Close
رستوران

روستای آلوارس

Alvares Village

6609-JbngW5IFGpbe8BgczUjJ.jpeg
Alvares Village (1).jpg
Alvares Village (1).jpeg
Alvares Village (2).jpeg
Alvares Village (2).jpg
Alvares Village (3).jpeg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

این روستا از شمال به روستای اوجور، از شرق به روستای شایق، از جنوب غرب به روستای شاه نشین و از جنوب شرق به روستای میمند محدود می شود. این روستا از سطح دریا بیش از ۲۰۰۰ متر ارتفاع دارد و آب و هوای آن در بهار و تابستان معتدل و در زمستان بسیار سرد است. میزان بارش سالیانه قلمرو اراضی روستا، بیش از ۴۰۰ میلی متر است. بررسی های میدانی و شواهد موجود نشان می دهد که مکان گزینی یا استقرار روستا در حدود ۳ قرن یا بیشتر روی داده است. این روستا قبلاً ییلاق چراگاهی عشایر شاهسون بوده است.

نوع جاذبه:
 • روستا و دهکده

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند ندا
  نقدها:
  گزارش
  روستای آلوارس
  توصیه شده توسط کاربر

  روستای آلوارس در نزدیکی شهرستان سرعین است . این روستا از چند جهت مورد توجه گردشگران است ، اول چشمه های آب معدنی که خواص درمانی دارند دوم لبنیات آن به خصوص کشک سوم دشت های وسیع و سبز با گلهای شقایق وحشی چهارم آبشار گور گور و مهمترین جاذبه این روستا تله سیچ و پیست اسکی آن است . دیدن این روستای زیبا با جاذبه های فراوانش را به دوستان حتما پیشنهاد میکنم .#روستای_آلواروس

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند پروانه کشاورز
  نقدها:
  گزارش

  روستای آلوارس در ۱۲ کیلومتری سرعین قرار دارد که در بهار و تابستان بسیار سرسبز و دلپذیر میباشد . پیست اسکی آلوارس یکی از بزرگترین و به گفته بعضی از دوستان بزرگترین پیست اسکی ایران است . از امکانات آلوارس تله سیژ با ۱۲۵۰ متر طول است که برای بالارفتن از پیست هم استفاده میشود .
  در آلوارس عشایر از شتر دو کوهان برای حمل لوازم خود و جذب گردشگران استفاده میکنند، چون این نوع از شتر تحمل بالایی در سرما دارد. یکی از جاذبه های جاده زیبا و پر پیچ و خم پیست آلوارس، چشمه های آب زیادی است که در مسیر وجود دارد . آبشار گور گور از دیدنیهای نام آشنای این جاده منحصربه فرد و زیباست.
  در مسیر برگشت از تله سیژ آلوارس، برای خرید عسل کنار یکی از مراکز خرید نگه داشتیم و با برخورد گرم و صمیمی اهالی روبرو شدیم و به اصرار مغازه دار با ماده شتر زیبا و بچه هایش چند تا عکس یادگاری گرفتیم که با گم شدن گوشواره یکی از دوستان و با کلی پیگیری و پیدا شدنش تو تلی از خار و خاشاک یکی خاطرات موندگار این سفر برامون رقم خورد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند منصوره اسکندری
  نقدها:
  گزارش
  روستای آلوارس
  توصیه شده توسط کاربر

  روستای آلوارس در نزدیکی سرعین شاید بیشتر بدلیل پیست اسکی که دارد مورد توجه قرار گرفته ولی بجز پیست اسکی ،آلوارس دارای چشمه های آب معدنی است با خواص درمانی که در مسیر میبینید مردمی دارند دبه های زیادی پر میکنند برای درمان سنگ کلیه و موارد دیگر. مغاره های فرو عسل و محصولات لبنی بخصوص انواع و اقسام کشک در این روستا زیاد است. همچنین آبشار گور گور نیز در اطراف این روستا میباشد. #روستای_آلوارس

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند محمود رضایی
  نقدها:
  گزارش
  کوهپایه سبلان
  توصیه شده توسط کاربر

  در سرعین اردبیل و در مسیر رسیدن به تلسیژ الوارس قرار داره .در مسیر سرعین به تلسیژ الوارس مناظری وجود داره که نمیشه اونجا توقف نکرد و از این نقاشی زیبای خدا لذت نبرد.یسری چادرهای عشایری هم هست که میتونید عسل و دوغ و....ازشون بخرید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند سپيده محمدي
  نقدها:
  گزارش
  تله سيژ آلوارس
  توصیه شده توسط کاربر

  در روستاي آلوارس كه در بيست كيلومتري شهر سرعين قرار گرفته است، يك مجموعه تفريحي وجود دارد كه انواع تفريحات نظير تله سيژ، اسكي، كارتينگ و شهربازي را در خود دارد. با توجه به اينكه ما تابستان به اين منطقه رفتيم ويك سري تفريحات نظير اسكي فعال نبود.
  ما در اين مجموعه تله سيژ را امتحان كرديم كه حدود يك كيلومتر و خورده اي مسير را با سرعت نسبتا ارام طي كرد. ديدن دامنه كوه زير پا و همچنين چوپانها و دام هايشان بسيار جالب بود.
  در بالاي مجموعه كافه و سوپر ماركت وجود داشت.
  در مجموع تجربه جالبي بود.
  #تايسيز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند سپيده محمدي
  نقدها:
  گزارش
  روستاي آلوارس
  توصیه شده توسط کاربر

  يكي از مكانهايي كه در سفرمان به سرعين از انجا ديدن كرديم روستاي آلوارس بود. اين روستا كه حدودا در بيست كيلومتري سرعين قرار دارد بسيار ديدني و متفاوت است و از ديدنش پشيمان نخواهيد شد. يكي از جالبترين قسمتهاي روستا كه ديدنش برايم بسيار ارزشمند بود، زندگي عشايرها و چادرهاي محل زندگي شان بود. تصوير چادرهاي عشاير در دامنه كوه هاي پر از شقايق با تلفيق زنان عشاير در حال نان پختن بسيار ديدني بود. ديدن رودخانه اين روستا را نيز از دست ندهيد.
  علاوه بر طبيعت زيبا، اين روستا يك مجتمع تفريحي اسكي، تله سيژ و ... دارد كه بسيار معروف است.
  #تايسيز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: