Close
رستوران

برج ساعت

Saat Kulesi (Clock Tower)

Saat Kulesi - 02.jpg
Saat Kulesi - 01.jpg
Saat Kulesi - 03.jpg
Saat Kulesi - 04.jpg
Saat Kulesi - 05.jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • مناظر دیدنی معروف

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند Mohammad Shams
  نقدها:
  گزارش
  برج ساعت ازمیر
  توصیه شده توسط کاربر

  برج ساعت، نماد اصلی شهر ازمیر است که در میدان کُناک و در بلوار ساحلی مصطفی کمال قرار گرفته و حدود 150 متر با ساحل جنوبی خلیج ازمیر فاصله دارد.
  این برج در نزدیکی جاذبه هایی همچون مسجد کُناک(مسجد یالی)، پارک تاریخی کنت، اسکله کُناک و بازار کمرالتی قرار گرفته و همه روزه توریست های زیادی به همراه مردم محلی ازمیر از آن بازدید می‌کنند.
  در طول شبانه روز کبوتر های زیادی اطراف این برج جمع می‌شوند که جذابیت این میدان را برای گردشگران بسیار بیشتر می‌کند.
  برج ساعت ازمیر توسط یک معمار فرانسوی و به سبک معماری عثمانی طراحی و در سال 1901 میلادی ساخته شد. ساعت موجود در این برج توسط ویلهلم دوم، آخرین قیصر آلمان به دولت عثمانی هدیه داده شده است.
  برج دارای 25 متر ارتفاع بوده و اسکلت آن از آهن و سرب ساخته شده است. همچنین 4 فواره کوچک با الگوی دایره ای در 4 گوشه این بنا قرار دارند.
  جالبه بدونید که تصویر برج ساعت ازمیر در پشت اسکناس های 500 لیر قدیم ترکیه و بر روی ایزمیریم کارت یا کارت حمل و نقل عمومی کنونی ازمیر قرار دارد که نشان دهنده جایگاه و اهمیت این برج نزد مردم ترکیه و ازمیر است.
  همچنین در بعضی از شهر های اروپایی مثل پودگوریتسا(پایتخت مونته نگرو)، سارایوو(پایتخت بوسنی) و روستای توریستی موستار در بوسنی که در گذشته مستعمره امپراطوری عثمانی بوده اند، برج های ساعت شبیه به برج ساعت ازمیر قرار گرفته است که به آن ها sahat kula گفته می‌شود‌.
  اسکله کُناک، ایستگاه های مترو و تراموا کُناک و شهرداری ازمیر به فاصله اندکی از برج ساعت ازمیر قرار گرفته اند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Mohammad Shams
  نقدها:
  گزارش
  برج ساعت ازمیر
  توصیه شده توسط کاربر

  برج ساعت واقع در میدان کوناک، یکی از جاذبخگه های زیبای شهر ازمیر است که رتبه هشتم برترین جاذبه های ازمیر در سایت تریپ ادوایزر رو داره.
  نور پردازی جذاب برج در شب ها، این برج رو به محل مناسبی جهت عکاسی تبدیل کرده. روز ها کبوتر های بیشماری اطراف این برج جمع میشن که فضای بسیار زیبایی رو پدید میارن.

  برج ساعت نزدیک ایستگاه مترو و اسکله کوناک قرار داره. همچنین از محله های آلسانجاک و پاساپورت به راحتی با پیاده روی کوتاهی قابل دسترسی هست.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند ساره سلطانپور
  نقدها:
  گزارش
  برج ساعت ازمیر
  توصیه شده توسط کاربر

  برج ساعت نماد شهر ازمیر است و در منطقه ی کناک قرار دارد. از ایستگاه تراموای کناک با کمی پیاده روی به این محل میرسید. نام دیگر آن ساعت کولسی میباشد. برج ساعت به سبک عثمانی ساخته شده و نمایی سنگی و سفید رنگ دارد وکنده کاری هایی به شکل گل و طرح های هندسی دارد. در 4طرف آرم ماه و ستاره ی ترکیه هم کنده کاری شده است. در محوطه ی اطراف برج پیرزن و پیرمردهایی رو میبینید که دانه پرنده میفروشند و اطراف برج پر از کبوتر است. همچنین مسجد کناک و بازار سنتی کمرالتی و اسکله کناک نزدیک برج ساعت هستند ومیتوانید از همه آنها بازدید کنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند طلوع کوچک
  نقدها:
  گزارش
  برج قدیمی و زیبای ازمیر
  توصیه شده توسط کاربر

  در نزدیکی دریای زیبای اژه در شهر ازمیر سافتی قدیمی وجود دارد که به سبک عثمانیها ساخته شده، نام دیگر این ساعت ساعت کولسی هم هست که سمبل شهر ازمیر شده و به اون برج ساعت میگن، در کنار بازدید از این ساعت کافه ها و رستورانهای زیادی قرار گرفته که میتونین از همه اونها نیز بازدید کنید.
  بعد از بازدی از این ساعت ما مسیر کناری اسکله رو در پیش گرفتیم تا بیشتر از جاذبه های گردشگری این شهر مطلع بشیم و در این مسیر اکثر مغازه ها یا کافه بودند و یا رستوران، از روی پل هوایی زیبایی هم عبور کردیم و خاطره ای برایمان ثبت شد.
  #ازمیر #برج_ساعت #سفرباطلوع

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Reza
  نقدها:
  گزارش
  برجی زیبا در مرکز ازمیر
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. در شهر زیبای ازمیر دو ساحل اصلی و دیدنی وجو داره که یکیش جایی هستش که مجسمه آتاتورک واقع شده و دیگری جایی که برج ساعت هستش. برج ساعت در میدان ساعت واقع شده است که اطرافش پر از فروشگاه و بازار و .... هستش و بسیار دیدنیست. این برج کمتر از 100 متر با دریا فاصله داره و از طریق پیاده روی سراسری ازمیر قابل دسترسیه. اگر به شهر زیبای ازمیر سفر کردید حتما به اینجا و بازار اطرافش سر بزنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: