Close

روستای تنگ

Tang Village
1.5
(از 2 نقد و بررسی)

درباره روستای تنگ

نوع جاذبه
روستا و دهکده
پیشنهاد کاربران
%100 از 2 رای
رتبه در استان سیستان و بلوچستان
5 از 6 جاذبه
این مسافت به صورت خط مستقیم در نظر گرفته شده است

اطراف روستای تنگ

رستوران های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
هتل های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
جاذبه های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
مراکز مهم شهر
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
comment icon
افزودن نقد و بررسی
نوشتن نقد و بررسی
camera icon
افزودن تصویر
افزودن تصویر
پروانه کشاورز
نوشته شده در 28 فروردین 1400
report-icon گزارش

روستای تنگ در فاصله ۸۰ کیلومتری شهر کنارک در غرب چابهار قرار دارد، این روستای کوچک به دلیل تلاقی کویر و دریا جذابیت ویژه ای را در منطقه ایجاد کرده است. روستای تنگ مثل اغلب روستاهای استان سیستان بلوچستان به شدت محروم است و داخل روستا امکانات رفاهی کافی و مناسبی وجود ندارد، اما با وجود جاذبه های بی نظیری که در این منطقه قرار دارد همچون کوه های گِل افشان، تلاقی کویر و دریا، ساحل صخره ای زیبا، به شدت پتانسیل پیشرفت را دارد. درآمد مردم روستا بیشتر از ماهیگیری است و در اسکله بندر تنگ، همواره ماهیگیرانی رو میبینیم که در حال صید ماهی هستند. و این منطقه ظرفیت بالایی برای کمک به صنعت صید و شیلات کشور را داراست. ما قبل از رفتن به تپه های افسانه ای، چون زمانی نداشتیم برای رفتن به منطقه ای مناسبتر، ناهار را در یکی از خونه های روستایی تنگ خوردیم ( که البته همه مسافران معمولا همین کار را میکنند و لیدرمون با آنها هماهنگ کردند). داخل خونه چندین اتاق خالی برای مسافران درنظر گرفته شده است و کودکان قدو نیم قد در رفت و آمد بودند و سعی میکردند بهترین پذیرایی رو از ما انجام بدهند، اول از همه با شیر چایی از ما پذیرایی کردند و بعد هم غذا رو که قبلا تلفنی سفارش داده بودیم برامون آوردند، غذای جالبی نبود ولی خب تمام تلاش خود را کرده بودند و ما هم از محبتشان تشکر کردیم، ولی من اگر بار دیگر سفر کنم یا برای خودم غذا میبرم و یا چیزی نمیخورم. انشاله که در آینده این عزیزان تلاش بیشتری برای تهیه و طبخ غذا داشته باشند. چون از این راه کسب درامد میکنند و مسافران هم برای از دست ندادن زمان، ترجیح میدهند همینجا ناهار میل کنند.

بیشتر
امتیاز کل
3
ساره سلطانپور
نوشته شده در 7 فروردین 1398
report-icon گزارش

بندر تنگ از لحاظ جغرافیایی در ۸۰ کیلومتری شهر کنارک و ۱۲۰ کیلومتری شهر چابهار قرار گرفته است.از جاذبه های گردشگری این روستا گل‌فشان‌ که پدیده‌ای طبیعی است که طی آن گل‌ولای از زیر زمین به شکل چشمه‌وار به سطح زمین می‌رسد(متاسفانه در تابستان گل فشان فعال نیست و ما موفق به دیدن این پدیده زیبا نشدیم)
دیگر جاذبه این روستا تلاقی کویر و دریا است
از دیگر جاذبه های این روستا اسکله ماهیگیری آن است. یکی از لنج های قدیمی در این اسکله در موقعیتی قرار گرفته که با پایین رفتن آب به نحوی دیده میشود که گویی وسط بیابان است.کشتی صخره ای و ساحل خرچنگ ها و جنگل های حرا و انحیر معابد نیز از مناطق دیدنی بندر تنگ میباشد.
منبع اصلی درآمد مردم روستا ماهیگیری است و زمانی که به این روستا می رسید متوجه ماهیگیران محلی زیادی می شوید که ساعت ها در حال ماهیگیری یا تور بافی هستند و به همین منظور اسکله ای در این بندر ساخته اند تا بشود ماهیگیران در آن محدوده فعالیت کنند.

بیشتر
امتیاز کل
0
آیا شما صاحب این کسب و کار هستید؟

برای پاسخ به نظرات، بروزرسانی اطلاعات و موارد دیگر مالکیت خود را به ثبت برسانید و پنل اختصاصی خود را از ما دریافت کنید.

ثبت ادعای مالکیت