Close
رستوران

تالاب انزلی

Anzali Lagoon

6444-cyzNSldnukzVBH6Xe7r1.jpeg
Anzali Lagoon.jpg
Anzali Lagoon (2).JPG
Anzali Lagoon (1).JPG
Anzali Lagoon (3).JPG
Anzali Lagoon (4).JPG
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

تالاب انزلی و یا مرداب انزلی با مساحتی در حدود ۲۰ هزار هکتار در شمال ایران، واقع در استان گیلان قرار داره. مرداب انزلی از جالب ترین و بزرگترین زیستگاه های طبیعی جانواران ایران محسوب می شه و هر ساله پذیرای تعداد زیادی از پرندگانیِ که از کشورهای همسایه شمالی به ایران مهاجرت می کنن. تالاب انزلی به دلیل موقعیت جغرافیایی از نظر میزان بالای رطوبت و آب با هیچ یک از تالاب های ایران قابل مقایسه نیست.وسعت این تالاب فصول زمستان و بهار به علت افزایش بارندگی به حدود ۱۲۰ کیلومتر مربع می رسه و در تابستان و پاییز به حدود ۸۰ کیلومتر تقلیل پیدا می کنه. تالاب انزلی که یک تالاب بین المللیِ؛ زیستگاه مناسبی برای آبزیان و پرندگان مهاجر به شمار میاد. علاوه بر این؛ تالاب انزلی محل تخم ریزی ماهیان به ویژه ماهیان سفید بوده و در مجموع با توجه به زیبایی های چشمگیر خود می تونه به عنوان اکوسیستم آبی-طبیعی، گردشگرای زیادی رو به خود جلب کنه.

نوع جاذبه:
 • مرداب

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند رضا محمودثانی
  نقدها:
  گزارش
  زیبا و آرام و دلنشین
  توصیه شده توسط کاربر

  منحصر به فرد شاید اولین کلمه ای باشد که بعد از بازدید از این تالاب معروف به ذهن شما خطور میکند .منطقه ای به وسعت چند هزار هکتار با پوشش گیاهی و جانوری کم نظیر ارزش قدم گذاشتن به این تکه از بهشت روی زمین را چند برابر خواهد کرد.افزون بر آن تجربه سفری چند ساعته بر روی آب با انواع متنوعی از وسایل موتوری یا غیر موتوری بسته به سلیقه شما فراهم میباشد.اگر می خواهید آرامش بی نظیر مرداب شما را به سفری آرام و پر از ماجرا جویی تبدبل کند ترجیح به قایق های معمولی و با پارو و بدون موتور است.دسترسی از قسمتهای مختلف مرداب برای عموم فراهم آمده است.قیمت اجاره وسایل کمی بالاست اما میتوان گزینه های ارزانتر را هم انتخاب نمود...

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند حسین مهاجر
  نقدها:
  گزارش
  تالاب حفاظت شده
  توصیه شده توسط کاربر

  این تالاب از محله های قدیمی انزلی شروع شده و پس از عبور از آبراهه ای که در دو طرف آن نیزار و کلبه های قدیمی ماهیگیری قرار گرفته به فضای آبی نسبتا وسیع با پوشش گیاهی کم ارتفاع می رسد. بخشی از این فضا در دسترس عموم قرار دارد و در بخشی دیگر به عنوان منطقه حفاظت شده امکان تردد وجود ندارد.
  در سراسر تالاب نیلوفرهای آبی بر روی سطح آب خودنمایی می کنند و گونه های مختلف پرندگان مهاجر مشاهده می شوند. در بوته زارها و نیزارهای وسط تالاب نیز گونه هایی از زندگی جانوری مشاهده می گردد. بازدید از این تالاب به مدت یک ساعت به طول می انجامد و در ایستگاه هایی جهت گرفتن عکس یادگاری توقف های کوتاه مدت انجام می شود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند امید خدایاری
  نقدها:
  گزارش
  تالاب انزلی
  توصیه شده توسط کاربر

  به نظر من زیباترین  جاذبه ‌بندر انزلی، تالاب انزلیه، این تالاب یکی از زیستگاه‌های، لاله مردابی یا لوتوس، نیلوفر آبی، پرندگان (مانند قو، غاز، مرغابی ، طاووسک، مرغ دریایی و ...) و آبزیان (انواع ماهی‌ها مانند سوف، کپور، اردک ماهی،، سفید کولی وسیاهکولی و ...) مختلف است.

  قایق سواری در تالاب و دیدن نیلوفرهای آبی (البته برای دیدن این گل از خرداد تا اواخر تابستان باید به تالاب مراجعه کنید که هوا گرمه)، پرندگان، پناه گاه های حیات وحش (مانند سرخانکل، سیاه کشیم، سلکه و ...)، اسکله ها و ... یکی از زیباترین و لذت بخشترین قمست های دیدن تالاب انزلیه. برای سوار شدن به قایق و دیدن قسمت های مختلف تالاب، هم میتونین  از داخل شهر انزلی در جاهایی که پیش بینی شده سوار قایق بشین که البته از هر مکان به مکان دیگر قیمت ها به شدت تغییر میکنه و هم  میتونین با هزینه بسیار کمتری نسبت به بندر انزلی از قایق‌هایی که در کنار ساحل روستای آبکنار (به نظر من بهترین جا برای دیدن تالاب انزلی این روستاست) و مکان های خارج شهر است، استفاده کنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Reza
  نقدها:
  گزارش

  سلام. برای رفتن به این تالاب ایستگاههای متعدد قایقرانی وجود دارد که اگر مثل بنده زیاد وارد نباشید قیمتی با شما توریست عزیز حساب می کنند که بعدا می فهمید چقدر با شما گران حساب کرده اند. ما به سبب اطمینان به یکی از ایستگاههای تعاونی مورد تایید سازمان گردشگری انزلی(شهید فلاح) رفتیم که ای کاش نرفته بودیم. یک پوستر جلوی شما می گذارند و انتخاب رو به شما واگذار می کنند. شما باید هزینه یک قایق کامل را بپردازید، چه یک نفر باشید و چه 10 نفر هزینه یکسان است. برای ما دونفر تور کاملش رو 570000 تومان اعلام کرد که برق از سر من پرید. پس از چونه های متعدد تور کاملش رو به ما 320000 تومان حساب کرد. ما هم خوشحال که چقدر تخفیف گرفتیم(بعد که به هتل برگشتیم دیدیدم بسیاری از تعاونی ها با هتلها قرارداد دارند و تور کامل با هزینه ترانسفر به هتل و برگشت بدون چونه زدن 200000 تومان بوده. اینم از مهمان نوازی هموطنان انزلیمون. بگذریم. شما پس از پوشیدن جلیقه سوار قایق میشید و از زیر چند پل و اسکله بندر انزلی عبور می کنید. پس از اون وارد تالاب انزلی میشید. اونجا برگهای زیبا شناور روی آب که همه جا رو پوشونده با گلهای لاله رو خواهید دید که چند جا قایق توقف می کنه تا عکس بگیرید و خودشم اگر درخواست بدید ازتون عکس میگیره. در کل به نسبت قیمتی که دادیم خیلی برام جذاب نبود. بعدشم مارو برد به یه جایی به نام جنگل تعامل با حیات وحش که اون یکی اصلا بدرد نمی خورد و صرفا برای اینکه جیب توریست رو بزنن چند تا اسب گذاشتن که در یک منطقه صرفا سرسبز بدون درحت چند تا گاو ببینی و برگردی. در کل من فکر می کردم تالاب انزلی یه مورد خیلی خفن باشه که به نظر بنده اصلا اینگونهه نیست و حتی ارزش 30000 تومان هزینه رو هم نداره. اگر این قیمت باشه من پیشنهادش می کنم و لاغیر.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند ثمین شهرستانی
  نقدها:
  گزارش
  تالاب انزلی
  توصیه شده توسط کاربر

  مهمترین مشخصه و به قول معروف land mark یا نشان اختصاصی انزلی همین تالاب انزلی می باشد.
  تالاب ها در حقیقت نوعی خلیج هستند و تلفیق آب و خشکی.
  تالاب انزلی دارای بخش ها و جزایر متعددی هست:مرداب،حیات وحش،تالاب گل لاله
  این تالاب به دلیل شرایط مناسبی که دارد،میزبان پرندگان بسیار زیادی از کشورهای شمال ایران است که اگر در فصل گرم از تالاب بازدید کنید انواع مختلف آنها را به وفور میبینید.منطقه حفاظت شده سرخانگل نقطه عطف این منطقه ایت.
  جذابیت اصلی تالاب وجود گل های لاله مرداب است که با برگ های بزرگ و گلهای خوشرنگ صورتی هوش از سر می برند.محلی ها کلاله گل را میکنند باز میکنند و دانه های درون آن را به عنوان پسته دریایی نوش جان میکنند
  یکی دیگه از موارد جالب اینه که تالاب مانند خیابانها علائم مربوط به قایقرانی دارد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند nazarian
  نقدها:
  گزارش
  تالاب انزلی
  توصیه شده توسط کاربر

  در سفر به شمال کشور یکی از جاذبه هایی که نباید آن را از دست داد تالاب انزلی است ‌. این تالاب در جنوب غربی بندر انزلی و دریای خزر قرار دارد و مهم ترین تالاب آب شیرین کشور به حساب می آید . برای دین گلهای لاله دریایی قایقی کرایه کردیم و به گشت و گذار در تالاب پرداختیم .گذر از راههای بین بیشه ها ، دیدن پرنده ها و شنیدن صدای آواز آنها ، دیدن گلهای لاله دریایی از جذابیتهای تالاب انزلی می باشد. تالاب محل زیست پرندگان و مقصد برخی پرندگان مهاجر و همچنین محل زیست برخی گونه های ماهی و نیز دیگر آبزیان می باشد . اطراف تالاب رستوران و مکانهای اقامتی وجود دارد . برخی در تالاب به ماهی گیری می پردازند و قایقرانان نیز مردم را به قایق سواری و گشت در تالاب تشویق می کنند .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند soma sajadi
  نقدها:
  گزارش

  تالاب انزلی در شمال ایران استان گیلان ودر شهر بندر انزلی قرار دارد.بهترین زمان برای رفتن به این تالاب دیدنی اواخر خرداد تا اواخر تابستان می باشد که در این فصل تالاب محل رویش گلهای مردابی و نیلوفرهای صورتی است.همچنین این تالاب مقصدی برای پرندگان نادر و مهاجر است.در شهر بندر انزلی ایستگاه های قایقرانی مختلفی در اطراف مرداب قرار دارد که با پرداخت هزینه های نه چندان کم با این قایقها میتوان در طول مرداب گردش کرد و از طبیعت بکر وزیبای ان که شامل نیزارها،لاله های مردابی،گلهای نیلوفر و همچنین گونه های مختلفی از پرندگان میباشد دیدن کرد.لازم به ذکر است که در ایستگاه های قایق سواری تعرفه هایی که برای گشت شما تعیین میشود بسته به مسیر انتخابی شما میباشد که بیشترین تعرفه برای طولانی ترین گشت تا حدود ۸۰۰هزار تومان می باشد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند خدیجه عربی
  نقدها:
  گزارش
  تالابی زیبا
  توصیه شده توسط کاربر

  تالاب انزلی با مساحتی بالغ بر 20هزار هکتار در استان گیلان قرار دارد. حوزه آبریز تالاب انزلی حدود 374 هزار هکتار می‌باشد. این تالاب سالانه پذیرای تعداد زیادی از پرندگانی است که از سوی کشورهای همسایه شمالی به ایران می‌آیند و از جالب‌ترین زیستگاه‌های طبیعی جانوران است. تالاب انزلی با 11 رود اصلی و 30 رود فرعی جزء تالاب‌های آب شیرین و طبیعی کشور است که این رودها پس از آبیاری مزارع و شالیزارها همراه جریان‌های سطحی حوزه آبریز تالاب وارد تالاب می‌گردند. تالاب انزلی از مناظر زیبای آبی گیلان محسوب می‌شود، که محل تخم‌ریزی آبزیان و پناهگاه پرندگان مهاجر و بومی است. شهرهای انزلی و آبکنار در ساحل این تالاب زیبا قرار دارند. محدوده آب تالاب انزلی شامل چهار حوضچه آبی می‌باشد. هر 4 بخش از نظر ویژگی‌های مورفولوژیک، جغرافیایی و فیزیکوشیمیایی دارای تفاوت‌های بسیاری هستند. تالاب انزلی به واسطه یک کانال کشتیرانی که از طریق دو موج شکن واقع در تأسیسات بندرگاه انزلی حمایت می‌شوند به دریای خزر متصل می‌گردد. در این تالاب گلهای نیلوفر آبی بسیاری وجود دارد. نیلوفر آبی گلی بزرگ به رنگهای سرخ و سفید است. این گل از لای گل و لای برمی‌خیزد که در ادیان مختلف مقدس و پاک در نظر گرفته می‌شود. در ایران باستان نیز این گل جایگاه خود را داشته و در معماری طاق بستان و تخت جمشید دیده می‌شود. نیلوفر آبی با نام "لاله تالابی" شهرت جهانی دارد. گیاهان تالاب به سه دسته‌ی گیاهان شناور، غوطه‌ور و گیاهان حاشیه ای تقسیم می‌شوند. پرندگان این تالاب شامل حواصیل‌ها، اردک سانان، مرغابی سانان کشیم بزرگ، کشیم سیاه گردن، یلوه کوچک، کاکایی هستند. برای رسیدن به تالاب انزلی باید به سمت رشت بروید. در راه رسیدن به رشت، جاده‌ی قزوین-رشت و منجیل را رد کنید و به سمت «فومن» و «صومعه‌سرا» راه‌تان را ادامه بدهید. بعد از آن به «ضیابر» می‌رسید که نزدیک «آبکنار» است. آبکنار همسایه‌ی تالاب یا مرداب انزلی است و از همانجا می‌توانید قایقی بگیرید و در تالاب بگردید. ما در مرداد ماه در این تالاب زیبا بودیم که گلهای نیلوفر آبی کم کم در حال باز شدن بودند ، همچنین پرندگان بسیاری در برگهای این گلها تخمگذاری کرده بودند. در آن زمان هزینه هر قایق 150 هزار تومان بود که مسیر مشخصی را طی میکرد و البته توضیحاتی که ناخدای قایق می داد به شما کمک میکرد. در بعضی از قسمتها هم ماشینهایی در حال لایروبی تالاب بودند.  دیدن این طبیعت با ارزش تجربه  زیبایی برای ما بود و امیدوارم دوستان هم بتوانند از این مکان دیدن کنند

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Nazi_mn1993
  نقدها:
  گزارش
  تالاب انزلي
  توصیه شده توسط کاربر

  اين تالاب زيبا در شهر انزلي است كه ميتوان با حدود ١ ساعت قايق سواري ان را ديد همچنان ميتوان در اواسط راه به اسب سواري و موتور سواري مشغول شويم و قشنگترين لحظه ها را داشته باشيم

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Nazi_mn1993
  نقدها:
  گزارش
  تالاب انزلي
  توصیه شده توسط کاربر

  اين تالاب زيبا در شهر زيباي بندر انزلي است كه ميتوان با قايق ١ ساعت كل تالاب را ببينين همچنين وسط تالاب ميتوانين از قايق پياده و اسب سواري و موتور سواري كنين يكي از بهترين روزهاي خاطره ساز است #تايسيز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: