Close
رستوران

دریاچه حلیمه جان (دریاچه عروس)

Halimeh Jan Lake

5482-g1GxlRFCD74FN8lkn7zp.jpeg
 Halimeh Jan Lake (2).jpeg
 Halimeh Jan Lake (4).jpeg
2.jpg
1.JPG
3.jpg
5.jpg
8.jpg
7.jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

دریاچه حلیمه جان یا دریاچه عروس یکی از جاذبه های گردشگری استان گیلان و توابع بخش رحمت آباد و بلوکات شهرستان رودبار هست. این دریاچه به دو رنگ بودن خود معروف است، دو رنگی که هنر باد و جلبک های روی دریاچه هست. دسترسی به دریاچه هرچند نیازمند پیاده روی هست اما درنهایت ارزشش را دارد.

نوع جاذبه:
 • سایر

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • Roja
  نقدها:
  گزارش
  مکانی زیبا
  توصیه شده توسط کاربر

  دریاچه حلیمه جان یا دریاچه عروس که در روستای حلیمه جان رودبار قرار دارد یک مکان دیدنی و زیباست این دریاچه به دو رنگ بودن معروفه که بخاطر جلبک داخل دریاچه است البته ما چون آخر هفته یکی از روزهای آفتابی زمستون رفتیم طبیعتا چنین طیف رنگ رو ندیدم محیطش آروم بود و بخاطر زیبایی که داشت همه مشغول عکسبرداری بودند برای ورود به این روستا ورودی نمیگیرند اطراف دریاچه سوپرمارکت و رستوران هست ما از رستوران شامی رودباری گرفتیم که متاسفانه شور بود و من نتونستم زیاد بخورم ما مسیر بعد از دریاچه رو تاجایی که آسفالت بود با ماشین رفتیم بعداز اون چون خاکی بود و شیب داشت دیگه نمیشد با ماشین رفت و گروه های کوهنوردی زیادی برای دیدن ادامه مسیر و لذت بردن از مناظر زیبای این روستا مشغول پیاده روی بودند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Majid.m.Lahiji
  نقدها:
  گزارش
  آرامشِ رویایی
  توصیه شده توسط کاربر

  بارها و بارها مسیر تهران به گیلان را طی کرده بودم ولی نمیدانم چرا هیچوت راهم را به مسیر روستای حلیمه جان کج نکرده بودم.
  اینبار فرصتی شد تا چای را در کنار این روستای بکر بنوشیم و جایی را کشف کنیم که حسرت ندیدنش تا این روز را بخوریم.
  برای رسیدن به این دریاچه ی بینظیر کافی است از اتوبان قزوین به رشت عبور کنید و چند کیلومتر مانده به عوارضی امامزاده هاشم، تابلوی روستای حلیمه جان، شما را به سمت خود میخواند.
  ده کیلومتر در جاده ی آسفالت به سمت روستا را طی میکنید و به این منظره ی بکر میرسید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • امید خدایاری
  نقدها:
  گزارش
  دریاچه عروس یا حلیمه جان
  توصیه شده توسط کاربر

  اگه خواستین برین رشت و مسیرتون از اتوبان رودبار به رشت بود بعد از عبور از توتکابن در سمت راست اتوبان، جاده فرعی و تابلوی بزرگی رو می‌بینید که روش نوشته حلیمه جان. اگه چند دقیقه مسیر فرعی و پر از پیچ رو پیش بگیرید به دریاچه‌ای کوچیک و زیبا می‌رسید به اسم دریاچه عروس یا دریاچه حلیمه جان. با ماشین میتونین تقریبا سه طرف دریاچه رو برین و همونجا استراحت کنین و ویوی زیبای دریاچه رو ببینید. ضمنا در مسیر رسیدن به دریاچه جا برای کمپ کردن و چادر زدن هم وجود داره. توی دریاچه پره لاکپشته کوچیک و بزرگه، که اگه براشون غذا بریزین میان به سمتتون وخیلی زیبان، ما تا حالا دو بار این دریاچه رو رفتیم بار اول کنار دریاچه خیلی آشغال بود اما بار آخر که در اواخر مهر 98 بود کنار دریاچه خیلی تمیز شده بود و بیشتر بهمون چسبید. ضمنا روزهای جمعه و تعطیلات دریاچه خیلی شلوغ میشه اگه آرامش میخواین بهتره وسط هفته برید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • منصوره اسکندری
  نقدها:
  گزارش
  دریاچه عروس
  توصیه شده توسط کاربر

  دریاچه عروس دریاچه ایی کوچک در روستای زیبای حلیمه جان است. درختان بلند اطراف دریاچه و آب و هوا و طبیعت زیبای حلیمه جان، زیبایی دریاچه را چند برابر کرده.گونه های از پرندگان مهاجر با پاهای بلند هم در اطراف دریاچه به چشم میخورد. اطراف فضای بسیار خوبی برای نشستن ، پیک نیک و لذت بردن از طبیعت است. دسترسی به این مکان هم بسیار ساده است. #دریاچه_عروس #رودبار

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ندا
  نقدها:
  گزارش
  دریاچه حلیمه جان (دریاچه عروس )
  توصیه شده توسط کاربر

  روستای حلیمه جان یکی از روستاهای استان گیلان نزدیک شهر رودبار است . در این روستا دریاچه ای زبیا به نام دریاچه عروس واقع شده . دریاچه ای زیبا و طبیعت اطراف دریاچه بکر و سرسبز و درختان بزرگ و سر پوشیده . دور تا دور دریاچه فضای خوب برای نشستن داشت . هوای عالی مکانی بود که میتوانستی ساعتها کنار دریاچه بنشینی بدون استرس و آرامش. به تمام دوستانم پیشنهاد میکنم که حتما وقتی قصد سفر به استان گیلان را دارید حتما به دریاچه عروس هم سری بزنند.#دریاچه#عروس#آرامش

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پروانه کشاورز
  نقدها:
  گزارش
  دریاچه عروس گیلان
  توصیه شده توسط کاربر

  دریاچه عروس یکی از جاذبه های فوق العاده روستای حیمه جان از توابع رودبار هست، این دریاچه به قدری قشنگ و جذاب و خاص هست که به دریاچه عروس معروف شده که سالانه تورهای مسافربری زیادی برای دیدن آن به این منطقه مراجعه میکنن و طرفداران زیادی داره، انعکاس نور خورشید روی آب این دریاچه واقعا فوق العادس و برازنده نامی هست که براش انتخاب شده، منطقه خیلی بکرو سرسبزه و آب و هواش فوق العاده مطبوعه، غروب کنار دریاچه منظره فوق العاده ای برای عکاسی داشت. و جالب بود که روی دریاچه دورنگ بود رنگ آبی و رنگ سبز‌، که یکی رنگ آب و یکی رنگ جلبکهای روی آب بود ،نمه بارون روی سطح اب دریاچه به قدری قشنگ بود که ادم دوست داشت ساعتها بشینه و نگاه کنه و لذت ببره. دور تا دور دریاچه هم فوق العاده سرسبز بود و یه سمتشم که کلا جنگل بود. خلاصه که حتما و حتما دیدن این دریاچه رو به دوستان پیشنهاد ‌میدم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • هادی حجتی
  نقدها:
  گزارش
  دریاچه حلیمه جان یا عروس
  توصیه شده توسط کاربر

  این دریاچه زیبا در 45 کیلومتری رشت-قزوین قرار داره. اگر از سمت تهران به این سمت بایید میتونید 10 کیلومتر بعد از رد کردن توتکابن در سمت راست تابلو حلیمه جان رو ببینید. ولی اگر از سمت رشت بخواهید به این دریچه زیبا برید کمی داستان فرق میکنه! اگر از اتوبان قدیم برید که ابتدا به رستم آباد و بعد به توتکابن باید برید و سپس وارد اتوبان جدید بشید و مثل توضیحات قبلی به دریاچه برسید. ولی اگر بخواهید از اتوبان جدید و از رشت حرکت کنید باید بعد از رد شدن از عوارضی حواستون به تابلوی کوچیک حلیمه جان باشه که درواقع یک زیر گذر در اتوبان هست و شما رو به سمت مقابل اتوبان هدایت میکنه تا از کنار گذر بتونید به راحتی به حلیمه جان برسید، ولی اگر تابلو رو پیدا نکردید نگران نباشید، میتونید تا توتکابن برید و اونجا دور بزنید و وارد جاده برگشت به سمت رشت بشید و به حلیمه جان برسید.
  جاده فرعی حلیمه جان که حدود 3 کیلومتر و آسفالت هست. دریاچه در امتدا جاده و کنار اون هست. دور تا دور دریاچه خاکی هست و میتونید با پای پیاده اون رو طی کنید. روزهای
  آخر هفته معمولا اینجا کمی شلوغ میشه. روبه روی دریاچه یه سری آلاچیق و امکانات تفریحی هست. همچنین اگر جاده رو ادامه بدید میتونید از ویلاهای اجاره ای منطقه هم استفاده کنید. این دریاچه مشرف به قله درفک هست و اگر هوا ابری نباشه میتونید این قله زیبا رو هم ببینید.
  اگر از مسیر اتوبان قزوین-رشت به گیلان میایید پیشنهاد می کنم دقایقی کنار این دریاچه استراحت کنید. زیباست و آرامش بخش...

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش
  دریاچه عروس گیلان
  توصیه شده توسط کاربر

  دریاچه عروس در مجاورت روستای حلیمه جان بین امامزاده هاشم و رستم آباد گیلان واقع شده، از اتوبان یک خروجی با تابلوی حلیمه جان شمارو به سمت دریاچه راهنمایی میکنه، جاده باریک و پرپیچی داره، پس حتما باسرعت کم و بادقت زیاد رانندگی کنید، وقتی به دریاچه رسیدیم من انتظار وسعت بیشتری داشتم ولی خب خیلی کوچکتر از اونی بود که فکر میکردم، دور دریاچه یک مسیر خاکی هست که خیلی از جاها بخاطر اینکه ریشه درختان شسته شده و بیرون اومده به سختی میشه عبور کرد یا ممکنه ماشین آسیب میبینه، اگر بخواین کنار دریاچه بشینید کمتر جای مناسب پیدا میشه، چون بخاطر نزدیکی جاده دورش یا باید خاک بخورید یا اینکه سایه ای پیدا نمیکنید، جالب بود که بیشتر درختای نزدیک دریاچه بی شاخ و برگ بودن، روزی که مارفتیم روز تعطیل بود و اصلا نمیشد از فضا لذت برد، کاش میشد هیچ ماشینی رو اطراف دریاچه راه نمیدادن تا آرامشش حفظ بشه، به نظرم برای لذت بردن باید روز غیرتعطیل و ساعت خلوتی به اینجا رفت، و اینکه هیچ ورودی دریافت نمیشه و مثل بیشتر جاهای توریستی پر از زباله هست که واقعا جای تاسف داره. یکی از کارهای جذتبی که میشه انجام داد، غذا دادن به ماهیهاست که در کسری از ثانیه با سرعت زیاد همه نونهارو میبلعند. اطرافش امکانات زیادی نداره ولی خراج از محوطه دریاچه کافه های سنتی و آلاچیقهای زیادی داره.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مریم
  نقدها:
  گزارش
  دریاچه حلیمه جان
  توصیه شده توسط کاربر

  در استان گیلان و در نزدیکی رودبار واقع شده است یکی از مناظر طبیعی وبکر بسیار زیبای کشورمان به حساب می آیدکه به آن دریاچه عروس هم گفته می شود

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: