Close
موزه طبقه ششم دیلی پلازا
فرزانه امیدی
نقدها:
گزارش
لوکیشن ترور رئیس جمهور
توصیه شده توسط کاربر

یک ساختمان که کاربری انتشارات داشته، با نقشه قبلی، میشود مخفیگاه تیراندازی که جان اف کندی، رئیس جمهور آمریکا را ترور کرد. امروز این ساختمان از پر بازدیدترین مکان های دیدنی دالاس است و در اکثر روزهای تعطیل، برای بازدید از آن باید در صف ایستاد.
زمان ورود به تمام بازدید کننده ها هدفون و دستگاهی داده میشود که مرحله به مرحله، با پیش رفتن داخل موزه، اطلاعات مربوط به آن بخش را پخش میکند و عکس های تکمیلی روی صفحه آن نمایش داده میشود.
من نحوه ورود کاربر به فضا و کم کم آشنا کردنش با کندی، گفتن از دستاوردها و محبوبیت این رئیس جمهور با استفاده از اخبار و روزنامه ها و عکسها را بسیار دوست داشتم.
همینطور که در طبقات بالا میروید، در طول تاریخ با کندی جلو میروید و در طبقه ششم، تاریخ میرسد به زمان و مکان ترور. به پشت پنجره ای میرسید که ضارب از آنجا به خیابان و به ماشین روباز کندی شلیک کرده و دقیقا جعبه کاغذهایی که ضارب پشت آنها پناه گرفته بود را میبینید. رو به روی همان پنجره، با نمایش یک انیمیشن، مراحل شلیک شبیه سازی شده را میبینید. علاوه بر آن ماکتی هم در این قسمت گذاشته شده که رد حرکت گلوله و جانمایی ضارب را نشان می دهد.
در قسمت های بعدی موزه، از تلاش برای دستگیری ضارب و اتفاقات عجیبی که در آن زمان افتاده بود، اطلاعاتی داده میشود.

نوع سفر:
تاریخ سفر: