Close
هتل افسوس هالیدی بیچ کلاب
علیرضا حسامی افشار
نقدها:
گزارش
هر چی که دنبالشی این هتل داره
توصیه شده توسط کاربر

هرچی که دنبالشی اینجاست
برای سومین سال متوالی مقصد سفرمون شهرزیبای کوش آداسی و اینبارهتل افسیا هالیدی بیچ کلاب بود.
هتلی که متاسفانه هیچ نقد و بررسی در لست سکند براش وجود نداشت ولی سایت TripAdvisor کمک زیادی برام برای انتخاب این هتل کرد و به هیچ عنوان از انتخابم پشیمان نیستم.
برای رسیدن به هتل بعد از پیاده شدن از اتوبوس بین شهری ازمیر-کوش آداسی در ترمینال وسط شهر، ما بخاطر سنگین و زیاد بودن وسایل با پرداخت 30 لیرتاکسی گرفتیم و ما رو به هتل رسوند، دوستانی که سبکبال سفر میکنن میتونن از دولموش های شماره 6 و با هزینه نفری 3 لیر درست مقابل درب هتل پیاده بشن.
فاصله هتل تا مرکز شهر 7 کیلومتر و فاصله تا فرودگاه ازمیر هم حدود 75 کیلومتر هستش.
هتل دارای 410 اتاقه و با احتساب حداقل سه تخت در هر اتاق ظرفیت 1200 نفر مسافر رو داره، اتاقی که من رزرو کرده بودم دو نفره بود ولی موقع Check in اتاقی 4خوابه ( یه تخت دو نفره و دو تخت تک نفره) تحویل دادن با منظره زیبایی از دریای اژه.اتاق دارای تلویزیون، کتری برقی تعدادی چای کیسه ای در طعم های مختلف ، نسکافه و قهوه بود اما یخچال خالی بود و تا روز آخر هم خالی موند و نوشیدنی ایی ندادن هرچند برای من مهم هم نبود برا اینکه در خارج از اتاق همه چی مهیا بود.البته هر روز عصر میوه میاوردن (سیب، انگور در سه نوع، انجیر، هلو، شلیل، خربزه و هندوانه) و اگه برا روز بعد میموند مونده ها رو میبردن و با میوه تازه جایگزین میکردن.
حمام و سرویس بهداشتی اتاقها تمیز و مرتب بود اما نسبتاً کوچک و حمام بدون وان که با یه پرده ای از سرویس بهداشتی جدا میشد و درب شیشه ای نداشت. وسایل نظافت ( شامپو سر و بدن و صابون)هم به مقدار کافی بود که ما بخاطر استفاده از وسایل شخصی تا روز آخر نیازی به استفاده نکردیم. نظافت اتاق و تعویض حوله ها هم بنا به درخواست شخصی حتماً و سر وقت انجام میشد.
یک صندوق امانت در هر اتاق وجود داشت که رایگان بود اما اینترنت اتاق ها پولی بود ( به ازای هر روز 2 یورو) البته در لابی هتل که بصورت یه خیمه بزرگ بود اینترنت رایگان با سرعت خوب در دسترس بود.
بعلت اینکه هتل وسعت زیادی داشت بجای اینکه هتل بصورت عمودی بالا بره بصورت افقی توسعه داده شده بود حدود 20 ساختمان سه طبقه و در هر طبقه حدود 6-7 اتاق. با وجود وسعت زیاد هتل تمیزی اون بیشتر به چشم میخورد در هر لحظه افرادی بودن که مرتب مشغول رفت و روب و جارو کشیدن محوطه هتل بودن.
هتل دارای یک رستوران اصلی بنام Sunset Restaurant یک رستوران ایتالیایی و یک رستوران چینی و سه اسنک بار بود که در تمام ساعات شبانه روز امکان دسترسی به انواع غذاها و فست فودها، انواع میوه ها و انواع بستنی ها رو میداد.
تنوع غذایی رستوران اصلی در هر سه وعده اصلی (صبحانه، ناهار و شام) بسیار زیاد بود بطوریکه در طول هفت روزی که اقامت داشتیم به جرعت غذای تکراری نخوردیم و شایدم به بعضی از غذاها نرسیدیم که امتحان کنیم.
سه استخر بزرگ با اعماق 120، 140 و 150 سانتی متری برای بزرگسالان و دو استخر کوچک با آب نسبتاً گرم برای کودکان و شش سرسره آبی با طرحها و شیب های مختلف برای سرگرمی کودکان و بزرگسالان مهیا و آماده بود. البته Game Room زمین تنیس، والیبال ساحلی، مینی گلف و محوطه بازی کودکان از دیگر امکانات تفریحی موجود هتل بود.
برای افرادی که ترجیح شون شنا کردن در آبهای زلال دریای اژه باشه ساحل شنی اختصاصی هتل با تعداد زیاد صندلی و آفتاب گیر ( لازم نبود صبح زود بری و جا بگیری) در دسترس بود. به محض ورود هم به تعداد افراد کارت حوله میدادن که از ساعت 9 صبح تا 5 عصر میتونستین حوله تحویل بگیرین یا تحویل بدین.
سالن ورزشی هتل شامل سه دستگاه تردمیل، دو عدد دوچرخه ، دو عدد اسکی فضایی و یک میز پرس و یک ست کامل وزنه برای استفاده ورزشکاران در دسترس بود.
سالن ماساژ و حمام ترکی هم بصورت پولی در اختیار مسافران قرارداشت.
یکی از بهترین و سرگرمهای هتل برنامه شبانه شون بود که از ساعت 9:30 تا 10:00 برای بچه ها برنامه داشتن و بعد از اونم تا 10:30 برای بزرگسالان و برنامه هر شب هم متنوع بود و در طی هفت شب اجرای تکراری ندیدیم.
انیمیشن تیم هتل در طی روز هم بسیار فعال بودن و مسافر ها رو برای شرکت در انواع مسابقه ها ( پرتاب دارت، پرتاب با کمان و نشانه زنی با تفنگ بادی) تشویق و تهییج میکردن.
تنها نکته منفی این هتل شاید پولی بودن اینترنت اتاقها باشه ولی درکل با توجه به اینکه سفر سومم به کوش آداسی بود و در مقایسه با سایر هتل های All Inclusive که دیدم یکی از بهترین انتخاب هام بوده و اقامت در این هتل رو به دوستان پبشنهاد میکنم

نوع سفر:
تاریخ سفر: