Close
هتل کتیبه
حسین مهاجر
نقدها:
گزارش
کتیبه هتلی به برازندگی سنگ نوشته های هخامنشی
توصیه شده توسط کاربر

اینجانب که برای ادامه تحصیل در مقطع دکترای دانشگاه بوعلی ناگزیر به مسافرت به شهر زیبای همدان هستم چند باری در این هتل زیبا اقامت داشتم که آخرین آن مرتبط با شهریور 1400 بود. از آنجا که این هتل در نزدیکی دانشگاه قرار گرفته و برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی که تمایل به استفاده از خوابگاه های دانشجویی در شرایط کرونا را ندارند و مراجعه آن ها به دانشگاه اندک و مقطعی است، هتلی مناسب محسوب می گردد بطوری که فاصله زمانی آن با دانشگاه در حدود یک پیاده روی 15 دقیقه ای است.
این هتل زیبا در منطقه ارم قرار داشته و فاصله کمی تا ناحیه توریستی دره عباس آباد و گنج نامه دارد. نام آن نیز از سنگ نوشته های گنج نامه متعلق به دوران داریوش و خشایار شای هخامنشی در حوالی دره عباس آباد اقتباس گردیده است. این مجموعه رفاهی علاوه بر نامی برازنده و متناسب با موقعیت جغرافیایی اش از امکانات رفاهی مناسبی نیز برخوردار است که در ادامه به هریک از آنها پرداخته می شود:
چشم انداز بسیار زیبا و دل نواز این هتل توریستی و مشرف به ارتفاعات از ویژگی های شاخص آن قلمداد می گردد بطوری که شهر بازی و پارک های متعدد واقع در خیابان ارم همراه با جنب و جوش مردمی که از تفرجگاه های توریستی این منطقه استفاده می نمایند، فضای بیرونی هتل را کاملا مفرح و متاثر از خود نموده است.
هتل کتیبه دارای دو محوطه پارکینگ روباز (حیاط هتل) و مسقف (زیر زمین) است که فضای مناسب و کافی برای پارک اتومبیل مهیا نموده است و با توجه به شیفت های نگهبانی شبانه روزی، هیچ نگرانی در خصوص امنیت وسیله نقلیه وجود نخواهد داشت.
ساختمان این هتل زیبا دارای چهار طبقه با 31 اتاق و دو رستوران است که یکی از رستوران ها در طبقه سوم واقع گردیده و به صورت دائمی مورد استفاده قرار می گیرد و دیگری به صورت روف گاردن در بام هتل قرار دارد و بیشتر پذیرای وعده صبحگاهی مسافران در شرایط آب و هوایی مناسب است.
صبحانه مطابق با عرف و قوانین همه هتل های بین المللی رایگان است و از نظر کمی و کیفی بسیار مناسب می باشد و شامل انواع غذاهای گرم (خوراک بندری، سیب زمینی، سوسیس، املت، نیمرو، تخم مرغ آب پز، سبزیجات پخته شده، خوراک عدسی) و سرد (انواع مربا، عسل، خامه، کره، پنیر، گوجه، خیار، خرما، کشمش) است ضمن آنکه نوشیدنی های گرم و سرد شامل انواع آب میوه، شیرکاکائو، چای و ... برای پذیرایی میهمانان مهیا است.
لابی زیبای این هتل دارای مبلمانی بسیار مجلل و شیک است و از فضایی نسبتا وسیع برخوردار است و در آن دستگاه عابر بانک نیز مشاهده می گردد ضمن آنکه کافی شاپ هتل در انتهای لابی قرار گرفته است. اگر چه امکان استفاده از اینترنت پرسرعت رایگان در تمام بخش های هتل مهیا است ولی در لابی آنتن دهی بهتری دارد.
اتاق ها بسیار تمیز بوده و قبل از پذیرش مسافر به طور کامل ضد عفونی و گندزدایی می گردد این مورد در شرایط فعلی و اپیدمی کرونا از اهمیت بیشتری نیز برخوردار است. اتاق ها فضای مناسبی دارد و می توان آن ها را به عنوان یک سوئیت کوچک در نظر گرفت بطوری که شامل یک آشپزخانه نسبتا کوچک همراه با اجاق گاز، چای ساز و یخچال است. تخت خواب نیز بسته به فضای موجود ممکن است در اتاقی مجزا قرار گرفته باشد و یا اینکه به همراه آشپزخانه و بدون حایل و البته در فضایی به مراتب بزرگ تر قرار داشته باشد. داخل یخچال مینی بار قرار دارد که مطابق با عرف اکثر هتل ها به جز آب معدنی، استفاده از سایر خوراکی های آن هزینه ای مجزا به همراه خواهد داشت.
با روشن کردن ال سی دی، نام کاربری و پسورد اینترنت رایگان اتاق در اختیارتان قرار خواهد گرفت و صندوق امانات نیز بطور مجزا در هر سوئیت قرار داده شده است. در داخل سرویس بهداشتی شامپوی بدن، شامپوی سر، خمیر دندان و مسواک به تعداد نفرات اتاق قرار گرفته است و امکان شارژ روزانه آن مهیا است.
جهت نظافت و ضد عفونی در مدت زمان اقامت حتما می بایست از طریق دکمه الکترونیکی کنار درب ورودی اتاق اطلاع رسانی به کارکنان خدمات صورت پذیرد. فشار دادن این دکمه باعث می شود صفحه الکترونیکی تعبیه شده در بیرون هر اتاق روشن شود و از این طریق، کادر خدمات از درخواست نظافت اتاق و ... اطلاع یابند. در غیر اینصورت به هیچ عنوان اتاق محل اقامت در مدت زمان حضورتان نظافت نخواهد شد.
علیرغم شکیل بودن و فضای مناسب داخل اتاق ها، دو مشکل عمده در آن ها وجود دارد اول اینکه پنجره اتاق ها محدود شده و به دلیل باغی که در مجاورت آن قرار گرفته امکان استفاده از منظره بیرونی وجود ندارد و مورد دوم اینکه اکثر اتاق ها دارای توالت فرنگی هستند و برای میهمانانی که به استفاده از آنها عادت ندارند و یا در شرایط کرونا از حساسیت زیادی برای استفاده از آن ها برخوردارند، گزینه دیگری وجود نخواهد داشت.
لازم به توضیح است کیفیت و قیمت های منوی غذایی این هتل بسیار مطلوب است و برای آن دسته از میهمانانی که به دلیل مشغله کاری تمایلی به تردد غیر ضرور داخل شهری ندارند گزینه بسیار مناسبی محسوب می گردد.
در پایان پیشنهاد می کنم حتما در مسافرت به شهر زیبای همدان مدتی در این هتل زیبا اقامت داشته باشید مطمئنا راضی خواهید بود.

نوع سفر:
تاریخ سفر: