بی نام و نشان، یک مجسمه‌ی ساروجی از بودا وجود داشت.حدود پنجاه سال پیش، یک روز این مجسمه اتفاقی بر زمین افتاد و یک تکه از ساروجش شکست و مجسمه‌ بودای سه متری که از طلای خالص ساخته شده بود، پیدا شد.وزن این مجسمه حدود پنج و نیم تن است و ظاهرا برای جلوگیری از به تاراج رفتن توسط برمه‌ای‌ها، رویش را با ساروج پوشانده بودند.
  مجسمه بودای طلایی که مقدسترین بودای تایلند است.از طلای خالص حدودا ۳.۵ متر و وزن آن معادل ۵.۵ تن هست.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • نیلوفر ورزش نژاد
  نقدها:
  گزارش

  گلدن بودا یا وات ترایمیت، که در بین کارگزاران تورهای ایرانی به معبد بودای طلایی معروف هست، یکی از معابد تایلند می باشد که در شهر بانکوک و در محله چینی ها قرار دارد.
  این معبد ورودیه ندارد و رایگان است. ساعت بازدید هم از 8 صبح تا 5 بعد از ظهر می باشد.
  ما به همراه تور لیدرمان، از این معبد بازدید کردیم و در واقع بازدید از این معبد، گشت شهری ما به حساب می آمد.
  داخل معبد و محوطه بیرونی آن، به نسبت برخی معابد تایلند نظیر معبد بودای زمردین، خیلی معمولی و ساده است و جذابیت خاصی ندارد.
  در خصوص مجسمه بودایی که در این معبد قرار گرفته، روایت های جالبی وجود دارد. می گویند که این مجسمه قدیمی، در ابتدا روکشی از ساروج داشته و در یک معبد خیلی معمولی و بی نام و نشان نگه داری می شده ولی در سال 1955 یک روز به صورت اتفاقی، مجسمه بر زمین می افتد و تکه ای از ساروج آن کنده میشود و طلای زیر آن مشخص می شود. سپس این مجسمه به این معبد منتقل می شود و از آن به خوبی نگه داری می شود. ظاهرا علت پوشاندن طلای روی مجسمه، محافظت آن از دست غارت گران برمه ای مهاجم بوده است.
  بازدید از این معبد، حداکثر به نیم ساعت زمان نیاز دارد و چنانچه قصد بازدید از چاینا تاون یا محله چینی ها را داشته باشید، می توانید سری هم به این معبد بزنید و آداب و رسوم بودایی های تایلند را ببینید. در نظر داشته باشید که هنگام ورود باید کفش های خود را در محل مورد نظر بگذارید و با پای برهنه وارد شوید.
  عکاسی در این معبد آزاد است و فقط باید سکوت را حفظ نمایید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • هانا صالحی
  نقدها:
  گزارش
  وات ترایمیت بانکوک
  توصیه شده توسط کاربر

  این معبد از مهمترین معابد بانکوک در محله چینی ها است .محیط معبد نسبت به سایر معابد کوچک است اما مجسمه بودا بسیار بزرگ است و وزن آن ۵تن میباشد.سالها این بودای با ارزش برای نجات از چنگ حمله و غارت دشمنان با گچ پوشانده شده بود تا ارزش واقعی ش پیدا نباشد .
  هزینه ورودی ۱۰۰بات بود و دسترسی با مترو بسیار راحت است .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: