Close
سرو
ادریس بهرام پور
نقدها:
گزارش
شهر مرزی سرو
(جدی و بی احساس)

شهر مرزی سرو, serow ! با کسره زیر س !! چون خیلی دیدیم سرو خوانده میشه ! از غربی ترین شهرهای ایران و حدود یک ساعت فاصله از مرکز شهر اورمیه قرار دارد.
تردد به سرو, از جاده مخصوص سرو به آن جاده نازلو هم گفته میشود میسر است, که در نصف بیشتر مسیر جاده خوب و مناسبی است اما با شروع کوه های مرزی کم کم پیچ های جاده بیشتر میشود.
سرو بحدی شهر کوچکی است که بعد از یکی دو دور شهر رو نخواهید دید و کلا پر از مغازه های فروش البسه و خوراکی است, البته تعداد فروشگاه هی لباس خیلی خیلی بیشتر است.
اینجا اجناس رو از مرز سرو و بصورت همراه مسافر وارد میکنن و اینجا با قیمت کمتر نسبت به ارومیه عرضه می شود, که با ارومیه تفاوت قسمت زیاد نیست اما نسبت به شهرهایی چون تهران و حتی تبریز تفاوت قیمت زیاد است, مخصوصا برا اجناس که برند و به اصطلاح مارک دار هستند.
شهر سرو هتل و اقامتگاه خاصی ندارد و دو سه تا رستوران بیشتر نمیشه پیدا کرد.
خلاصه اینجا اجناس از ترکیه وارد می شوند و هزینه گمرک پرداخت نمی کنند و همین باعث میشه که تقریبا با همون قیمت ترکیه میتونید خرید کنید.
چون فاصله از ارومیه کمه مسافران اکثرا ارومیه اقامت خواهند داشت.
سرو پایانه مرزی 24 ساعته هم دارد که برای خروج از کشور و ورود به ترکیه یکی از 3 مرز ترکیه است, که البته بدلیل جاده های نه چمدان خوب طرف ترکیه در این مرز کمتر انتخاب میشود.
خلاصه سرو شهری کوچک است که برای خرید مناسب است البته بشرطی از شهرهای بزرگ بیایید و اختلاف قیمت برای شما ملموس تر خواهد بود.

مناسب برای
  • خرید

نوع سفر:
تاریخ سفر:
  • ادریس بهرام پور

    شهر مرزی سرو, serow ! با کسره زیر س !! چون خیلی دیدیم سرو خوانده میشه ! از غربی ترین...