Close
پارک ملی ایران کوچک
Mohammad Shams
نقدها:
گزارش
پارک ایران کوچک
توصیه شده توسط کاربر

پارک ملی ایران کوچک یکی از جدید ترین و البته معدود جاذبه های شهر کرج است که در بلوار ماهان در محله جهانشهر واقع شده است. این پارک در اسفند 1399 به بهره برداری رسید و بازدید از آن از خرداد 1400 برای عموم آزاد شد.

در این پارک جاذبه هایی همچون روستای کندوان آذربایجان شرقی، ارگ بم کرمان، روستای ابیانه کاشان، بازار قزوین، روستای خزری، آب انبار یزد و چندین جاذبه دیگر با مقیاس کوچک تر در فضایی به مساحت هفت هکتار ساخته شده است و بازدید کنندگان میتوانند سفر کوتاهی به نقاط و جاذبه های مختلف ایران داشته باشند. البته در حال حاضر فقط جاذبه های مربوط به چند استان در پارک ساخته شده است.

در ابتدای ورود به پارک پوشش گیاهی و فضای سبز و مسیر های پیاده روی سنگ فرش قرار گرفته و سپس جاذبه های شبیه سازی شده با پیاده روی کوتاهی قابل دسترس هستند. همچنین تندیس بزرگانی همچون سعدی و حافظ شیرازی، فردوسی، زکریای رازی، ابو علی سینا و عطار نیشابوری در این پارک قرار گرفته است.

یکی از ایراد های پارک اینه که جاذبه ها تابلو راهنما ندارن که امیدوارم در آینده برطرف بشه. بلیت ورودی پارک ملی ایران کوچک برای هر نفر 10,000تومان میباشد. به نظرم این پارک ارزش یک بار دیدن رو داره و برای بازدید و عکس گرفتن در زمان های خلوت میتونید حدود 2 ساعت در نظر بگیرید.

نوع سفر:
تاریخ سفر: