Close
رستوران ارکیده (شعبه سلمانشهر)
Mr NvB
نقدها:
گزارش
رستورانی زیبا با کیفیتی متوسط

به اتفاق خانواده ، در یک روز تعطیل به رستوران ارکیده شعبه متل قو رفتیم .
خوشبختانه موفق شدیم با کمک پارکبانهای رستوران ، جای پارک پیدا کنیم .
این رستوران پارکینگ اختصاصی هم داشت ولی درب اون بسته بود وکسی از اون استفاده نمی کرد.
در بدو ورود با استقبال و خوش آمد گویی پرسنل روبرو شدیم . و به سمت یکی از میزها رفتیم و سفارش خودمون رو انتخاب کردیم .
بعد از انتخاب ، خدمه رو صدا زدیم تا سفارش رو بهش اعلام کنیم . که بهتر بود قبل از اینکه ما صدا بزنیم ، یکی از اونها به سمت ما می اومد و سفارش می گرفت چون دیدم حواسشون اصلا به ما نیست مجبور شدم صداشون بزنم.
هر کدوم از ما سفارش جداگاه دادیم تا بتونیم چند غذای مختلف رو تیست کنیم.
سفارش من سالاد سزار بود .
سالاد سزاری که خوردم به نسبت سالادهایی که جاهای دیگه خورده بود طعم و کیفیت قابل قبولی داشت ولی عالی نبود . خبری از تکه های نان تست یا نان سیر نبود . مقدار پنیر پارمزان کافی بود . از سیر و یا طعم سیر هیچ خبری نبود به جای آنها چند عدد کاپاریس یا هان خاویار گیاهی که طعم خوبی هم دارد در سالاد سزار استفاده شده بود که خب تعداد آنها شاید به اندازه انگشتان یک دست بود .گوجه گیلاسی نسبتا درشت و تکه های زیتون سیاه هم به تعداد کافی در سالاد وجود داشت . تکه های مرغ طعم معمولی داشتند ولی سس روی سالاد طعم نسبتا خوبی داشت . در مجموع ترجیح میدادم سالاد سزاری بخورم که توش مواد اصلی سالاد سزار استفاده شده باشه ولی خب این سالاد هم اگه بشه اسمش رو بزاریم سالاد سزار ، سالاد بدی نبود .

در حد ناخونک زدن از غذای بقیه اعضای خانواده هم چشیدم .
خوراک ماهیچه مزه خاصی نمیداد و فقط یه مقدار نمکش زیاد بود. ولی در حد شور نبود.
خوراک فسنجون اصلا خوب و قابل قبول نبود .از بوی خوبی ازش بلند نمی شد. در حد وحشتناک نبود ولی من اصلا خوشم نیومد .
کباب کوبیده ، خیلی خوب و خوشمزه بود . من اصولا کباب کوبیده رو خیلی دوست دارم . حتی اگه بد باشه ولی این کباب کوبیده انصافا طعم و مزه قابل قبولی داشت . ولی عالی نبود .
کباب بختیاری هم بجز کمی شور بودنش ، طعم و مزه نسبتا خوبی داشت . البته علت اینکه میگم شور بود بخاطر این بود که ما کلا غذاهای کم نمک میخوریم . ولی این غذاها تقریبا یه کم بیشتر از حد معمول با نمک شده بود . ولی اونقدری نبود که نشه خورد . البته برای کسانی که کمی مشکل فشار خون دارند ، هم کباب بختیاری و هم ماهیچه ، کاملا شور به حساب میاد .

زیتون پرورده ، در کوزه های پلمپ شده که روی اون نوشته شده بود کوزه یکبار مصرف ، برای ما آورده شده بود . البته بهتر بود بگیم زیتون شور ، چون معمولا زیتون پرورده به این میزان شوری نداره .

قبل از آماده شدن غذا ، یه بشقاب ماست و خیار به همراه چند کشمش بر روی آن ، برای ما آورده شد که طعم و مزه خوبی داشت ولی فقط برای دو نفر کافی بود .

در مجموع ، رفتار پرسنل راضی کننده بود و البته بد نبود همونطور که در بدو ورود به ما خوش آمد گفتند ، هنگام خروج هم همین کار تکرار می شد .
محیط رستوران که دارای دو طبقه بود و یک فضای آلاچیقی هم در حیاط پشتی و رو به دریا هم داشت ، محیط خوبی بود که موسیقی آرامی که در حال پخش شدن بود ، این فضا را دلنشین تر کرده بود .
سرویس بهداشتی اون هم در طبقه بالا و هم در حیاط قرار داشت.
خدمه، برای بعضی از مهمانها که تازه رسیده بودند یک شات آب آلبالو ( البته حدس می‌زنم آب آلبالو بود) می‌بردند. نمیدونم چرا برا ما نیاوردند. فکر کردم خودمون باید بریم برداریم ولی لیوان تمیز کنار ظرف محتوی آب آلبالو قرار نداشت.
.

نوع سفر:
تاریخ سفر: