Close
پونا
مجتبی امیدپور
نقدها:
گزارش
پونا
(راضی)
توصیه شده توسط کاربر

پونا در غرب هند و در ایالت مهارشترا واقع شده و مهمترین شهر دانشجویی هند است و لقب آکسفورد شرق رو داره( بیش از ۱۰۰ کالج و نزدیک به بیش از۵۰ هزار دانشجوی خارجی داره)دانشجوهای ایرانی زیادی هم در این شهر وجود داره. راحت ترین راه دسترسی به پونا از بمبئی( مومبای) هست که ۳ ساعت فاصله داره. اینجا هم دیدنیها و جاذبه های طبیعی زیادی داره و مراکز و محله های خوبی هم برای خرید داره ضمنا دارای قدمت تاریخی زیادیه و تاریخش به پیش از قرن ۵ میلادی میرسه .پونا محل زندگی گاندی رهبر فقید هنده و همچنین محل کشته شدن گاندی نیز در محله آقاخان همین شهر قرار داره که الان به صورت موزه در اومده.
پونا دارای جاهای دیدنی دیگه ای مثل قصر آقا خان، چندین کلیسا ، قلعه شانیوار وادا، معبد غار پاتالشوار ،معبد کاسپا گانباتی،باغ وحش و باغ گیاهان هست .هزینه اقامت و غذا در این شهر مناسب هست و انواع رستورانهای هندی ، اروپایی و ایرانی و نمایندگیهای فست فودهای معروف در این شهر در دسترسه.
وسایل مناسب حمل و نقل اتوبوس و مثل تمام شهرهای هند ریکشا( موتورهای ۳ چرخ) هست .البته تاکسی هم نسبت به شهر های دیگه بیشتر هست ولی هزینه تقریبا بالاتره و توصیه نمیشه.البته موتور سیکلت هم مهمترین وسیله مورد استفاده عموم مردم هست.
مثل تمام شهرهای هند اصلی ترین خصیصه رانندگی بوق زدنه 😁😳و پشت تمام خودرو ها بوق بزنید رو رویت می کنید.
سطح بهداشت هم بسیار معمولی و در خیلی از جاها برای ما در حالت عادی غیر قابل تحمله اما برای هندیها عادیه.

مناسب برای
  • خرید

  • طبیعت گردی

  • فرهنگی و تاریخی

  • تفریحات شبانه

نوع سفر:
تاریخ سفر:
  • مجتبی امیدپور

    پونا در غرب هند و در ایالت مهارشترا واقع شده و مهمترین شهر دانشجویی هند است و لقب آکسفورد شرق...