Close
هتل پالم وینگز افسوس (سورملی سابق)
نگار حلمی
نقدها:
گزارش
هتل پالم وینگز افسوس (سورملی سابق)
توصیه شده توسط کاربر

هتل "سورملی" پس از خریداری شدن توسط شرکت پالم وینگز به "پالم وینگز افسوس" تغییر نام پیدا کرده است. در حوالی کوش آداسی سه هتل پالم وینگز وجود دارد. پالم وینگز کوش اداسی که به نام هتل پالم وینگز بیچ ریزورت می شناسند که از سمت ازمیر و فرودگاه مندرس، پس از رد شدن از شهر کوش آداسی قرار دارد. ، هتل پالم وینگز دیدیم که اطلاعات چندانی از آن ندارم و هتل پالم وینگز افسوس که از سمت فرودگاه ، قبل از رسیدن به شهر کوش آداسی قرار دارد.

کوش آداسی منطقه بسیار زیباییست که اکثرا دارای ساحلهای صخره ای است و بیشتر هتلهای این منطقه هم بر روی بلندی واقع شده اند و دید بی نظیری به دریای اژه دارند. اینگونه هتلها برای دسترسی به دریا دارای آسانسور، مسیرهای شیبدار یا پر از پله هستند. هتل پالم وینگز افسوس جزو معدود هتلهاییست که تفاوت سطح با دریا ندارد و ساحل زیبا و پهن ماسه ای اختصاصی در اختیار دارد به همین دلیل برای افرادی که ساحل و شنا کردن در دریا برایشان اهمیت دارد یا اینکه با کودک و کالسکه سفر می کنند توصیه می کنم. این هتل برای افرادی که ولیچر یا کالسکه دارند در همه نقاطش مسیر شیبدار و همچنین آسانسور تعبیه کرده است که بتوانند بدون مشکل حرکت کنند.
درباره موقعیت مکانی این هتل باید بگویم که هتل پالم وینگز افسوس همانطور که از نامش پیداست در منطقه افسوس (شهر باستانی) واقع شده است. هتل که نزدیکترین ساحل به آن پاموک بیچ نام دارد مابین شهر سلجوک و کوش آداسی قرار گرفته است.

ازمیر---------- سلجوک --------پالم وینگز افسوس (منطقه پاموک بیچ)--------کوش آداسی
از شهر کوش آداسی تا شهر سلجوک دو مسیر دولموش (مینی بوس عمومی) وجود دارد، یک مسیر اصلی و مسیر دوم ساحلی است که از کنار هتل پالم وینگز و هتلهای همجوار مانند هتل ریچموند، آکوا فانتزی ، افسوس پرینسس و پارک آبی آدالند عبور می کند. فاصله هتل سورملی یا پالم وینگز افسوس تاهتل پارک آبی آکوا فانتزی حدود 10 دقیقه پیاده و با دولموش تنها 2 دقیقه و تا پارک آبی آدالند با دولموش حدود 5 دقیقه می باشد. نرخ کرایه دولموش برای هر نفر از هتل تا کوش آداسی 4.5 لیر و تا سلجوک 3.5 لیر می باشد و فاصله زمانی نیز تنها در حدود 15 دقیقه است و هر 15 دقیقه هم حدوداً یک دولموش از این مسیر عبور می کند. به محض خروج از محوطه هتل آقایی که مسئول هماهنگی دولموشها است بوسیله بی سیم هماهنگیهای لازم را انجام میدهد و زمان رسیدن دولموش را به اطلاع مسافر میرساند. فقط کافیست زیر سایه درختی بر روی صندلی ای که برایتان در نظر گرفته استراحت کنید تا دولموشتان از راه برسد.

اگر مسافر هتل پالم وینگز افسوس هستید در برگه ای که آژانس مسافرتی در اختیارتان گذاشته نام پنینسولا را می بینید. وقتی چمدانها را تحویل گرفتید تا از فرودگاه خارج شوید برای ترانسفر به هتل باید دنبال شخصی که پلاکارد با این نام دارد بگردید.

پنینسولا تورز که کارگزار ایرانی تور در هتل پالم وینگز افسوس است ، در طول این سفر بسیار کارآمد و مرتب عمل میکرد ، به عنوان مثال:
1-در هنگام خروج از فرودگاه با اتوبوس بسیار تمیز و خنک به استقبالمان آمدند و به هر خانواده ای پکیج کامل (بسیار کاملتر از آنچه در سفرهای پیشین دیده بودیم) شامل تور و روزهای برگزاری به همراه قیمت ، بروشورهای رنگی از جاذبه های کوش آداسی و کتاب کامل تفریحات همه شهرهای ترکیه و نقشه بزرگ و کامل منطقه در پاکت مخصوص با شماره تماسهای تمامی تور لیدرها تحویل دادند. تعداد مسافرها به نحوی بود که تمام مسافران اتوبوس فقط از همان هتل بودند و در بین راه توقفی نداشت ،فاصله زمانی فرودگاه مندرس ازمیر تا هتل پالم وینگز افسوس 50 دقیقه است.
2-تور لیدرها خودشان اقدام به گرفتن اتاق می کردند و نیازی نبود مسافر خودش با مسئول پذیرش هتل صحبت کند.
3- میزی ثابت در کنار قسمت پذیرش هتل قرار داشت که تور لیدرهای پنینسولا در آنجا مستقر بودند و تقریبا هر وقت به آنها نیازی بود در دسترس بودند.
4- در طول هفته دو روز را به گشت شهری رایگان کوش آداسی اختصاص داده بودند که افرادی که روز اول جا مانده بودند بتوانند از این گشت در روز دیگری استفاده کنند.
5- در روز آخر هم تور لیدر در هنگام دریافت کارت پرواز تا لحظه ای که همه مسافران بدرستی کارت پروازشان را دریافت می کنند حضور داشت و در صورت نیاز کمک می کرد. (بسیاری از سفرهای گذشته تور لیدرها پس از پیاده کردن مسافران از اتوبوس آنها را به حال خود رها میکنند!)
درباره خود هتل این توضیح را بدهم که شکل و جهت ساختمان هتل به نحوی است که تمامی اتاقها دارای منظره بسیار زیبای دریا و همچنین استخرهای متعدد هتل هستند. به همین دلیل اتاقهای land view وSea view تفاوتشان تنها در جهتی است که به دریا و تپه های سرسبز اطراف دید دارند. از نکات مثبت دیگر درباره اتاقها اینکه در هر اتاقی کنترل تنظیم هوای مختص همان اتاق وجود دارد و مسافر میتواند دما را به سلیقه خود کم یا زیاد کند. اتاقها بسیار تمیز و بازسازی شده هستند. در ضمن سرویس اینترنت بیسیم در اتاقها هم مانند اکثر فضاهای عمومی هتل در سطح قابل قبول است.
سرویس دهی و سرعت پاسخگویی به اکثر نیازهایمان بخوبی انجام میشد به عنوان مثال پس از پر کردن فرم پذیرش وقتی متوجه شدند که ما به همراه شیرخوار هستیم به محض ورود به اتاقمان با تخت مخصوص شیرخوار مواجه شدیم و اصلا نیازی نشد که برای آن یادآوری کنیم یا هنگامیکه گاو صندوق اتاق با مشکل مواجه شد با یک تلفن به پذیرش در عرض 2-3 دقیقه مسئول مربوطه در اتاقمان حاضر شد ، البته در موارد خاصی هم نیاز به دو یا سه بار تلفن زدن به پذیرش و یادآوری بود مثلا برای درخواست کتری برقی.

هتل دارای یک پاساژ زیبا با انواع مغازه های رنگارنگ است که نیاز به خرید مایحتاج سفر و سوغاتی برای کسانی که مایل نیستند از هتل خارج شوند را مرتفع میسازد. البته مشخص است که قیمت آنها تقریبا 2 برابر شهر است. در این پاساژ یک آرایشگاه زنانه-مردانه هم وجود دارد که با 30 لیر همسرم موهایش را کوتاه کرد و بسیار هم راضی بود. سالن ماساژ بسیار مجهز و زیبا با حمام ترکی در گوشه دیگری قرار داشت که اتفاقا برای ایرانیها پکیج ماساژ بدن و ماساژ با کف در حمام ترکی به همراه ماساژ صورت و ماسک صورت به مدت یک ساعت و ربع که در لیستشان 75 یورو قیمت گذاری شده بود به قیمت 40 دلار عرضه می کردند.

در انتهای همین پاساژ یک سالن مخصوص بازیهای کامپیوتری وبازیهای دیگر قرار داشت که برای استفاده، باید ژتون خریداری کرد. در گوشه دیگر هم برنامه های شبانه هتل قرار داشت که از ساعت 12 شب به بعد شروع به کار میکند.
هتل دارای چندین استخر برای سلایق مختلف است: یک استخر بزرگ ، یک استخر واترپلو، یک استخر آرامش که مخصوص بزرگسالان بود، استخر کودکان با انواع بازیها و سرسره های کودکان و در کنارش هم سالن سرپوشیده بازی کودکان و پارک بازی با تاب و سرسره و الاکلنگ، استخر مخصوص سرسره های آبی با 7 سرسره متفاوت از ساعت 10 تا 12 و 14 تا 17.

دورتادور تمامی استخرها و در ساحل ماسه ای به تعداد بسیار زیاد تخت و چتر وجود دارد و نیازی به جا گرفتن صبح زود نیست.

گروه انیمیشن هتل در ساعات مختلف روز اقدام به برگزاری مسابقات شاد و مختلف ورزشی و تفریحی و رقص می پرداخت. مثلا کف پارتی در ساحل، والیبال ساحلی، واترپلو، مسابقات بامزه تفریحی ، رقص و ورزشهای آبی دست جمعی. در طول شب هم از ساعت 20:30 تا 21:30 برنامه شاد و موزیکهای کودکانه در آمفی تئاتر سرباز هتل برگزار میشد و پس از آن تا ساعت 23 برنامه شاد، خنده دار یا رقص و هنرنمایی در همان سالن انجام میشد. در سمت دیگر هتل و در نزدیکی استخر بزرگ از ساعت حدود 9:30 شب تا 12 شب اجرای موزیک زنده و پس از آن رقص دست جمعی مهمانان با موزیکهای معروف قدیمی و جدید به اجرا درمی آمد.

عکاسان هتل در طول روز و شب و مخصوصا در هنگام برنامه های تفریحی در بین مردم مشغول به عکاسی میشدند و هر کس بعدا با رجوع به مغازه عکاسی داخل پاساژ عکسهای مورد علاقه اش را انتخاب میکرد تا در روز آخر برای چاپ یا گرفتن فایلشان اقدام کند. قیمت اولیه چاپ عکس در سایز 15*21 ، 15 لیر بود که ما با گرفتن 6 عکس هر کدام به قیمت 12 لیر با آنها به توافق رسیدیم.

درباره غذای هتل باید بگویم که غذاها برای ما که شامل سه خانواده در سنهای مختلف و یک کودک 1 ساله بودیم بسیار باب طبع بود. زمان سرو کردن غذاها هم به نوعی بود که تقریبا در هیچ ساعتی از شبانه روز مهمانان بدون غذا نمی ماندند. غذاها در رستوران بسیار بزرگی که سالن داخل و بیرون با دید زیبای محوطه هتل و دریای اژه داشت سرو میشد. غذاها در تنوع زیاد و با ادویه های نه چندان عجیب و غریب در دسترس بود، اگرچه در وعده صبحانه چندان تغییری نمی دیدیم ولی در بقیه وعده های غذایی همیشه غذاهای جدیدی برای تست کردن وجود داشت.

بوفه صبحانه شامل انواع سوسیس، کالباس، پنیر پیتزا و پنیرهای مختلف، یک نوع سوپ، مخلوط تخم مرغ و شیر، تخم مرغ پخته، تخم مرغ نیمرو، یک نوع املت همراه با پیاز و فلفل، انواع کیک و شیرینی ، انواع میوه و سالاد ،هندوانه و خربزه، پیراشکی، پنکیک، شکلات صبحانه، عسل و کرن فلکس بود، و آشپزی هم املتهای سفارشی مهمانان را باب میلشان درست می کرد. همچنین یکی از جذاب ترین تفاوتهای صبحانه این هتل با هتلهای مشابه در اختیار بودن سه دستگاه آب پرتقال گیری دستی به همراه پرتقالهای کوهی بسیار خوش طعم برای مسافران در سالن بود. (در هتلهای با سرویس ALL , UALL دیگر معمولا آب پرتقال طبیعی به صورت جداگانه حدود 10 لیر قیمت دارد.)

بوفه ناهار از ساعت 12:30 تا 14:30 و شام از ساعت 19:30 تا 22هم شامل دو نوع سوپ، انواع سبزیجات پخته،پوره سیب زمینی ،سیب زمینی سرخ کرده، چند نوع اسپاگتی و پاستا، پیده (پیتزای ترکی) ، پلو، پلوی بلغور ترکی، دو یا سه نوع غذای محلی ،هر روز یک یا دو نوع غذا با مرغ ، هر روز یک یا دو نوع غذای گوشتی، چند مدل ماهی ، انواع سالاد و میوه ، انواع کیک ، شیرینی و دسرهای متفاوت بود. برای اطمینان خاطر مسافران مسلمان، غذاهای این هتل همه "حلال" هستند. از ساعت 12 شب تا ساعت 1 شام مختصر دیر هنگام و از ساعت 1 شب تا 6 صبح ، صبحانه مختصر زود هنگام برقرار بود.

در ساعت 12 ظهر تا 6 بعدازظهر اسنک بار در محوطه هتل و نزدیکی استخرها فعال بود. غذاهای این قسمت هم اگرچه تعداد کمتری داشت ولی بسیار خوشمزه و متفاوت بود. بوفه اسنک بار شامل یک مدل پیتزای ایتالیایی، دو مدل پیتزای ترکی، ساندویچ نان و پنیر آماده، همبرگر با خیارشور و گوجه فرنگی، اسپاگتی، سوسیس ، ناگت مرغ ، مرغ بریان ، سالاد مختصر و هندوانه بود.

از ساعت 12 تا 5 بعدازظهر در همین قسمت بستنی قیفی با سه طعم مختلف به رایگان عرضه میشد.
به عنوان تنوع، مسافران هر اتاق یک شب در طول یک هفته اقامت می توانستند با رزرو قبلی از رستوان ایتالیایی، رستوران دریایی، مکزیکی و یا ترکی به صورت رایگان استفاده کنند.
در پایان باید این مورد را متذکر شوم که در هنگام تحقیق برای انتخاب هتل به دلیل تغییر نام هتل (از سورملی به پالم وینگز افسوس)، اطلاعات چندان دقیقی از آن نیست و اکثرا با هتل پالم وینگز بیچ ریزروت اشتباه گرفته شده و عکسهای آن هتل را بجای عکسهای این هتل می بینیم. حتی در بسیاری از پکیجهای تورها لینک این هتل به صفحه هتل پالم وینگز کوش آداسی متصل میشود.
جاهای دیگری که می توانید بروید: در صورتی که بخواهید به دیدن شهر زیبای قدیمی افسوس بروید کافیست به سمت سلجوک رفته و در ایستگاه ورودی افسوس با دولموش دیگری و با 1.5 لیر به مقصد برسید. اگر قصد رفتن به ازمیر را دارید هم باید به سلجوک رفته و از همان ایستگاه دولموشها سوار ماشین ازمیر با قیمت نفری 10 لیر شوید. (برای رفتن به ازمیر سعی کنید حتما یک روز کامل زمان داشته باشید ، برای ما رفت و برگشت به این وسیله و با معطلیهای میان راه حدود 5 ساعت جمعاً زمان برد). یکی از جاهایی که برای خرید ارزان قیمت و حراج پیشنهاد می کنم چهارشنبه بازار کوش آداسی است. سعی کنید این برنامه را برای هم فال و هم تماشا و هم خرید از دست ندهید. از دید ما شنبه بازار سلجوک در مقابل چهارشنبه بازار کوش آداسی حرف چندانی برای گفتن ندارد.
موارد منفی هتل:
- در محوطه های عمومی هتل مانند لابی، رستوران و آسانسورها هوا گرم بود و تهویه چندانی صورت نمی گرفت.
- در اتاقها و بیشتر مکانهای هتل ساعت قرار نداشت.

نوع سفر:
تاریخ سفر: