Close
تکسیم گونین
طاهره رحیم پور
نقدها:
گزارش
هتل زیبای Gonen
توصیه شده توسط کاربر

نوروز امسال پس از مشورت با همسر جان، تصمیم گرفتیم به استانبول یا همان قسطنطنیه (کلمه سخت زمان کودکی) که به عنوان سومین شهر توریستی جهان نامگذاری شده سفر کنیم.
بعد از کلی تحقیق برای یافتن یک هتل مناسب که هم نزدیک به میدان اصلی شهر یعنی میدان تکسیم و نیز معروفترین خیابان آن که استقلال نام دارد و هم قیمت مناسب باشد هتل تکسیم گونن که چهار ستاره می باشد را انتخاب کردیم.
اتاقهای هتل از نظر تمیزی بسیار عالی و مناسب و به علت مرتفع بودن هتل نسبت به ساختمانهای اطراف نمای دور از شهر و مناظر زیبا دیده می شد و اتاق ما در طبقه 9 واقعا منظره عالی و زیبایی داشت. تنها مشکل اتاق شنیدن صداهای اتاق مجاور به صورت واضح بود که کمی استراحت را مشکل می ساخت.
اتاق شامل سشوار،دمپایی، چای ساز، سرویس کامل لوازم ارایشی بهداشتی و ... بود و هر روز وسایل مصرفی شارژ می شد.
متاسفانه آب استانبول قابل استفاده نیست و باید مرتب بطری آب خریداری شود اگر از مغازه های اطراف هتل خرید کنید بخاطر توریست بودن یک بطری را 5000 به بالا میفروشند اما ما از مارکت های معروف در خیابان کنار استقلال خریداری می کردیم چرا که قیمت اصلی بطری آب که 1000 تومان بود بر روی بطری درج شده بود.
از مزایای هتل می توانم به استخر، اتاقهای ماساژ و اتاقهای دستگاههای ورزشی اشاره کنم که برای زمانهای آزاد و برطرف کردن خستگی می توانستیم استفاده کنیم و تنها برای ماساژ باید هزینه پرداخت می شد.

تنوع صبحانه این هتل عالی و خوشمزه می باشد راس ساعت 7:30 الی 10:30 صبح و یکی از بهترین مناظر را به هنگام صرف صبحانه از بالکن آن با صدای مرغان دریایی خواهید داشت.
عملکرد کارکنان و پرسنل هتل بسیار خوب و با خوشرویی و نهایت احترام بود.
فقط لابی هتل بسیار کوچک و بدون تزئین و زیبایی بود.
موقعیت هتل بسیار خوب است و نزدیک خط مترو می باشد و براحتی می توان به بازار بزرگ جواهر که از بزرگترین فروشگاههای استانبول است رفت و همچنین براحتی می توان با خط اتوبوسهای ویژه ای که در خیابانهای اطراف میدان تکسیم است به کلیه نقاط شهر رفت.
با توجه به ترافیک شهر استانبول و رفت و آمد طاقت فرسا با ماشین و اتوبوس، نزدیک بودن این هتل به مکانهای دیدنی چون برج گالاتا (حدود ده دقیقه پیاده روی در خیابان استقلال) که یکی از بی نظیرترین مکانهای استانبول می باشد عالی است و از بالای برج بصورت 360 درجه می توان دریای مرمره بخصوص خلیج شاخ طلایی استانبول و پلهای تاریخی را در یک چشم انداز زیبا مشاهده نمود.
یکی دیگر از مزایای هتل نزدیک بودن به کاخ آتاتورک و کاخ دلمه باغچه استانبول است (حدود 20 دقیقه پیاده روی) در واقع لوکس ترین کاخ دوره عثمانی میباشد در ساخت این بنا 14 تن ورقه طلا به کار رفته است. البته بنای کاخ متعلق به پادشاهان عثمانی هست اما به دلیل اینکه کمال مصطفی پاشا (رهبر انقلاب ترکیه ملقب به آتاتورک) در دورۀ نخست وزیری (پیش از انقلاب) و بعدها سه ماه پایانی عمرش رو در این کاخ گذرونده، به کاخ آتاتورک هم مشهوره.
یکی دیگر از مزایای هتل نزدیکی به خیابان استقلال و بهترین مرکز خرید می باشد.
گشت شهری تور، در یک روز ما را به مراکز خرید بردند اما لازم است که بگویم ما اکثر خرید خود را از همین خیابان استقلال کردیم هم از نظر قیمت و هم از نظر کیفیت اجناس و پوشاک.

نوع سفر:
تاریخ سفر: