Close
هتل

هتل سنتی خالو میرزا عقدا
اقامتگاه سنتی

Khaloo Mirza Traditional Hotel

edejPOLrECZtFR9kqlH9rhhq3V5JSFyrTYZWgwni.jpeg
a5zupqqhg6u0qo6fc5NZUrtToxrY3h6IZV3y5rdQ.jpeg
mQwzwucorIBAFRWHH8L6iaixoJBgwY8RMMRpxiS6.jpeg
پیشنهاد کاربران

هتل سنتی  خالو میرزا که در مجاورت حصار خواجه نصیر الدّین طوسی ده گبران (نام قدیم عقدا) و دروازه پشت قرار گرفته یک خانه چهار ایوانی با معماری اصیل ایرانی می باشد و قدمت آن به دوران ایلخانی می رسد.....این بنا به خالو میرزا که یکی از خان ها و بزرگان عقدا می باشد نسبت داده می شود....فضا های خانه شامل: هشتی ، راهرو ، تالار ، ایوان ، مطبخ و اتاقها می باشد.مرمت و احیای این بنا با تلاش و همت آقای امیرامین بیطرف از مهر ماه سال 1389 آغاز گردید و امید است این حرکت خود جوش شروعی برای احیا و مرمت بافت تاریخی و ارزشمند عقدگاه باشد....هر اتاق به رنگی از پارچه های الوان قدیمی، سبز و آبی و قرمز و ... . در میانه هر اتاق یک کرسی و اطراف آن پشتی های سنتی.اتاق ها مفروش از فرشهای قدیمی و خوش نقش و طاقچه های هر اتاق مملو از ظرف و ظروف قدیم مي باشد.

 

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این هتل :
 • حامد
  نقدها:
  گزارش
  هتلی به دور از زرق و برق های معمول
  توصیه شده توسط کاربر

  ساعت 8 شب روز چهارشنبه 6 اردیبهشت 96 در مسیر برگشت از یزد به تهران به همراه همسر و پسر ده ساله ام عادل با تصمیم جمعی قرارشد شب را درشهرعقدا سپری کنیم. آگهی هتل سنتی خالو میرزا را در مسیر رفت بر دیوارها دیده بودیم. با تماس با مدیر هتل خوش بختانه یک اتاق بود. به راحتی در دل شب بدون ستاره خالو میرزا را پیدا کردیم.
  هتل سنتی خالو میرزا که در مجاورت حصار خواجه نصیر الدّین طوسی ده گبران (نام قدیم عقدا) و دروازه پشت قرار گرفته یک خانه چهار ایوانی با معماری اصیل ایرانی است و قدمت آن به دوران ایلخانی می رسد.این بنا به خالو میرزا که یکی از خان ها و بزرگان عقدا می باشد نسبت داده می شود.فضا های خانه شامل: هشتی ، راهرو ، تالار ، ایوان ، مطبخ و اتاقها می باشد. اتاق ها 4،3،2 و 6 تخته هستند که بنابه درخواست مسافران امکان اضافه کردن تخت اضافی نیز وجود دارد.
  دیوارهای خشتی با در چوبی قدیمی تداعی معماری اقلیمی آن ناحیه را برای ما می کرد، به محض ورود نورپردازی ملایم چشم نواز و دکورانسیون هوشمندانه انسان را تحت تاثیر قرار می داد، برخورد گرم و صمیمی پذیرش نشان از اقامتی دلپذیربرای ما داشت. آنشب چند توریست اتاق های هتل را پرکرده بودند و ما از این جهت خوش شانس بودیم.
  محیط داخلی هتل تمیزو شیک بود همراه با اجسام و وسایل قدیمی و رنگارنگ، حوض و فواره ای روشن در آن سکوت روح را صیقل می داد، برای شهرنشینهای شهرهای بزرگ که از سرو صدا، ترافیک و دود ماشین فراری هستند این قبیل هتلهای سنتی همانند "هتل سنتی ارگ گوگد" گلپایگان مفری هستند برای تمدید قوا و تجدید نیرو.
  مهیا اتاقها به نام رنگها نام گذاری شده اند و رنگ آمیزی داخلی نیز بر همان مبنی.
  اتاقی نقلی دلپذیرما 2 تخت تکنفره در طبقه پایین داشت و یک تخت دو نفره در طبقه بالا
  سادگی و تمیزی اتاق خود مایه آرامش شما را فراهم می کرد.
  در بیرون هتل فضا برای پارک چند خودرو تحت نظر دوربین مدار بسته مهیا بود و شما از این بابت احساس امنیت می کردید.
  حمام و سرویس بهداشتی طبقه اول به صورت عمومی می باشد ولی در طبقه بالا اتاقی شاه نشین وجوددارد که حمام اختصاصی دارد. به دلیل اقامت کوتاه امکان تست غذا میسر نشد و طبیعتا غیر از صبحانه ساده ارزیابی از این موضوع نمی توان داشت.

  نوع اقامت:
  تاریخ اقامت در هتل: