Close
هتل

کاروانسرای ابوزید آباد
اقامتگاه سنتی

Abouzeid Abad Caravanserai

Abouzeid Abad Caravanserai (1).jpg
Abouzeid Abad Caravanserai (2).jpg
Abouzeid Abad Caravanserai (3).jpg
Abouzeid Abad Caravanserai (4).jpg
Abouzeid Abad Caravanserai (5).jpg
پیشنهاد کاربران

از بیشمار کاروانسرای تاریخی در بیابان های ایران تنها چند نمونه معدود هنوز کارکرد اصلی شان را به عنوان مکان های اقامتی حفظ کرده اند. کاروانسرای عباسی ابوزیدآباد یکی از همین بناهای تاریخی است. این یادگار کهن در طی چهار قرنی که از عمر آن می گذرد مسافران بسیاری را در روزهای سوزان و شب های سرد کویر پناه داده است. لشکریان خسته از کارزار و جور امیران، بازرگانان دوره گرد و زائران نستوه که بانگ جرس و آوای چاووش دلهاشان را با شوق رسیدن به کعبه و شامات روشن می کرد، همه با دیدن کاروانسرا به یک چیز می اندیشیدند: مأمن، خانه. و چه خوب که این خانه هنوز باپرجا است! این اثر تاریخی ارزشمند به مدت چندین سال به دست فراموشی سپرده شده بود و دیگر به جز چوپانان و گله هاشان کسی در آن منزل نمی کرد. اوضاع بر همین قرار بود تا اینکه به همت مردم منطقه و مسولین، کاروانسرای ابوزیدآباد در فهرست آثار ملی ثبت شد و عملیات مرمت و مقاوم سازی بر روی آن آغاز شد. پس از اتمام مراحل مرمت و بازسازی، درهای کاروانسرای ابوزیدآباد تحت نام جدیدش، هتل ابروز به روی مهمانان داخلی و خارجی گشوده شد. شکوه خارق العاده بنا و وجود امکانات عالی، اقامت در کاروانسرای ابوزید آباد را تبدیل به تجربه ای لذت بخش کرده است و بسیاری از تورهای مسافرتی از دور و نزدیک هتل ابروز را برای اقامت کویری خود انتخاب می کنند. کاروانسرای شاه عباسی ابوزیدآباد شامل 29 اتاق با ظرفیت های متنوع است. سعی شده است در تجهیز و تزئین اتاق ها هیچگونه آسیبی به بنا وارد نشود و اصالت آن کاملاً حفظ شود. به همین منظور در دکوراسیون داخلی و چیدمان اتاق ها از فرش های دستباف و رختخواب های سنتی با الیاف طبیعی استفاده شده و ابزار مدرنی همچون اینترنت پرسرعت، رادیو و تلویزیون در اتاق ها وجود ندارد. البته مهمانان می توانند در صورت نیاز از اینترنت تلفن همراهشان استفاده کنند. رستوران سنتی هتل ابروزبا ظرفیت بیش از پانصد نفردر محیطی زیبا و با غذاهای متنوع آماده پذیرایی از میهمانان هتل و همچنین برگزاری مجالس خانوادگی است. همچنین درهتل ابروز بخش هایی همچون حمام سنتی، شربت خانه و فروشگاه صنایع دستی دستی درنظر گرفته شده اند که به زودی آماده سرویس دهی می شوند.

امکانات کاروانسرای ابوزید آباد

امکانات هتل

رستوران
کافی شاپ
فروشگاه

امکانات ورزشی و تفریحی

ماساژ

نقد و بررسی کاروانسرای ابوزید آباد


امتیاز این هتل :
 • گزارش

  برای تور دوروزه کاشان در زمان جشنواره گلابگیری ثبت نام کردیم و کاروانسرای شاه عباسی ابوزیدآباد به عنوان محل اقامت ما تعیین شد که با توجه به فاصله حدودا 40 کیلومتری تا کاشان،رفت و آمدها وقت و انرژی زیادی از ما گرفت.
  اما محیط کلی مجموعه با حفظ معماری سنتی مطابق نیازهای روز مرمت و کاربری ها مناسب سازی شده.اتاق ها دارای یک یا دو تخت چوبی و سرویس رختخواب تمیز اضافه (برای پهن کردن روی زمین ) است.سرویس بهداشتی و حمام بانوان و آقایان در انتهای حیاط قرار داره و به صورت عمومی در دسترس هست.
  غذا خوری در سمت دیگر حیاط واقع شده.با حجره های مفروش دورتادور سالن با تفاوت سطح سه پله بالاتر قرار گرفته و چند میز و نیمکت چوبی هم در میانه فضا گذاشته شده.
  صبحانه شامل نیمرو-کره و پنیر و مربای بسته بندی بود-چای هم از سماور جوشان بزرگی ریخته میشد.برای وعده شام قرمه سبزی و ماست داشتیم که طعم معمولی داشت.(که ما جزو تور هزینه هارو پرداخته بودیم)
  قلیان و چای هم برای استفاده در حیاط کاروانسرا قابل سفارش بود.
  حوض و فواره وسط حیاط باعث طراوت و خنکی فضا در شب هنگام بود و چهار ایوان بزرگ دورتادور کاروانسرا محیط مناسبی برای دورهم نشینی همسفران پدید میاورد.
  در کل خدمات و امکانات و حتی تزیینات این اقامتگاه در حد معمول و قابل قبول بود.اما پتانسیل زیادی برای بهبود و ارتقا دارد تا تبدیل به فضای دلچسب تر و راحت تر و بیادماندنی تری برای مسافرین باشد.

  نوع اقامت:
  تاریخ اقامت در هتل:
 • کاربر لست سکند نسيم عطائی
  نقدها:
  گزارش
  کاروانسرای عباسی ابوزیدآباد (ابروز)
  توصیه شده توسط کاربر

  كاروانسراي ابروز (شاه عباسي)

  دوره‌اي را تصور كنيد كه براي يك سفر ساده مجبور بوديد ساعت‌ها پياده يا در بهترين حالت با اسب و حيوانات باربر سفر كنيد، در سرما و گرما، خودرو و هواپيمايي نبود كه جان‌پناه شما باشد و شما اينگونه سفر مي‌پيموديد. خسته و زار از مسير پيموده كاروانسرايي را از دور مي‌ديد و اين به چشم شما چيزي نبود جز نويد يك شب آرامش و خواب راحت.

  به همت اهالي روستاي ابوزيدآباد و بازسازي كاروانسراي شاه عباسي ابروز، شما مي‌توانيد هنوز هم چيزي شبيه تجربه‌ي مسافران روزگاران قديم را تجربه كنيد. این یادگار ايم قديم در طی چهار قرنی که از عمر آن می گذرد مسافران بسیاری را در روزهای سوزان و شب های سرد کویر پناه داده است.

  کاروانسرای عباسی ابوزیدآباد کاشان یکی از 999 کاروانسرایی است که شاه عباس 400 سال پيش در سراسر ایران ساخت و وقف عام کرد. این کاروانسرا شامل 29 اتاق کاملا تجهیز شده با بناهای سالم و محافظت شده می‌باشد که سعی شده اصالت بناها به خوبی حفظ شود. دکوراسیون سنتی اتاق ها از فرش های دستباف و رختخواب‌های سنتی و راحت می‌باشد. وسیله گرمایش بخاری برقی و سرمایش پنکه است.

  آرامش بي مثالي را با گذراندن شب در اين بنا تجربه مي‌كنيد. صبحانه محلي و عاليست. براي حفظ اصالت بنا در اتاق‌ها خبري از سرويس بهداشتي نيست و اين امكان در گوشه‌اي از حياط مجموعه در دسترس است.

  آدرس: کاشان- ابوزیدآباد- میدان دولت- خیابان صفوی- هتل کاروانسرای ابروز

  #تايسيز

  نوع اقامت:
  تاریخ اقامت در هتل:
 • کاربر لست سکند هانا صالحی
  نقدها:
  گزارش
  کاروانسرای ابروز
  توصیه شده توسط کاربر

  این کاروانسرا متعلق به زمان شاه عباس است و قدمتی ۴۰۰ساله دارد .در شهر کوچک ابوزیداباد نزدیک کاشان قرار دارد و فاصله کوتاهی تا کویر دارد.اتاقها ۱نفره تا ۶نفره و کف خواب هستن رختخوابها بسیار تمیز و نو هستند .دو سالن که در قدیم شترخواب بوده‌اند و حجره حجره هستند برای اقامت گروهی مناسب است اما حجره ها در ندارند ولی قیمت از اتاقها کمتر است .حمام و سرویس بهداشتی داخل حیاط است .صبحانه شامل پنیر کره ومربا و نیمرو هر تعداد که تمایل داشته باشید برایتا داغ سرو میشود .غذاها خیلی خوشمزه هستند فضا بقدری صمیمی و دوستانه است که چیزی به اسم فیش و پول در آشپزخانه معنی ندارد هر روز یکی دو مدل غذا طبخ میشود و با سفارش غذا حتی اسمتان هم نوشته نمیشود بعد از پرسیدن من که یادتون میمونه کی چند پرس غذا داشته گفتن وقت رفتن خودتون بگید .کباب ها پرسی ۲۲ خورشتها۱۸تمن و کالجوش ۱۵تمن !

  نوع اقامت:
  تاریخ اقامت در هتل:
 • کاربر لست سکند ادریس بهرام پور
  نقدها:
  گزارش

  کاروانسرای عباسی ابوزیدآباد کاشان یکی از 999 کاروانسرایی است که شاه عباس در سراسر ایران ساخت و وقف عام کرد.
  یکی از این کاروانسراها در حاشیه جنوب کویر مرنجاب قرار گرفته و امروزه بازسازی و بهسازی شده است و به عنوان اقامتگاه مورد استفاده است.
  دسترسی بسیار آسان و راحتی دارد, کارکنان بسیار خوش اخلاق و صمیمی و قابل اعتمادی هم دارد.
  انواع اتاق های با ظرفیت 2 تا 5 نفره هم دارد. قیمت هر شب اقامت با صبحانه برای هر نفر حدود 85 هزار تومان است.
  اتاق ها هیتر برقی و پنکه و برق دارند. جای خواب به صورت کف خواب و البته با تشک و لحاف واقعن تمیز و مناسب است.
  غذاهای سنتی در آشپزخانه آن با سفارش قبلی برایتان آماده میکنند و نیمروی صبحانه شان واقعن خوبه.
  توالت و حمام در محوطه قرار داره و عمومی استفاده میشه که اون هم تمیز و مناسبه, و ما تو 2 شب اقامتمون اونجا از این بابت هیچ مشکلی نداشتیم.
  مقداری تعداد کارکنان مخصوصن در رستورانش کمه و گاهن میزها و ایوان ها خیلی دیر تمیز میشه.
  در کل واقعن از اقامتگاه های خوبه کویریه.
  #

  نوع اقامت:
  تاریخ اقامت در هتل:
آیا شما صاحب این کسب و کار هستید؟

برای پاسخ به نظرات، بروزرسانی اطلاعات و موارد دیگر مالکیت خود را به ثبت برسانید و پنل اختصاصی خود را از ما دریافت کنید.

ثبت ادعای مالکیت