Close
برج ساعت
Mohammad Shams
نقدها:
گزارش
برج ساعت ازمیر
توصیه شده توسط کاربر

برج ساعت، نماد اصلی شهر ازمیر است که در میدان کُناک و در بلوار ساحلی مصطفی کمال قرار گرفته و حدود 150 متر با ساحل جنوبی خلیج ازمیر فاصله دارد.
این برج در نزدیکی جاذبه هایی همچون مسجد کُناک(مسجد یالی)، پارک تاریخی کنت، اسکله کُناک و بازار کمرالتی قرار گرفته و همه روزه توریست های زیادی به همراه مردم محلی ازمیر از آن بازدید می‌کنند.
در طول شبانه روز کبوتر های زیادی اطراف این برج جمع می‌شوند که جذابیت این میدان را برای گردشگران بسیار بیشتر می‌کند.
برج ساعت ازمیر توسط یک معمار فرانسوی و به سبک معماری عثمانی طراحی و در سال 1901 میلادی ساخته شد. ساعت موجود در این برج توسط ویلهلم دوم، آخرین قیصر آلمان به دولت عثمانی هدیه داده شده است.
برج دارای 25 متر ارتفاع بوده و اسکلت آن از آهن و سرب ساخته شده است. همچنین 4 فواره کوچک با الگوی دایره ای در 4 گوشه این بنا قرار دارند.
جالبه بدونید که تصویر برج ساعت ازمیر در پشت اسکناس های 500 لیر قدیم ترکیه و بر روی ایزمیریم کارت یا کارت حمل و نقل عمومی کنونی ازمیر قرار دارد که نشان دهنده جایگاه و اهمیت این برج نزد مردم ترکیه و ازمیر است.
همچنین در بعضی از شهر های اروپایی مثل پودگوریتسا(پایتخت مونته نگرو)، سارایوو(پایتخت بوسنی) و روستای توریستی موستار در بوسنی که در گذشته مستعمره امپراطوری عثمانی بوده اند، برج های ساعت شبیه به برج ساعت ازمیر قرار گرفته است که به آن ها sahat kula گفته می‌شود‌.
اسکله کُناک، ایستگاه های مترو و تراموا کُناک و شهرداری ازمیر به فاصله اندکی از برج ساعت ازمیر قرار گرفته اند.

نوع سفر:
تاریخ سفر: