Close
رستوران

جزایر فی فی

Phi Phi Islands

Phi Phi Islands (3).jpg
Phi Phi Islands (2).jpg
Phi Phi Islands (5).jpg
Phi Phi Islands (4).jpg
Phi Phi Islands (1).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

مجموعه ای از جزایر رویایی در کشور تایلند که بین پوکت و تنگه مالاکا قرار دارد. جزایر فی فی بخشی از استان کرابی محسوب می شوند. جزیره کو فی فی دون در میان این جزایر بزرگترین و پر جمعیت ترین جزیره است.

نوع جاذبه:
 • جزایر

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند هومن پولاد
  نقدها:
  گزارش
  فی فی زیبا
  توصیه شده توسط کاربر

  فی فی جزیره ای می باشد به نهایت زیبا با ماسه های به رنگ سفید که توسط دریایی به نهایت شفاف و آبی رنگ احاطه شده است که حتی به صورت جداگانه، تورهایی نیز جهت اقامت در این جزیره زیبا توسط آژانس های مسافرتی عرضه می گردد. مجموعه جزایر فی فی Phi Phi Islands (تلفظ پی پی) یک گروه جزیره ای در تایلند، بین جزیره بزرگ پوکت و تنگه های ساحل مالاکا تایلند است. این جزایر از لحاظ اداری، بخشی از استان کرابی هستند و در 40 کیلومتری جنوب شرقی پوکت واقع شده اند. فی فی دون بزرگترین جزیره و مرکزیت این جزایر را دارد و فاقد جاده جهت تردد ماشین، در داخل جزیره است. لازم به ذکر است که این جزایر در سونامی سال 2004 به شدت آسیب دیده بودند. بازدید از جزیره به دو صورت ممکن است؛ قایق های تندرو یا Speed Boat و دیگری با کشتی های بزرگ کندرو. با توجه به طولانی بودن مسیر، پیشنهاد میکنم توری که می خرید حتما با قایق های تند رو باشد تا فرصت بیشتری جهت گشتن در جزیره ها داشته باشید و هم بتوانید تعداد بیشتری از جزایر را در برنامه بازدید خود داشته باشید. نکته دیگر اینکه در یکی دو روز قبل از سفر، باران نباریده باشد تا از شفافیت آب دریا جهت اسنورکلینگ کم نگردد. کمپانی برگزار کننده تور ما Happy Boat Travel نام داشت. در ابتدا لیدر تور؛ توضیحاتی راجع به تور، زمان توقف ها، قوانین جزایر و خطرات پیش رو خواهد داد و خیلی هم اصرار به فروش وسایل خودشان خواهند نمود، خصوصا کاور ضد آب گوشی (تاکید بر ساخت تایلند بودن آن) و همچنین کفش مخصوص ساحل را با بزرگنمایی از خطرات پیش رو در ساحل (در صورت آسیب دیدن 6000 بات هزینه درمان دارد)، شدیدا مُصِر به فروششون با قیمتی بسیار گران تر از پوکت خواهند شد (350 بات). همچنین به شما قرص ضد تهوع به صورت رایگان داده خواهد شد. هرچه به آخر قایق، صندلی های شما نزدیک تر باشد؛ تکان های قایق کمتر خواهد بود و در دماغه قایق شاهد بیشترین تلاطم و ضربه خواهید بود، در نتیجه در قسمت انتهایی قایق مکان مناسب تری جهت نشستن خواهد بود و شما می توانید در صورت تمایل به عکسبرداری نیز بپردازید. تنها نکته منفی انتهای قایق، خیس شدن در اثر پاشش آب دریا می باشد. مدت زمان طی شده مابین اسکله تا فی فی دون با قایق های سه موتوره تندرو در حدود 1:15 می باشد. ناهار دراین جزیره در یکی از رستوران ها به صورت سلف سرویس سرو خواهد شد. ساحل جنوبی جزیره معمولا محل توقف و پیاده شدن می باشد که شامل تعدادی زیادی رستوران ، هتل و فروشگاه فروش سوغاتی با قیمتی بسیار گران تر از پاتونگ است. آفتاب بسیار سوزان است و 10 دقیقه ای رو که من بدون پوشش و نزدن کرم ضدآفتاب سپری کردم، باعث سوختن پوست من شد. فرصت شنا در دریایی به نهایت آبی و شفاف همیشه به سادگی در دسترس نیست؛ فرصت را مغتنم شمرده و شنا در این جزیره زیبا را به راحتی از دست ندهید. همچنین ریختن آشغال در سواحل ممنوع بوده و مشمول پرداخت جریمه خواهد بود. مدت زمان توقف ما در این جزیره زیبا 1:30 تعیین شده بود. معمولا به همراه تور فی فی بازدید از جزیره مایا به همراه غار وایکینگ ها نیز ارائه می گردد که به علت مسائل زیست محیطی و بسته بودن جزیره مایا (Maya Bay Beach) از ژوئن سال 2018 به مدت 4 سال، در برنامه بازدید قرار نگرفت. عمده معروفیت جزیره مایا نیز پس از فیلم The Beach با بازی لئوناردو دی کاپریو محصول سال 2000 به کارگردانی دنی بویل می باشد.
  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند S J
  نقدها:
  گزارش

  در کشور تایلند یکی از جاذبه های دیدنی، جزایر آن است. رفتن به جزایر معروف فی فی و جیمزباند با دو نوع قایق امکان پذیر است.قایق های تندرو و قایق های بزرگ(big boat). در هنگام خرید تور های تفریحی توصیه میکنم حتما تورقایق های بزرگ رو بخرید، چون قایق های تند رو باسرعت حدود60مایل روی دریا حرکت میکنن تا شما را به جزایر مختلف ببرند اما چشمتون روز بد نبینه.
  سرعت زیاد،کوبیدن به شدت قایق روی آب،پاشیدن آب باشد روی سر وصورت وگوش، ایجاد کمردرد و حالت تهوع وسرگیجه وسردرد وحتی سقط جنین حاصل این تور برای شما خواهد بود، و هیچ لذتی از مناظر نمی‌برید و روز سختی را خواهید گذراند. این قایق ها از اسکله Ao por حرکت می‌کنند.
  اما برعکس این تور، تور قایق های بزرگ روز بسیار لذت بخش، آرام، زیبا با لذت بردن از مناظر اطراف را برایتان رقم خواهد زد

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: