Close
گرانادا لاکچری بلک
مهرداد فولادگر
نقدها:
گزارش
گرانادا لاکچری بلک اقامتی بی نظیر در بلک
توصیه شده توسط کاربر

سلام.
هدف دارم، این سفر خودم را در خردادماه۹۷،در هتل گرانادا لاکچری بلک از ابتدا تا به آخر، از دید خودم بررسی کنم تا شاید دوستان عزیزم را در انتخاب این مسیر کمی راهنمائی نمایم.
سفر من و خانواده ۲نفری، نیمه شب با پرواز ایران ایر از تهران به مقصد ایسپارتا شروع شد که صد البته با هواپیمای فوق العاده Air Bus330 پروازی۲/۵ ساعته خوب را به همراه پذیرایی هواپیمایی تجربه کردیم. فرودگاه ایسپارتا که البته یک فرودگاه کاملاً نظامی و دورافتاده ای هست و امکانات بسیار پایین.
پس از پیشواز لیدر آژانس که اتوبوس ترانسفر هتل را به ما معرفی نمود، ضمن توضیحات اولیه لیدر در اتوبوس، خواب و استراحت کوتاهی از ساعت۳ تا ۶صبح در اتوبوس کردیم که البته با اتوبوسهای ترانسفر نه چندان جالب قابلیت استراحت آنچنانی را نداشت. به محض رسیدن به هتل به یک محوطه داخلی هتل راهنمایی و پس از آن به سالن کنفرانس هتل، جهت توجیح مسافران دعوت شدیم.در آنجا با صحبتهای لیدر و تحویل فرم مشخصات مسافرین به رسیپشن هتل و همچنین اعلام ضوابط هتل که از ساعت ۱۴ ، اتاقها تحویل مسافرین میگردند، به صرف صبحانه رفتیم. بعد از آن در محوطه هتل و در کنار استخر بسیار بزرگ، زیبا و منحصر بفرد ضمن آب تنی، توانستیم از بارهای اطراف استخر نیز جهت نوشیدنی سرد و گرم استفاده کنیم. در نهایت پس از صرف نهارظهر که بسیار متنوع و عالی هم بود، اتاقها به مسافرین تحویل شد.
از همه که بگذریم توصیه میکنم به لیدرها اعتماد نکنید. چون دوستان لیدر همگی تور فروش هستند و خدمات پس از فروش و حمایت از مسافر در پایین ترین وضعیت ممکن می باشد. لیدرها متأسفانه در این هتل فقط نظاره گر و تور فروش هستند و هرگاه خدمتی از ایشان بخواهید، فقط شما را به رسیپشن راهنمایی میکنن.
اتاق ما با تمام سفارشهای قبل از سفر،در بدترین محل ممکن قرار گرفت و بعد از آن با دو روز پیگیری مداوم و التماس به رسیپشن به اتاقهای رو به استخر روانه شدیم. لذا روی اتاقهایی که برای ایرانیها پیش بینی میکنن اصلاً حساب نکنید.
هرشب از ساعت 7شب برنامه مخصوص بچه ها و از ساعت 10 شب هم برنامه های ترکی و شاد مفرح و غیره در محل آمفی تئاتر روباز اصلی انجام میگیره که بعضاً بسیار شاد و جالب و بعضی هم حوصله سربر هستند.و بعد از آن هم در ساعت ۲۳ به قسمت آمفی تئاتر روباز در ضلع دیگر استخر راهنمایی خواهید شد. درهرصورت مجموعاً قابل قبول هستند.
جهت رفتن به آنتالیا اتوبوس‌های خط از در هتل به شهر آنتالیا میبرن که من شخصاً پیشنهاد میکنم گواهینامه های هوشمند را بهمراه ببرید و با کرایه کردن یک ماشین در هتل برای یکروز و به مبلغ 60 دلار به راحتی هم از مسیر لذت ببرید و هم در آنتالیا به هرجایی دلتان خواست بروید چراکه هزینه تاکسی بسیار بالا و با دلموش هم همه جا و به راحتی نمیتوان رفت. اگر هم تعداد سرنشینها بیشتر از 5 نفر هستید با کرایه ون با قیمت روزانه 80 دلار این کار را انجام بدید.
برای خرید کردن آنتالیا با دلار ۷تومانی اجناس بسیار گران و غیرقابل خرید هستند و فقط فروشگاه ال سی وای کی کی که در نزدیکی هتل با 20 دقیقه پیاده روی، هست میتوانید برید و قیمتها مناسبتر هستند. .ضمنا در همان شهر بلک هم بازارچه محلی هست ، که البته باید مواظب باشید با قیمتهای نجومی کلاه سرتون نگذارند و چند جا قیمت بگیرید. ضمناً از شیرینی های محلی هم برای سوغات نخرید. چرا که بسته بندی را که باز میکنید حداقل یک چهارم بسته خالیه و فروشنده ها هم تأیید میکنند و آنرا طبیعی میدانند!!
پیشنهاد میکنم از هتل بیرون نروید.... چرا که..
داخل هتل ۱۳ محل متنوع و کوچک و بزرگ جهت نشیمن و سرو نوشیدنی های متنوع و یک رستوران عمومی و حداقل ۳ رستوران ترکی و استیک بار و.... وجود دارد و جاذبه های هتل آنقدر زیاد هستند که نیازی به بیرون رفتن از هتل ندارید مگر آنکه از تورهای گردش شهری، رفتینگ و تور کشتی و.... خواسته باشید استفاده کنید که پیشنهاد میکنم از بیرون هتل تهیه کنید.بهترین جا برای change کردن پول فروشگاهای برند هستند و تقریباً در بقیه جاها قیمت مناسب نیست.
و اما استخر بسیار بزرگ که گفته میشد در خاور میانه رتبه اول را از لحاظ وسعت دارد که با تاسیساتی بسیار مدرن، زلالترین و تمیزترین آب استخر را تجربه خواهید کرد و در این موقع سال هم احساس سرما نمیکنید و قابل استفاده هستند. پارک آبی با ۱۲ سرسره متنوع که بچه ها از سن ۹ سال هم میتوانند استفاده کنند بهمراه آسانسور مخصوص و همچنین قسمت استخر و سرسره بچه ها هم جداگانه وجود دارد. استخر شنای حرفه ای و همچنین یک استخر موج و فواره های آب و بسیار هیجان انگیز.
تیم انیمیشن نه چندان جالب و خسته کننده با ورزشها و بازیهای آبی، مسافرین را سرگرم میکنند که البته یکبار برای من جالب بود.
حمام ترکی و ماساژ در هتل شارژ دارد و جداگانه قابل استفاده هستند.اتاق عکاسی، فروشگاه های پوشاک و لباسهای ساحلی، ساعت، عینک، خوراکی، املاک زمین و آپارتمان و خلاصه هرآنچه شما نیاز داشته باشید در خود هتل وجود دارد و نیازهای اولیه شما را به خوبی برآورده میکند.
پارک بازی با دستگاهای مختلف ، چرخ و فلک، کشتی نوح و.... هم هست که البته هزینه شارژ مجزا دارد.
در طول روز و در کنار استخر همه جوره فست فود، بستنی، کباب، دنات و نوشیدنی، آب میوه و خلاصه هر آن چیزی که شما فکرش را بکنید موجود هست و میتونید هم روی نیمکت های هتل و هم در کنار آب استفاده نمائید.
نکته بسیار عالی این هتل این بود که دقیقا همانند جزایر بالی، یک سری ویلاهای حصیری بر روی یک استخر بزرگ مجزا احداث کرده اند که اگر خواسته باشید در محل هتل میتوانید از این اتاقها و البته با هزینه بالاتر استفاده نمایید. اتاقهایی با کف شیشه ای و با همه امکانات البته تاسیساتی و پذیرایی لاکچری و تجربه بالی را هم در این هتل خواهید داشت.
رستوران از ساعت 7 الی 10 صبح صبحانه اصلی و درصورتیکه به صبحانه نرسید از صبحانه رزرو در ساعت ۱١ و البته محدودتر میتونید استفاده کنید.نهار از ساعت ۱٢ الی ١۴ سرو میشه که در همون ساعت بایستی حضور پیدا کنید و رزرو ندارد. شام هم از ساعت ١٩ الی ٢١ که ساعت شام رزرو هم در ساعت ۲۲ میباشد ولی باز هم محدود.
هتل دارای ۱۳ طبقه هست واتاق ها و فضای طبقات بسیار شیک و لاکچری هستند و اتاقهای لاکچری و KING هم دارند که در طبقه فوقانی هتل با تراسهای بسیار بزرگ رو به استخر هستند و البته با وجود ۴ آسانسور و فضای راهروهای پیچ در پیچ، به هیچ وجه تا آخرین روز سفرتون، جای اتاقتون را حفظ نخواهید شد.
اتاقها بسیار تمیز، عالی، بهمراه تلویزیون،شبکه های ایرانی و خارجی، تراس عالی بهمراه میز وصندلی استراحت، سرویس بهداشتی وحمام بسیار مدرن و بروز،حوله، دمپایی پارچه ای، حوله ساحلی، صندوق امانت داخل اتاق و رایگان، مینی بار کاملاً رایگان، اینترنت در تمامی هتل رایگان و البته با سرعت شبکه مختلف و قطعی فراوان موجود میباشد.
در سمت تراس عمومی هتل و مشرف به استخر برای استراحت میان روز عالی و با امکانات کامل می باشد.لذا پیشنهاد میکنم بعدازظهرهای دلچسبی را در این تراس عمومی امتحان کنید.
هتل به لحاظ وسعت بسیار بزرگ و به عقیده شخصی بنده با هتلهای رکسوز در رقابتی تنگاتنگ هستند. وسعت هتل در حدی هست که حدود ۱۵ دقیقه پیاده روی از اتاقها تا جاهای دیگر هتل زمان میبرد و اگر اهل راه رفتن نیستید، از این هتل صرف نظر کنید.
جهت استفاده از ساحل هر نیم ساعت یکبار در طول روز اتوبوسهای ساحلی از هتل به ساحل رفته و مسافرین هم به راحتی میتوانند از آنها استفاده کنند و حدود ۱۰ دقیقه مسیر تا ساحل اختصاصی هتل طول میکشد و البته پیشنهاد میکنم هرگز این ساحل را امتحان نکنید، چون آب دریا هم کثیف و آزار دهنده بود.
هتل توسط یک تونل زیرزمینی به چندقسمت تقسیم شده که من در طول یکهفته باز هم وقت برای دیدن همه جای هتل کم آوردم.
از مکانها و جاذبه های داخل هتل میتوان به کتابخانه بسیار شیک و آرام، لابیهای بسیار شیک با سقفهای بسیار بلند و راه پله ها و راهرو شیشه ای و آینه کاریهای داخلی هتل، سالن Karaoke و... نام برد.
جهت برگشت به فرودگاه ایسپارتا، حدود ساعت ۱۲ روز آخر اتاقها را تحویل و چمدانها را در اتاق چمدانها تحویل دادیم و البته از ساعت ۱۲ پس از نهار ظهر کمی استراحت و استفاده از استخر، در ساعت ۱۹ ترانسفر فرودگاهی انجام شد و با گذشت۳ساعت در ایسپارتا و حدود ۵ ساعت خسته کننده و انتظار، به تهران برگشتم.
در پایان و جمع بندی توضیحاتم، بعنوان یک ایرانی و سلیقه های ایرانی، این هتل را به همگی پیشنهاد میکنم.

نوع سفر:
تاریخ سفر: