Close
هتل مارینا پارک کیش
م عربشاهی
نقدها:
گزارش
هتلی برای آرامش
توصیه شده توسط کاربر

ما به مدت سه شب در تاریخ 30 تیر تا 2 مرداد 96 در هتل ماریناپارک اقامت داشتیم . قصد ما استراحت در بهترین هتل کیش بود که بعد از تحقی متوجه شدیم این هتل بعد از هتل ترنج ، بهترین است . ( هتل ترنج به دلیل قیمت خیلی بالا و غیرمنطقی از گزینه های ما حذف شد. )

هتل :
این هتل از مراکز خرید و مرکز شهر حدود 10 کیلومتر فاصله دارد ولی به ساحل و بازار مرجان و پارک دلفین ها ، نسبتا نزدیکتر است و 4 کیلومتر فاصله دارد . هنگام ورود به کیش در فرودگاه ، ترنسفر هتل به دنبالمان آمده بود که تنها مسافران هتل در آن پرواز بودیم . راننده بسیار خوش اخلاق و خوش مشرب بود و تا رسیدن به هتل با صحبت هایش ما را سرگرم کرد . مارینا پارک هتلی دو طبقه است با 200 اتاق که در 4 بال قرار گرفته اند و در سال 1390 افتتاح شده است . هتل در باغ سرسبزی به مساحت 10 هکتار قرار گرفته که از یک سمت به ساحل می رسد . در بدو ورود ما ، به رسم همه هتل های پنج ستاره ، دربان چمدان ها را تحویل گرفت و به داخل برد . پذیرش هتل برخورد مناسبی داشتند ولی حدود 20 دقیقه تا تحویل گرفتن اتاق ها منتظر ماندیم که در این بین با یک نوشیدنی از ما پذیرایی کردند هرچند با ورود به هتل با فضای بسیار خنک و خوشبو ، خستگی را فراموش کردیم . لابی هتل با وجود آبنما و حوض پر از گل های کاغذی بسیار زیبا و دلنشین بود .

اتاق :
اتاق ما یکی از اتاق های دبل رو به باغ بود . اتاق نسبتا بزرگ و تمیز با حدود 30 متر مساحت بود ولی سرویس بهداشتی با توجه به اینکه فقط 6 سال از تاسیس هتل می گذشت ، قدیمی و در بعضی قسمت ها خراب و شکسته شده بود ضمن اینکه ابدا مدرن و لوکس نبود . اتاق جادار بود و قسمتی برای قرار دادن چمدان ها و یک کمد لباس بزرگ داشت .جلوی تمام اتاق ها بالکنی قرار داشت که متاسفانه درش قفل بود و حتی پنجره ها هم باز نمی شد . مینی بار با چند مدل نوشیدنی و شکلات ، آب معدنی و کتری برقی و نسکافه که هر روز شارژ می شد ، حوله ، سشوار ، تلویزیون و وای فای از دیگر امکانات اتاق بود . اتاق سیستم هوشمند برای چراغ ها و تلویزیون که معمولا کنار تخت قرار دارد ، نداشت که برای هتلی 5ستاره با این قیمت عجیب بود . همچنین داخل اتاق ها ، سیف باکس هم وجود نداشت . تخت خوب و راحت بود و ملافه ها تمیز بودند . اما حوله ها تا حدودی کهنه و رنگ و رو رفته بودند .

امکانات هتل :
هتل استخر و جکوزی خیلی کوچکی داشت که صبح ها برای خانم ها و عصرها برای آقایان بود . همچنین یک مرکز اسپا که شعبه ای از اسپای نیلوفر آبی تهران بود با قیمت های مشابه تهران . چند فروشگاه لباس که اغلب اوقات بسته بودند و یک فروشگاه شکلات آرتا کیش در قسمت فروشگاه های هتل قرار داشت . همچنین یک باجه برای خرید تورهای کیش که چون قیمت تورها در کیش سیستمی و یکسان شده ، قیمت تورهای این باجه هم مثل بقیه جاها بود . سرویس بهداشتی لابی و رستوران تفاوت فاحشی با اتاق ها داشت و بسیار شیک و تمیز بود .
پارک هتل و استخرها انصافا زیبا بود . میز و صندلی هایی هم در پارک بود که همگی جمع شده بودند و شاید در فصل های خنک تر به پا می شوند . ولی ناامیدکننده ترین قسمت هتل ، قطعا ساحلش بود که هیچ گونه امکاناتی نداشت . یک سری بازی های بادی در آب قرار داشت که مشخص بود مدت زیادی است که بدون استفاده بوده و جالب اینجاست که در باجه ادعا می کردند با خرید بلیط 30 هزار تومانی می شود از آن استفاده کرد ولی در مدت سه روزی که ما آنجا بودیم هیچ وقت مسئولی در آن قسمت ندیدیم . از ورزش های آبی و قایق هم که در تبلیغات هتل زیاد شنیده بودیم خبری نبود و چند کافه ای هم که در ساحل بود کاملا خالی و سوت و کور بودند . برای هتلی که عنوان "مارینا" را یدک می کشد ، همچین ساحل برهوتی بسیار عجیب بود .

رستوران :
بهترین قسمت هتل ، قطعا غذاها بود . در ماریناپارک صبحانه و ناهار به صورت بوفه برای مهمانان سرو می شود . رستوران لوتوس رستوران تمیزی بود با منظره زیبای پارک و دریا . صبحانه هتل کامل و عالی بود شامل انواع غذای سرد و گرم شامل انواع املت ( که طبق سلیقه مهمانان پخته می شد ) و کیک و فرنی و میوه و کورن فلکس و انواع نوشیدنی ( چای و شیر و قهوه و شیرکاکائو ) البته نبود آبمیوه طبیعی یکی از ضعف های صبحانه به شمار می رفت . بوفه ناهار به مراتب بهتر از صبحانه بود و شامل بیشتر از 10 نوع پیش غذا و 10 نوع غذای اصلی و دسرهای فراوان می شد . غذاهای هم ایرانی و هم بین المللی بود و به خصوص غذاهای هندی و ایتالیایی کاملا باب طبع ما بود . هر روز تمام غذاها عوض می شد و ما در این سه روز اصلا غذای تکراری ندیدیم . رفتار کارکنان رستوران بسیار عالی و حرفه ای بود . روی میزها رومیزی های سفید پارچه ای بود که بلافاصله تعویض می شد و ظروف و کارد و چنگال ها اصولی چیده می شدند . گذاشتن گل های کاغذی صورتی ( که مشخصه کیش است ) روی میزها ، حرکت زیبایی بود .
هتل ، آرامش و سکوت خاصی داشت و خیلی خلوت بود . عصرها یکی دو ساعتی نوازنده ای مشغول نواختن پیانوی بزرگ داخل لابی می شد و این ، به عبارتی تنها برنامه ی هتل محسوب می شد .
موقع برگشت به ما گفته شد که ترنسفر فقط شامل رفت می شود و برای برگشت به فرودگاه باید خودمان تاکسی بگیریم . جلوی هتل همیشه چند تاکسی حاضر بود ولی نرخ هایی که از این هتل اعلام می شد کمی بالا بود برای مثال تا فرودگاه که ده دقیقه هم نشد 30 هزار تومان حساب کردند . همچنین کرایه از هتل برای بازارها 10 هزار تومان و برای پارک دلفین 20 هزار تومان شد . با وجود اینکه در آن فصل ، هتل بسیار خلوت بود ولی روز آخر نزدیک ساعت 12 ( که ساعت تحویل اتاق بود ) چند بار با ما تماس گرفتند که اتاق را حتما خالی کنید که برخورد زیاد جالبی برای همچین هتلی نبود .
در کل این هتل برای آرامش چند روزه و خوردن غذاهای خوشمزه گزینه مناسبی است ولی برای داشتن تفریحات بیشتر یا حداقل نزدیک بودن به مراکز تفریحی بهتر است سراغ دیگر هتل های 5 ستاره مثل شایان رفت .

به طور کلی مزایا و معایت هتل به شرح زیر است :
مزایا :
صبحانه و ناهار بسیار عالی
تمیزی و زیبایی هتل
بزرگ بودن اتاق ها
فضای سبز زیبا
کارکنان حرفه ای

معایب :
نداشتن تفریحات و خلوت بودن
قیمت بسیار بالا در مقابل خدمات ( از شبی 600 هزار تومان به بالا براساس فصل )
سرویس بهداشتی نه چندان جالب اتاق ها
دور بودن از مراکز تفریحی

نوع سفر:
تاریخ سفر: