Close
رستوران

لوور ابوظبی

Louvre Abu Dhabi

Louvre Abu Dhabi (2).jpg
Louvre Abu Dhabi (1).jpg
Louvre Abu Dhabi (3).jpg
Louvre Abu Dhabi (4).jpg
Louvre Abu Dhabi (5).jpg
Louvre Abu Dhabi (6).jpg
Louvre Abu Dhabi (7).jpg
Louvre Abu Dhabi (8).jpg
Louvre Abu Dhabi (9).jpg
Louvre Abu Dhabi (11).jpg
Louvre Abu Dhabi (13).jpg
Louvre Abu Dhabi.JPG
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

موزه لوور ابوظبی بزرگ‌ترین موزه‌ی هنری در شبه جزیره‌ی عربستان است که هشت هزار متر مربع از آن به گالری‌های هنری اختصاص داده شده است. طراحی و معماری بنای این موزه که تحت نظارت دولت فرانسه پیش رفت، توسط ژان نوول، معمار فرانسوی ساخته شد. این موزه قرار است باشکوه‌ترین آثار هنری جهان را در خود به نمایش بگذارد. آثار معروفی از هنرمندان به نامی چون ون‌گوگ، گوگن و پیکاسو در این موزه در معرض دید عموم قرار گرفته است. هزینه‌ی ورودی موزه‌ی لوور ابوظبی 60 درهم و معادل 17 دلار آمریکا است.
 

نوع جاذبه:
 • موزه های تاریخی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • نوید مکوندی
  نقدها:
  گزارش
  موزه ای جذاب میان آب
  توصیه شده توسط کاربر

  موزه لوور ابوظبی در جزیره زیبای سعدیات واقع شده و در سال 2017 توسط رییس جمهور فرانسه افتتاح شده است . جالب است بدانید مسئولین امارات بیش از نیم میلیارد دلار فقط جهت استفاده از نام موزه لوور به فرانسه پرداخت کرده اند و حدود 750 میلیون دلار هم بابت امانت گرفتن آثار هزینه کرده اند .در موزه آثاری از نقاشان مشهور مانند لئوناردو داوینچی، ون گوگ، پل گوگن، پابلو پیکاسو، به چشم می خورد ، اما تاکید بیشتر روی ادیان و به خصوص اسلام است . اما مهمترین چیزی که جلب توجه می کند معماری مسحور کننده آن است ، گنبدی مشبک و هندسی در میان آب . این گنید از ساختار سقف خانه های قدیمی حاشیه خلیج فارس الهام گرفته شده است که از روی هم قرار دادن برگ های نخل ساخته می شد که فضای گالری را روشن نگاه می دارد و گرمای محیط بیابانی را هم دفع می‌کند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پرستو عطرسایی
  نقدها:
  گزارش
  از لوور پاريس تا لوور ابوظبي
  توصیه شده توسط کاربر

  موزه لوور ابوظبي بر اساس امانت گرفتن (300 اثر) و خريد (600 اثر) از آثار موزه لوور فرانسه در سال 2017 و در جزيره سعديات ابوظبي افتتاح شده است، معماري مدرن و زيبايي دارد و آثار بسياري در اون به نمايش درآمده و در خيلي از سالن ها آثاري از جاي جاي ايران مي توان ديد. ورودي براي هر نفر 60 درهم است که اندکي گران است و اگر زياد اهل موزه نيستيد چندان توصيه نميشود به خصوص اگر موزه اصلي لوور را ديده ايد اين موزه جذابيت خاصي برايتان نخواهد داشت. ساختمان موزه توسط يک معمار فرانسوي طراحي شده و فضاي باز آن که پس از عبور از همه سالن ها به آن خواهيد رسيد زيباترين بخش بنا است. سقف گنبدي شکل فلزي که شبه برگهاي درهم تنيده خرما ساخته شده و از ورود حرارت جلوگيري کرده و نور مناسبي را از خود عبور ميدهد. ما بيش از 1 ساعت در دالان ها و سالنهاي اين موزه سپري کرديم و از ديدن آثار هنرمندان و آثار باستاني شرق لذت برديم. عکاسي با موبايل در موزه مجاز بود اما اجازه بردن کوله پشتي ندادند و کوله هايمان را در يک کمد گذاشتيم و کليدش را با خودمان برديم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: