Close
رستوران

قصر بیلربیی

Beylerbeyi Palace

Beylerbeyi Palace (1).jpg
Beylerbeyi Palace (2).jpg
Beylerbeyi Palace (3).jpg
Beylerbeyi Palace (4).jpg
Beylerbeyi Palace (5).jpg
Beylerbeyi Palace (6).jpg
Beylerbeyi Palace (7).jpg
Beylerbeyi Palace (8).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

قصر بیلربیی  یک کاخ تابستانی سلطنتی بوده که به عنوان اقامتگاه سران سایر کشورها که به سرزمین عثمانی سفر می کردند مورد استفاده قرار می گرفته. در محل قرارگیری این کاخ تا کنون چندین بنای باشکوه ساخته و تخریب شده است. اما ساختمانی که اکنون در این مکان مشاهده می کنید بین سال های 1861 تا 1865 میلادی ساخته شده و دارای 6 اتاق بسیار بزرگ و 26 اتاق کوچکتر است.

نوع جاذبه:
 • معماری خاص و باشکوه
 • بناها و مجسمه های تاریخی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند بهزاد حصاریها
  نقدها:
  گزارش
  قصر یا کاخ بیلربی
  توصیه شده توسط کاربر

  قصر یا کاخ بیلربی که یکی از کاخ های زیبای استانبول محسوب میشه در سال 1865 میلادی به دستور سلطان عبدالعزیز و به سبک نئو باروک ساخته شده و علت اصلی ساختش هم پذیرائی از مهمانان خارجی سلطان در فصل تابستان بوده و از سوی عده ای هم به کاخ دلماباغچه کوچک مشهوره.
  این کاخ که در بخش آسیایی استانبول و در حاشیه تنگه بسفر و در کنار پل بغاز واقع شده و برای دسترسی به اون هم باید از دلموش های موجود در اسکله اسکودار استفاده نمود، تنها کاخ موجود در استانبول هستش که در یکی از سالن های اون حوض آب وجود داره! و البته مانند کاخ دلماباغچه عکاسی و فیلمبرداری هم داخل اون ممنوعه!

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Dm_mahsa
  نقدها:
  گزارش
  قصر بیلر بیی
  توصیه شده توسط کاربر

  کاخ بیلر بیی, همچون همه ی قصرها و کاخ های دیگر, که روزگاری نشانگر شکوه و اقتدار صاحبانش بوده است و اینک تبدیل به موزه ای خالی ازسکنه شده است, حزن و اندوهِ فراوانی در پسِ دکوراسیون و چیدمان بی نظیرش دارد.
  این قصر بسیار زیبا در نیمه ی دوم قرن شانزدهم به دستور سلطان مراد سوم ساخته شد.پس از سالیانِ بسیار به دستور سلطان محمود دوم بنای چوبی در کنار عمارت اصلی ساخته میشود و پس آتش سوزی در این بنا, بنای فعلی در
  سال 1861 به دستور سلطان عبدالعزیز شروع به ساخت و 4 سال بعد کامل میشود.زیبایی های بی نظیرِ مبلمان و فرش ها و گلدان ها و چلچراغ ها بیننده را متحیر میسازد.به خصوص اینکه با توضیحات هدفونی که به شما میدهند, متوجه میشوید چیدمان هر سالن و اتاق متعلق به کشور و صنعت و هنری خاص بوده است.از مبل های کنده کاری با نام مبارک سلاطین گرفته تا دیوارهای نقاشی شده و دکورهای چوبیِ تمام کنده کاری و صندل های عاج.و زیباترین سالنِ قصر معروف به سالن آبی که رنگ آمیزی ی کبودش به دلیل علاقه ی شدید سلطان عبدالعزیز به دریا بوده است.اما همچنان غم انگیز و حزن آلود... و اتاق هایی که سلطان عبدالحمید دوم پس از برکناری از حکومت در آنها زندانی بوده...تنها... تنها خفتن و بیدار شدن.تنها شام خوردن و تنها... تنها... و تنهاییِ سنگینی به وسعت یه کاخ.به وسعت یک تاریخ...به وسعت تنگه ی بسفر که از پنجره های بزرگ کاخ قابل رویت است...
  بیرونِ کاخ, باغ بزرگی پر از درختان و گل کاری های زیبا و مملو از مجسمه های مرمر و برنزی شیر وجود دارد.گویا سلطان عبدالعزیز علاقه ی وافری به شیر داشته.
  پس از جمهوریت ترکیه نیز , آتاتورک درین قصر از میهمانان خود پذیرایی و استقبال میکرد.
  این قصر و موزه در قسمت ساحل تنگه ی بسفر منطقه ی بیلر بیی قرار دارد.در هنگام ورود به موزه برای توریست ها دستگاه پخش صدا با هدفون جهت راهنمایی و معرفی قسمت های مختلف باغ و کاخ داده میشود.برای گرفتنِ این دستگاه باید کارت شناسایی یا پاسپورت و یا 200 لیر به عنوان رهن به باجه تحویل دهید.

  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: