Close
هتل بام سبز رامسر
kam yaz
نقدها:
گزارش
بام سبز رامسر هتلی زیبا برای تمام فصول
توصیه شده توسط کاربر

در هفته آخر آبان با توجه به پیش بینی هوای خوب توسط هواشناسی به فکر یک سفر کوتاه داخلی بودم که با بررسی سایت های مختلف و خواندن نقدهای سایت لست سکند از امکانات و عکسهای هتل بام سبز رامسر خوشم آمد و با توجه به عدم موفقیت در رزرو هتل از طریق سایتهای معتبر با پذیرش هتل تماس گرفتم و طبق اظهار مسئول پذیرش فقط یک کلبه جنگلی شش نفره خالی بود که پس از پرداخت هزینه بصورت اینترنتی همان را رزرو کردم..

روز پنج شنبه ساعت 11 صبح به مجموعه تله کابین رامسر رسیدیم و در قسمت ورودی با توجه به رزرواسیون قبلی یک پاکت که نام من رو آن ثبت شده بود به بنده تحویل داده شد و ماشین را در پارکینگ اختصاصی میهمانان هتل پارک کردم.

برای ورود به هتل تنها راه عادی استفاده ازتله کابین هست (درخارج از ساعت کار تله کابین می توانید با هماهنگی نگهبانی از خودرو رونیز یا هایلوکس اختصاصی هتل با هزینه 25000 تومان استفاده کنید).

نگران صف طولانی تله کابین در ایام آخر هفته نباشید چرا که شما به عنوان مهمان هتل از طریق آسانسور (پشت راه پله ورودی تله کابین) به محل سوار شدن می رسید و با نشان دادن پاکتی که قبلا ذکر کردم بدون فوت وقت سوار تله کابین میشید.

نکته جالب اینکه درکل زمان اقامت ما استفاده از تله کابین به صورت اختصاصی و بدون نوبت بود و به هیچ عنوان مسافر های غیر ازمهمانان هتل کنار شما سوار تله کابین نمیشدند. مسیر تله کابین بسیار زیبا با منظره جنگل و دریا و مثل همیشه مشاهده آشغالهای متعددی که هموطنان غیور از کابین پرتاب میکردن طی شد.

پس از ورود به ایستگاه بالا به سمت پذیرش هتل راهنمایی شدیم. محوطه پذیرش کوچک و بسیار تمیز بود. مسئول پذیرش در مورد ساعت کار تله کابین امکانات و خدمات هتل توضیح دادند و با توجه به ساعت چک این (ساعت 15) پس از تحویل وسائل به گشت و گذار در محوطه هتل پرداختیم.

هوا بسیار عالی بود و کل محوطه پر از درختهای جنگلی و مسیر پیاده روی طولانی با پله های بسیار زیاد و خش خش برگهای خشک پائیزی حین قدم زدن و یک زیپ لاین بسیار باحال. در ضمن منظره هتل از هر عکسی که از قبل از این هتل دیدین قشنگ تره.

هتل شامل یک ساختمان اصلی و تعدادی کلبه (2 و 4 و 6 نفره) در محوطه جنگل بود. ساختمان اصلی شامل دو طبقه در زیر محل پذیرش (و در کنار پذیرش رستوران صبحانه قرار داشت) که شامل سوئیت های دو و چهار نفره بود و سه طبقه بالای پذیرش هم شامل یک طبقه سالن بازی (پینگ پنگ و بیلیارد و فوتبال دستی) و طبقه دوم رستوران هتل و طبقه سوم بام بسیار زیبا و دل انگیز هتل می شد.

کمی در محوطه و بخصوص بام هتل قدم زدیم و از مناظر فوق العاده و هوای بسیار عالی استفاده کردیم و پس از صرف نهار از پذیرش برای تحویل اتاق تماس گرفتند. کلبه 109 با فاصله 3 دقیقه پیاده روی از هتل قرار داشت.

کلبه بسیار تمیز و مرتبی بود. امکانات نسبتا کاملی درحد یک هتل 4 ستاره داشت. حمام وسرویس فرنگی بسیار تمیز و مینی بار رایگان (6 عدد کوکا و6 عدد دلستر و6 بسته کوچک پسته) سیفتی باکس و شامپو و واکس ومسواک و ... هم موجود بود .

البته دو رمز وای فای با حجم رایگان تا 400 مگ به ما تحویل شد. کلبه حدودا 50 متری بود و شامل یک پذیرائی کوچک حاوی یک کاناپه سه نفره دو کاناپه یک و دو نفره تخت شو و یک میز نهار خوری و یخچال و آشپزخانه کوچک با سینک و چای ساز و امکانات مرتبط بود.

دو اتاق خواب کوچک هم در کلبه موجود بود که شامل دو تخت دوطبقه چوبی بسیار محکم و نسبتا بزرگ و با بالش و تشک بسیار راحت میشد. سیستم گرمایشی کلبه با رادیاتور و سرمایش هم با کولر اسپلیت بود.

بعداز باز کردن کاور چوبی پنجره ها با منظره درختان جنگلی مواجه شدیم که آرامش فوق العاده ای رو برقرار کرده بود . بعداز استراحت به قدم زدن درمحوطه پرداختیم هوای بینظیر و چشم انداز عالی بود. محوطه بسیار خلوت و تمیز بود.

نقاط قوت:
1. استفاده نامحدود از تله کابین بصورت کابین اختصاصی و بدون نوبت
2. وجود شهر بازی نسبتا متنوع بخصوص برای بچه ها از جمله کارتینگ و موتور چهار چرخ در ایستگاه پائین
3. وجود امکانات استفاده از تفریحات آبی در محیط نسبتا تمیز و امن(اسکی روی آب و جت اسکی و پاراسل و...)
4. منظره فوق العاده هتل و تله کابین و بخصوص بام هتل و هوای بسیار تمیز
5. رفتار پرسنل پذیرش و خدمات بسیار محترمانه بود
6. غذای نسبتا خوب با قیمت مناسب با توجه به منظره پانورامیک فوق العاده رستوران (بخصوص کباب اوزون برون)
7. سیستم گرمایشی بسیار خوب و قابل تنظیم در کلبه
8. رعایت بهداشت در تمام نقاط هتل
9. یخچال در حد قابل قبولی مواد غذائی و نوشیدنی ها را خنک نگه میداشت.
معایب هتل:
1.مهمترین مشکل هتل عدم وجود سرگرمی در ساعتهای طولانی شب بود.
2.صبحانه می تونست مفصل تر باشه.
3.کیفیت پائین نوشیدنی ها و ذرت مکزیکی در کافی شاپ بام هتل
4.سرعت پائین و قطع و وصل زیاد اینترنت
5.طراحی کلبه می تونست بهتر باشه. مثلا بصورت دو اتاق کانکت ولی بزرگتر ساخته میشد تا نیاز به تخت دو طبقه نباشه. شاید علت این طراحی ایجاد سه اتاق برای پذیرش مهمانان بیشتر باشه. بهر حال این یه مورد سلیقه ای هست.

در کل این هتل از اونهائی هست که من مطمئنا مجددا به اونجا میرم و به دیگران هم توصیه میکنم. فکر میکنم اگر شرائطی وجود داشته باشه که این هتل بتونه خدمات هتلهای اولترا آل اینکلوسیو خارجی رو ارائه بده اونقدر مورد استقبال گردشگران خارجی قرار میگیره که با این ظرفیت و ارزش پول ایرانی توانائی سرویس دهی به هموطنان رو نخواهد داشت.

در مورد رزرو از پذیرش هتل سوال کردم. ایشون فرمودن با توجه به تعداد کم اتاق هتل (43 اتاق) برای رزرو در ایام تعطیل وآخر هفته حداقل باید از دو هفته قبل تماس بگیرید.
یک توصیه: در فصل پائیز لباس گرم و کلاه برای گشت و گذار در بام هتل در ساعتهای آخر شب همراه داشته باشید

نوع سفر:
تاریخ سفر: