رستوران

دره ستارگان

Valley of the Stars

Valley of the Stars (1).jpg
Valley of the Stars (2).jpg
Valley of the Stars (3).jpg
Valley of the Stars (4).jpg
Valley of the Stars (5).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • جاذبه طبیعت

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این هتل:
 • ناصر Nassaj2011
  نقدها:
  گزارش
  دره ستارگان
  توصیه شده توسط کاربر

  دره ستارگان یا دره ستاره ها جاذبه طبیعی است در نزدیکی منطقه برکه خلف قشم. برای رسیدن به این دره باید حدود پانصد متر از محل پارکینگ ماشین ها پیاده روی کنید تا به ورودی دره برسید. شکافها و شکل ها مختلف که بر اثر فرسایش در طی زمان به وجود آمده اند جذابیت اصلی این منطقه است. برای سهولت گردش در کل دره مسیرها شماره گذاری شده اند و این موضوع برکشت به مسیر اصلی را نیز راحت تر میسازد

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • غزاله آشتیانی
  نقدها:
  گزارش
  دره ستارگان
  توصیه شده توسط کاربر

  دره ستارگان یا به قول محلی ها ستاره افتاده محوطه ای هست که طی 2 میلیون سال در اثر فرسایش به وجود اومده. پر از صخره ها و دره هایی که عمق های مختلفی دارند. مسیر هم پر پیچ و خمه و برای رسیدن به بالای صخره ها گاهی باید از شیب های تند میگذشتیم. در هنگام بازدید از این منطقه حتما کفش راحت بپوشید. همیشه عکس هارو که میدیدم برام خیلی جالب بود که روی اون صخره های بلند قرار بگیرمو از ته دره ها عکس بگیرم. زمانی که به دره ستارگان رسیدیم حسابی خلوت بود. هم خوشحال بودم که میتونیم عکسای خوبی بگیریم و هم پیچیدن صدای باد توی صخره ها و خلوتی اونجا یه حس ترسناکی بهم منتقل میکرد. بازدید از این مکان برام خیلی جالب بود اما توصیه میکنم به صورت گروهی از این مکان دیدن کنید. هزینه بازدید برای هر نفر 2 هزار تومنه..

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • فاطمه خرقه پوش
  نقدها:
  گزارش
  #دره_ستارگان_قشم
  توصیه شده توسط کاربر

  #دره_ستارگان در #روستای_برکه خلف #شهرقشم قرار دارد جایی که شما درآن یکی از عجایب دنیا و یکی از عجایب هفت گانه قشم را نظاره گر هستید ، دره ای که در اثر فرسایش خاک و سنگ و ماسه به عمق 15 متر در طی حدود دو میلیون سال به وجود آمده که واقعا بینظیر و شگفت انگیز میباشد و همگان را به حیرت وا میدارد.
  در ابتدای ورود شما با تعدادی فروشنده ی صنایع دستی و خوراکی و نوشیدنی های خنک مواجه میشوید که میتوانید از آن ها خرید کرده و بعد از طی مسیر خاکی کوتاهی به ورودی این دره شگفت انگیز میرسید و زمانی که پای در این دره ی خارق العاده میگذارید تندیس های غول پیکری را مشاهده میکنید که شما را احاطه کرده اند و هر یک از آنها تصویری متفاوت با دیگری دارد تا جایی که حس عجیبی سراسر وجودتان را در برمیگیرد حسی توام با حیرت و شگفتی از خلق این زیبایی کم نظیر و کمیاب.
  قدم بر هر جایی که میگذارید تصویر جدیدی را میبینید که همین ویژگی خارق العاده و سحرانگیزش است که تنها ژئوپارک در خاورمیانه و ثبت یونسکو نیز میباشد و افتخاری برای ایران عزیرمان.
  مسیرهای پیمایش با سنگ ریزه ها کاملا مشخص شده و شما میتوانید مسیرتان را مشخص کرده و در طی کشف رمزآلود این محوطه عکس های بینظیر و زیبایی را به یادگار از این تندیس ها بگیرید و به سمت بام دره راهی شوید که از فراز بام ، دیدن دره بسیار بسیار شگفت انگیز و البته کمی خوفناک میباشد که ساعت ها شما را محو تماشای شگفتی های خودش میکند.
  بهای بلیط ورودی به دره مبلغ 5.000 تومان و ساعت های بازدید هم از صبح تا ساعت 18 عصر میباشد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Samin
  نقدها:
  گزارش
  ستاره ای افتاد یا استاره کفته
  توصیه شده توسط کاربر

  در قلب جزیره، در نزدیکی روستای برکه خلف پدیده زمین شناسی اعجاب آوری خود را به نمایش گذاشته است. اهالی محل می گویند که روزگاری ستاره ای از آسمان به قلب جزیره افتاده و در بر خورد خود با زمین جزیره این شکلها را از خاک و سنگ و ماسه پدید آورده است. برای این محل – که در اصطلاح محلی استاره کفته و گاه ستاره افتیده نامیده می شود.
  در دره ستارگان شما به مکانی قدم می گذارید که قدمتی بیش از دو میلیون سال دارد و بر اثر فرسایش خاک، سنگ و ماسه در دوره زمین شناسى سنوزوئیک (حدود 2 میلیون سال) به وجود آمده است. برای شکل‌گیری این دره باد وزیده و باران ها و رگبارهای بسیاری باریده تا چنین شاهکاری به نمایش گذاشته شود.(خود ما هم نزدیک بود حسابی تحت تاثیر بادها قرار بگیریم)و همچنین تاثیر فرسایش مکانیکی آب جاری ناشی از بارندگی، تاثیرگذارترین عامل در شکل گیری این پدیده بوده و عواملی همچون اختلاف جنس و مقاومت لایه های مختلف، وجود رگه ها و میان لایه های ژیپس یا گچ و حرکات و فشارهای درونی زمین نیز در آن تاثیر داشته اند.ستونهای میانی به شدت تحت تاثیر فرآیندهای مکانیکی باد و باران هستند به نحوی که راهنما گفت ما هر سال تغییرات محسوسی در این منطقه را میبینیم.اما کوههای دو طرف دربرابر تغییرات مقاوم اند.همچتین در این منطقه یک گسل هم میبینید.
  قدم گذاشتن به دره متوجه راهی می شوید که با سنگ ریزه ها مشخص شده است تا مبادا مسیر بازدید را گم کنید
  برای اینکه راه را گم نکنید مسیر راه با سنگریزه مشخص شده که هم میتوانید به بام دره هدایت شوید هم در امتداد دره پیش روید.پیشنهاد من اینست که از بام دره راه پیمایی خودتونو شروع کنید و سپس راه برگشت را از دره ادامه دهید .می توانید بر فراز این بام،منطره ای سحرانگیز و نمایی متفاوت را از دره ستاره ها به تماشا بنشینید و تندیس های بیشتری را کشف کنید.
  این دره یکی از پدیده های منحصر به فرد زمین شناسی در جهان به شمار می رود که مشابه آن تنها در آمریکا وجود دارد و جزو عجایب هفتگانه قشم است.
  به واقع بسیار بسیار زیباتر از عکس هایی هست که میبینید و اگر فقط هدف از سفرتون به قشم حضور در این دره باشد ارزشش را دارد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Amin
  نقدها:
  گزارش
  دره ستارگان
  توصیه شده توسط کاربر

  دره ستارگان در غرب روستای برکه خلف در فاصله 5کیلومتری از ساحل جنوبی قشم باقدمت حدود 2میلیون سال بر اثر فرسایش خاک،سنگ و ماسه ناشی از باد و باران بوجود آمده است. با تاریک شدن هوا، صداهایی بر اثر وزش باد های تند و گردش هوا در لابه لای ستونها و حفره های دره، شنیده میشود. این موضوع باعث شده تا برخی از اهالی به این باور برسند که شبها ارواح به این محل، رفت و آمد میکنند. شبیه این مکان فقط در آمریکا قرار دارد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ساره سلطانپور
  نقدها:
  گزارش
  دره ستارگان
  توصیه شده توسط کاربر

  دره ستارگان در قسمت جنوبی جزیره ی قشم از عجایب ایران به شمار میرود.این دره زیبا دو میلیون سال عمر دارد و مربوط به دوران سنوزوئیک است.طبق افسانه محلی زمانی ستاره به این دره سقوط کرده و باعث بوجود امدن تندیس ها و ستونهای ماسه ای و سنگی شده است.اما علت اصلی ایجاد دره ستاره ها فرسایش خاک بر اثر باد و باران و تغییرات جوی است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • شکوفه.
  نقدها:
  گزارش
  دره ستارگان قشم
  توصیه شده توسط کاربر

  دره ستارگان از دیدنیهای بسیار زیبای جزیره قشم است که در فاصله ۲۰کیلومتری جزیره قشم و در نزدیکی روستای برکه خلف واقع شده است.این دره در طی میلیونها سال بر اثر فرسایش آب و خاک ایجاد شده است ولی بومیان منطقه اعتقاد دارند که در اثر افتادن ستاره ای در این مکان این کوههای مریخی شکل ایجاد شده اند.وقتی باد جریان دارد پیچیدن باد در دره صداهای عجیبی ایجاد میکند که بومیان منطقه براین معتقدند که دره جن دارد.دره ستارگان ستونهایی دارد که شکل عجیب آن شما را شگفت زده میکند.وقتی مسیر پایین دره را طی کردید و به بالای دره رسیدید زیبایی آن دوچندان میشود.اگر به استان هرمزگان سفر کردید دیدن این کوههای مریخی شکل زیبا را از دست ندهید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: