Close
هتل آدالیا الیت لارا
علی آقا
نقدها:
گزارش
نقد که نه. تماما تعریف
توصیه شده توسط کاربر

با درود. اول از همه گلایه خودم و مطرح کنم از ایرانیای عزیز.
با اینکه تقریبا تمام مسافرای ایرانی قبل از سفر میان و از این سایت و سایرین، جهت بدست آوردن اطلاعات استفاده میکنن، متاسفانه وقتی میرن و بر میگردن، نمیان تجارب خودشون و از سفری که رفتن به اشتراک بذارن. و فقط و صرفاً استفاده کننده ان. متاسفانه. !!!

علی ایحالاً من و همسر و پسر 6 ساله ام هفته آخر آذرماه 96 از بین تمام هتلهای موجود، نهایتا آدالیا الیت و انتخاب کردیم و وقتی رفتیم فهمیدیم چه انتخاب بسیار خوبی داشته ایم. ما برای رفتن از بین پروارهای ایرانی که خودمون مایل به انتخابش بودیم تا پروازهای خارجی، به تایید خانم دلارا از آژانس مقتدرسیر پرواز سان اکسپرس و انخاب کردیم. و توصیه ام.ن به تمامی دوستان اینه که حتمن و حتمن پرواز خارجی بگیرن. درسته یه مقدار خیلی کوچولویی تفاوت قیمت داره اما توضیح اینکه: پروازهای ابرانی اعم از ماهان - زاگرس - تابان و قشم، جملگی میرن یه فرودگاه واسط مثل دنیزلی مثل قونیه یا کایسری و یا ... که اونجا مسافرا همه پیاده میشن و با اتوبوس فاصله 6-7 ساعته زمینی رو باید برن تا آنتالیا. رفتنش چون همه ذوق سفر دارن، خستگیش اصلا ممکنه به چشم نیاد، اما برگشتنه همه خسته از شرکت در تورهای آنتالیا و خریدها و تفریحات از یکسو و از سوی دیگه اینکه 5 تا 7 ساعت تو راهین، 3 ساعت قبل از پرواز هم باید تو فرودگاه باشین، یکساعت زودتر هم بهتون میگن تو لابی حاضر باشید، بنابراین نصف یک روز کاملتون و ازدست میدین مضاف براینکه زمان برگشت با اتوبوس رو هم باید یه ج.وری تحمل و سپری اش کنین. اما مثلا پرئاز سان اکسپرس که ما باهاش رفتیم، همون فرودگاه واسط رو میره بعد از نیمساعت بدون اینکه مسافرا پیاده بشن، دوباره پرواز میکنه و مستقیم میره آنتالیا. یعنی نهایتا 4 ساعت تو راهین. و توضیح نهایی اینکه در پرواز سان اکسپرس هیچی بهتون نمیدن برای خوردن. آب معدنی هم حتی فروشیه به قیمت 5 هزار تومن. پس حتما برای خودتون خوراکی ببرین.


بعد از فرود نهایتا یک ربع تا نیمساعت برای جمع شدن همه مسافرا و مهر ورود به ترکیه زمان میبره و اتوبوس های آژانس مربوطه مسافرها رو به سمت هتلهاشون میبرن.
منطقه لارا نزدیکترین منطقه به فردگاهه. البته همین نزدیکی هم حدود یکساعت زمان میبره. از فرودگاه که به منطقه لارا میرسین اولین هتلش کروانسرای و آخریش آدالیا الیته. مابین ایناهم 10-12 تا هتل دیگه هم هست.

ما به هتل آدالیا رسیدیم. ما تورلیدرمون خانوم الهام بود اونجا. که نه موقع ورود به هتل با ما اومد و نه موقع خروج از هتل. موقع رسیدن به هتل که گفت خودتون برین من بعدا میام پیشتون. که ابته بعدا اومد ولی فقط برای فروش تور به قیمتهای چندبرابر. همچنین برگشتنه هم که سوار اتوبوس شد گفت من وسط راه پیاده میشم و خودتون برین فرودگاه. و واقعا وسط راه پیاده شد و ما خودمون رفتیم فرودگاه. و متاسافانه تو فرودگاه یکی از ایرانی ها به مشکل خورد کارش که یه تورلیدر دیگه ای بود به اسم طاران، مال یه آژانس دیگه که خدا خیرش بده اون اومد و مشکل این بنده خدا که با زن و بچه اش بود و حل کرد. پس الهام و یادتون باشه.

اما بگذریم، ساعت 10.30 رسیدیم هتل
موقع ورود به هتل دست و پا شکسته زبان انگلیسی بلد بودیم. کمتر از 2 دقیقه کارهامون راه افتاد. خانوم رسپشن که ترکیه ای بودن خودشون، به ما گفتن الان زمان خلوته هتله. از تهران برای شماها اتاق رو به خیابون رزرو شده اما ما بهتون اتاق رو به دریا میدیم بدون پرداخت هزینه اضافی با یه تراس بسیار دل انگیز. که بعدا البته فهمیدیم شبی 20 یورو هزینه اش میشده. ولی از ما نگرفتن.

از بدو ورود به هتل هم به همه مسافرا یه دستبند سبز رنگ میدن پلمپ شده که تا روز آخر باید دستتون باشه که مشخص کننده هویت شما تو اون هتله.و اگه حتی با تاکسی بخواین به هتل برگردین، حتمن باید دستبند و نشون بدین تا تاکسی و به محوطه راه بدن.
از همون لحظه اول هم ما از کلیه امکانات هتل میونستیم استفاده کنیم. برای استفاده از حوله در محوطه استخر به ازای هرنفر یک کارت مخصوص میدن. ارزش اون کارت 15 یوروی ناقابله. اگه گم کنین باید جریمه بدین.
صبحانه از ساعت 6.30 تا 10
ناهار 12.30 تا 2
و شام 6.30 تا 9 شب

به محض شروع درهای غذاخوری رو باز میکنن و به محض اتمام زمان، چراغها خاموش میشه و غذاها رو شروع میکنن به جمع آوری. هرچند یه جورایی ممکنه اینکار توهین تلقی بشه، اما نظم و انضباط بسیار خوبی رو بهمراه میاره. همه میدونن که سر زمان خودش باید اینجا حاضر باشن.
بین این سه وعده غذایی هم البته بوفه اسنک و سالاد و میوه همیشه دائره.
تمام وعده های غذایی بصورت بوفه باز بسیار زیاد با سه تا سالن بزرگ برای نشستن که یکیش روش زده 18+ که منظورش اینه این سالن مخصوص متاهلین بدون بچه و کلا بزرگسالانه ک هآرامش بیشتری توش حاکمه.

یه فضای کافی شاپ مانند داره که 24 ساعته نوشیدنیهای داغ مثل کاپوچینو - قهوه - هات چاکلت - - اسپرسو - چایی و .... و انواع اقسام شیرینی ها و کیک ها و بستنی و وافل و ... رو رایگان ارائه میکنه.
یه رستوران هم داره بنام آلاکارته. که مزخرفترین قسمت تهل اونجاست. جالب اینجاست که اصرار فراوونی هم میکنن که یه شب رزرو کنین برین اونجا. به هیچکس پیشنهاد نمیدم بنده. حتی برای بار اول که مجانیه.

استخر اصلیه سربازش، آبگرم داشت با دمای 27 درجه که خیلی باحال بود. یه استخر داخلی و سرپوشیده هم داشت اونم خوب بود. روزی دوبار آب استخر رو چک میکردن. ازلحاظ میزان پی هاش آب - کلر - دما و مقدار باکتری و عفونت موجود. اینکارشون خیلی جالب بود. یه باشگاه بدنسازی هم بود با دستگاههای پیشرفته و مدرن. غالبا هیچکس توش نبود.
فضای سبز بسیار عالی و رویایی. ساحل اختصاصی و کلبه های استراحت کنار آن، از ویژگیهای دیگه اینجا بودن. آرامشش واقعا روانی کننده بود تا البته روز آخر که ما میخواستیم برگردیم. دوتا اتوبوس عرب از عراق اومدن. که واقعا تفاوت فرهنگها رو میشد توشون دید.
اینو هم بگم که اکثر مسافرای این هتل، خود ترکیه ایها بودن و اروپاییها. دو سه تا خونواده ایرانی هم توشون بودن و ما.

رسپشن یه خانومی بود به اسم افسانه که ایرانی هستن و کار راه بندازه ایشون.

نکته جالب و دیدنیه این هتل، خدمه و کارکنانش بود که تحت هیچ عنوان اخم تو صورتشون نمیدیدی. امکان نداشت بخاطر کاری کسی رو بخوان چپ نیگاه کنن. همه اشون انگار رباتن. عین آدم آهنی از صبح تا شب، کار مخصوص خودشون و به بهترین نحو انجام میدن. موقع غذاخوردن، میریختین، کثیف میکردین و ده بار بشقاب عوض میکردین و هرچی ، سرشون و بالا نمیاوردن.

امکانات هتل هم بسیار خوب. هوا بسیار عاااااالی. درست توهمون زمانی که تهران 4 روز بخاطر آلودگی تعطیل بود ما اونجا بودیم. و اصلا دلمون نمیخواست برگردیم. و یک نکنه ریز و بسیار جالب که اینکه تو تمام هتل فضاهایی رو برای افراد معلول فراهم کردن که اونا هم بتونن ازش استفاده کنن. از سرویسهای بهداشتی مخصوص تا لباس کنی و ...
تورهای موجود هم آکواریوم آنتالیا بود. تور لیدر محترممون (همون الهام خانوم) نفری 60 دلار قیمت اعلام کرد. که ما یه روز رفته بودیم مرکز خرید اونجا یه دکه بود که با 50درصد تخفیف بلیط آکواریوم و میفروخت. به قیمت 24 دلار !!!!!
تور بعدی تله کابین بود که افسانه خانوم به ما گفت الان بسیار سرده اون بالا. و به هیچ وجه توصیه نکرد به ما. تور کشتی و ّرنامه شبانه هم داشت که ما هیچکدوم و نرفتیم.

و اما برای رفتن به مراکز خرید:
تقریبا روبروی هتل ایستگاه اتوبوسه. برای مراکز دیپو – و مال آو آنتالیا که کنار هم هستن با خط 511 برین. 45 دقیقه تو راهین.اما با بافت مختلف شهر از نزدیک آشنا میشین. بلیط هر نفر برای هر سوار و پیاده شدن به اتوبوس 2.75 لیره است. یه کارتهایی دارن شبیه بلیط متروی تهران. قابل شارژ شدن. یکبار میخرین تا روز آخر همراهتون نگه دارین. کنار همین ایستگاه اتوبوس روبروی هتل یه سوپرمارکته که بلیط هارو شارژ میکنه. پس با خط 511 میرین مراکز دیپو و مارک آنتالیا. بسیار بزرگ و حراج های 50 تا 70 درصدی. کلی چیز میتونین بخرین توش. اما برای برگشت به هتل حتما از روی پل عابر پیاده رد بشین بیاین سمت مقابل خیابون. با همون خط 511 برگردین هتل. بار اولش شاید یه خورده ترسناک باشه براتون ولی بسیار مطمئن و کم هزینه است براتون. همین مسیر رو با تاکسی بخواین برین و برگردین 90 لیر پولش میشه.
مرکز بعدی تراسیتی. از همون ایستگاه دم هتل با خط ال سی صفر 7 میرین. نیمساعت تو راهید. این مرکز هم بزرگ و دیدنیه. برگشتنه هم اون ور خیابون دقیقا ایستگاه اتوبوسه.
و مرکز بعدی آنتالیا مال که با همون خط ال سی صفر 7 ادامه که بردین میرسین بهش. یه هیولاییه که بینظیره. برای برگشتش بیرون که اومدین یه ایستگاه اتوبوسه که غالبا شلوغه. ما دیدیم به صف ایستادنش نمی ارزه. با تاکسی برگشتیم 60 لیر.
رویهم رفته من قبل از سفر بدلیل اینکه همسرم محجبه است و اینجارو برای سفر انتخاب کردیم، فکر میکردم که ایشون اذیت خواهند شد و البته شاید محیطی مناسب هم برای پسر 6 ساله ام نباشه. ولی خوشبختانه بلطف هوای خنک اونجا این امر اتفاق نیوفتاد و همه راضی از آنچه برایمان فراهم شده بود.
در آخر هم از سایت لست سکند ممنون و متشکریم که بستر مناسبی برای چنین همفکریهایی رو بوجود آورده.

نوع سفر:
تاریخ سفر: