Close

روستای برکه خلف

Borka Khalaf village
2.3
(از 3 نقد و بررسی)

درباره روستای برکه خلف

روستای برکه خلف تمیزترین روستای ایراناگر مسافر استان هرمزگان باشید و میهمان قشم حتما گذرتان به روستای برکه خلف خواهد افتاد، روستایی که در کنار زیبایی های خود دره ی بی نظیر ستاره های افتاده یا دره ستارگان را نیز در چند قدمی خود جای داده است.اما چیزی که این روستا را در میان سایر روستاهای ایران خاص و متفاوت نموده است تمیزی روستا است. طبق مراسمی که از سال های دوردست در این روستا حاکم است هر هفته این روستا به اصطلاح خودمان خانه تکانی می شود و این مسئولیت هر هفته بعهده یکی از خانوارهای روستا است. 

نوع جاذبه
بیشتر
موقعیت
قشم
پیشنهاد کاربران
%100 از 3 رای
رتبه در قشم
40 از 62 جاذبه
این مسافت به صورت خط مستقیم در نظر گرفته شده است

اطراف روستای برکه خلف

رستوران های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
هتل های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
جاذبه های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
مراکز مهم شهر
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
comment icon
افزودن نقد و بررسی
نوشتن نقد و بررسی
camera icon
افزودن تصویر
افزودن تصویر
پروانه کشاورز
نوشته شده در 2 اردیبهشت 1401
report-icon گزارش

روستای برکه خلف از توابع شهرستان قشم استان هرمزگان است. این روستا در ۲۰ کیلومتری قشم قرار دارد و البته مسیر آن کمی پرت است به گونه ای آمدن به برکه خلف راحت است ولی برای برگشتن از آن، حتما باید از قشم آژانس بگیری و هزینه رفت و برگشت را پرداخت کنی. دره ستارگان در نزدیکی این روستا قرار دارد و همچنین ۲ اقامتگاه بومگردی هم در روستا وجود دارد. آنچه که این روستا را متمایز کرده است تمیزی آن است، به گونه ای که چند سال قبل این روستا عنوان تمیزترین روستای ایران را به خود اختصاص داده است و همچنین جایزه ای از یونسکو دریافت کرده است، البته تمیز کردن روستا بر عهده مردم روستا است و آنها علاوه بر تمیز کردن خانه های خود، کوچه و خیابانهای روستا را هم تمیز میکنند.(که البته بیشتر شامل زباله هایی ست که گردشگران به آنجا میبرند). فروشگاه صنایع دستی هم در روستا وجود دارد که حاصل دسترنج زنان روستا را عرضه میکنند. علت نامگذاری آن هم، وجود برکه ای متعلق به شخصی به نام خلف، بیان شده است.

بیشتر
امتیاز کل
3
سیده فاطمه شهرستانی
نوشته شده در 23 فروردین 1398
report-icon گزارش

از این روستا به عنوان پاکیزه ترین روستای ایران یاد می کنند.جایی که در آن رسم است علاوه بر پاکیزه کردن محوطه خانه خود اطراف آن را نیز تمیز میکنند.
این روستا در نزدیکی یکی از محبوب ترین ژئو سایتهای قشم قرار دارد اما سهم آن از معروفیت این ژئو سایت تمیز کردن بی منت ورودی،یک اقامتگاه بوم گردی و اندک گردشگران است که برای خرید صنایع دستی و یا کشیدن نقش حنا راهشان را به سمت این روستا کج میکنند.روباه،کرکس و موش خرما را در این منطقه زیاد خواهید دید.
میگویند شبهای روستا با دیدن ستارگان که تا نزدیک خانه اشان ینی دره ستارگان پایین آمده اند همراه با روباه ها تجربه شازده کوچولو بودن را به انسان میدهد.
تجربه بادهای سهمگین این منطقه زیر برقع های سنتی زنان حسی است که خانم ها باید در این مکان تجربه کنند.
اگر میتوانید در سفرتان به قشم یک شب را به ماندن میان اهالی با صفای برکه خلف اختصاص دهید

بیشتر
امتیاز کل
0
شکوفه.
نوشته شده در 30 دی 1397
report-icon گزارش

روستای برکه خلف در فاصله ۲۰کیلومتری شهر قشم قرار دارد و درمسیر دره ستارگان.چیزیکه این روستا را متفاوت کرده این است که زنان روستا هفته ای دوبار جمع شده و روستا را تمیز می کنند‌ و این باعث شده است که به عنوان تمیز ترین روستا ثبت جهانی شود.

بیشتر
امتیاز کل
4
آیا شما صاحب این کسب و کار هستید؟

برای پاسخ به نظرات، بروزرسانی اطلاعات و موارد دیگر مالکیت خود را به ثبت برسانید و پنل اختصاصی خود را از ما دریافت کنید.

ثبت ادعای مالکیت