Close
رستوران

روستای تنگ

Tang Village

Tang Village (1).jpg
Tang Village (2).jpg
Tang Village (3).jpg
Tang Village (4).jpg
Tang Village (5).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • روستا و دهکده

نقد و بررسی روستای تنگ


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند پروانه کشاورز
  نقدها:
  گزارش
  روستای تنگ
  توصیه شده توسط کاربر

  روستای تنگ در فاصله ۸۰ کیلومتری شهر کنارک در غرب چابهار قرار دارد، این روستای کوچک به دلیل تلاقی کویر و دریا جذابیت ویژه ای را در منطقه ایجاد کرده است. روستای تنگ مثل اغلب روستاهای استان سیستان بلوچستان به شدت محروم است و داخل روستا امکانات رفاهی کافی و مناسبی وجود ندارد، اما با وجود جاذبه های بی نظیری که در این منطقه قرار دارد همچون کوه های گِل افشان، تلاقی کویر و دریا، ساحل صخره ای زیبا، به شدت پتانسیل پیشرفت را دارد. درآمد مردم روستا بیشتر از ماهیگیری است و در اسکله بندر تنگ، همواره ماهیگیرانی رو میبینیم که در حال صید ماهی هستند. و این منطقه ظرفیت بالایی برای کمک به صنعت صید و شیلات کشور را داراست. ما قبل از رفتن به تپه های افسانه ای، چون زمانی نداشتیم برای رفتن به منطقه ای مناسبتر، ناهار را در یکی از خونه های روستایی تنگ خوردیم ( که البته همه مسافران معمولا همین کار را میکنند و لیدرمون با آنها هماهنگ کردند). داخل خونه چندین اتاق خالی برای مسافران درنظر گرفته شده است و کودکان قدو نیم قد در رفت و آمد بودند و سعی میکردند بهترین پذیرایی رو از ما انجام بدهند، اول از همه با شیر چایی از ما پذیرایی کردند و بعد هم غذا رو که قبلا تلفنی سفارش داده بودیم برامون آوردند، غذای جالبی نبود ولی خب تمام تلاش خود را کرده بودند و ما هم از محبتشان تشکر کردیم، ولی من اگر بار دیگر سفر کنم یا برای خودم غذا میبرم و یا چیزی نمیخورم. انشاله که در آینده این عزیزان تلاش بیشتری برای تهیه و طبخ غذا داشته باشند. چون از این راه کسب درامد میکنند و مسافران هم برای از دست ندادن زمان، ترجیح میدهند همینجا ناهار میل کنند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند ساره سلطانپور
  نقدها:
  گزارش
  بندر تنگ
  توصیه شده توسط کاربر

  بندر تنگ از لحاظ جغرافیایی در ۸۰ کیلومتری شهر کنارک و ۱۲۰ کیلومتری شهر چابهار قرار گرفته است.از جاذبه های گردشگری این روستا گل‌فشان‌ که پدیده‌ای طبیعی است که طی آن گل‌ولای از زیر زمین به شکل چشمه‌وار به سطح زمین می‌رسد(متاسفانه در تابستان گل فشان فعال نیست و ما موفق به دیدن این پدیده زیبا نشدیم)
  دیگر جاذبه این روستا تلاقی کویر و دریا است
  از دیگر جاذبه های این روستا اسکله ماهیگیری آن است. یکی از لنج های قدیمی در این اسکله در موقعیتی قرار گرفته که با پایین رفتن آب به نحوی دیده میشود که گویی وسط بیابان است.کشتی صخره ای و ساحل خرچنگ ها و جنگل های حرا و انحیر معابد نیز از مناطق دیدنی بندر تنگ میباشد.
  منبع اصلی درآمد مردم روستا ماهیگیری است و زمانی که به این روستا می رسید متوجه ماهیگیران محلی زیادی می شوید که ساعت ها در حال ماهیگیری یا تور بافی هستند و به همین منظور اسکله ای در این بندر ساخته اند تا بشود ماهیگیران در آن محدوده فعالیت کنند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: