Close
هتل دلوار بوشهر
جمال خسروی
نقدها:
گزارش
هتل دلوار، قدیمی دوست داشتنی
توصیه شده توسط کاربر

هتل دلوار یکی از قدیمی ترین هتل های بوشهر هست و به جرات میشه گفت تنها هتل بوشهر هست که به معنی واقعی کلمه با تعاریف یک هتل همخوانی داره. من حدود 8 سالی هست که مشتری این هتل هستم و تعداد دفعاتی که به این هتل رفتم رو واقعاً یادم نمیاد و یه جرات میتونم بگم تقریباً تمام اتاق های هتل رو حداقل یکبار امتحان کردم. سعی می کنم تجربیاتم از این هتل رو با طبقه بندی بیان کنم.
اتاق ها
هتل دلوار به عنوان بزرگترین هتل بوشهر 65 واحد مسافرتی داره که در طبقات 2 تا 5 قرار دارن. اتاق ها از نظر اندازه بسیار مناسب هستن و با اینکه بیش از 40 سال از ساختشون میگذره طراحی خوبی داره و تمامی اتاق ها بالکن دار و پر نور هستن. با اینکه این چند ساله چند بار بازسازی شده ولی تقریباً همه چیز تو این اتاق ها قدیمی هست و تو بعضی از اتاق ها فرسوده بودن بعضی وسایل تو ذوق آدم میزنه. اتاق های طبقات چهار و پنج دیوار کوب هستن که اتاق ها رو دلگیر کرده ولی اتاق های طبقه های دو و سه دیوارشون کنیتکس هست و دل باز تر هستن، سرویس های بهداشتی این دو طبقه هم بهتر هست. کف اتاق ها موکت هست، تخت ها و سرویس خواب بسیار تمیز و راحت هستن. سیستم گرمایش و سرمایش اتاق ها اسپیلت هست. کمد، میز تحریر، نیمکت چمدان، تلویزیون قدیمی، یخچال و مینی بار، میز کوچک غذا خوری و سیفتی باکس تو همه اتاق ها هست. نور اتاق ها خیلی لایت هست و اگه شب کاری داشته باشید که به نور احتیاج داشته باشید کمی دردسر ساز میشه.
رستوران و غذا
هتل دلوار دو رستوران در طبقه همکف و یه رستوران خوش منظره در طبقه ششم هتل داره و بصورت متناوب فعال و غیر فعال میشن. البته تو این سال ها من هیچ وقت نفهمیدم طبق چه برنامه ای ازشون استفاده میکنن و یا تعطیلشون میکنن. ولی هر سه رستوران بزرگ و دلباز هستن و به راحتی از همه مسافرها پذیرایی می کنن. یه کافی شاپ نسبتاً بزرگ با دکوراسیون قدیمی در نیم طبقه اول قرار داره. صبحانه هتل دلوار بهترین صبحانه هتلی تو بوشهر هست و تقریباً منوی کاملی داره که متناسب با فصول سال بعضی از آپشن هاش تغییر میکنه. غذاهای هتل دلوار واقعاً چنگی به دل نمیزنه و با توجه به قیمت غذاها توصیه می کنم از رستوران های سطح شهر استفاده کنید. روم سرویس هتل هم بسیار خوب هست و شیرینی و کیک های تازه ای داره.
امکانات عمومی هتل
لابی هتل دلوار نقطه قوت این هتل هست و با توجه به سایز بزرگ و مبلمان کاربردیش برای ملاقاتهای کار مسافرین بسیار خوب هست. اینترنت هتل بسیار به روزی که به هتل میرید بستگی داره، بعضی وقت ها پر سرعت هست و بعضی وقت ها در حد دایل آپ میشه و بعضی وقت ها هم کلاً شرمنده مسافرها هست. آسانسور هتل هم یکی از نا امید کننده ترین و کم سرعت ترین آسانسورهایی هست که تا حالا دیدم و بیشتر دفعات ترجیح میدم از پله ها استفاده کنم چون زودتر میرسم به لابی هتل.
کارکنان و پرسنل هتل
کارکنان و پرسنل هتل دلوار هم مثل بیشتر اهالی بوشهر مهربان هستن و تقریباً بغیر از آقا بهرام (رسپشن هتل) که بسیار خونگرم و بجوش هست بقیه به شدت ساکت و بی سر و صدا هستن و تا وقتی ازشون چیزی نخواین هیچ حرفی واسه گفتن ندارن، ولی وقتی پای کمک برسه آنچنان کمک تون می کنن که فکر می کنید سال ها دوستتون بودن. برخورد پرسنل رستوران هم بسیار خوب هست.
دسترسی
کلاً شهر بوشهر کوچک هست و هیچ مقصدی تو این شهر دور نیست و دسترسی همه هتل های بوشهر خوب هستن. هتل دلوار نبش میدان رییسعلی دلوار در کنار دریا قرار داره و با بافت قدیمی و بازار بوشهر هم پیاده حدود 5 دقیقه پیاده راه هست.
نکته آخر
هتل سه ستاره دلوار نسبت به بیشتر هتل های هم تراز خودش در سایر شهرهای حرفی واسه گفتن نداره و با توجه به اینکه زیر نظر هتل های زنجیره ای جهانگردی قرار داره ولی مدیریت خیلی خوبی نداره و بیشتر بازسازی هاش در حد رفع تکلیف بوده ولی به نظر من تنها واحد اقامتی تو بوشهر هست که میشه بهش گفت هتل چون بقه واحدهای اقامتی بوشهر هتل آپارتمان با اتاق های دلگیر و بدون پارکینگ هستن و به نظرم این هتل پیر و دوست داشتنی هنوز مناسب ترین انتخاب تو بوشهر هست.

نوع سفر:
تاریخ سفر: