Close
هتل شایان
فریناز اطمینان
نقدها:
گزارش
هتل پنج ستاره شایان کیش
توصیه شده توسط کاربر

هتل پنج ستاره شایان کیش هتلی قدیمی در جزیره کیش است که زمانی بهترین هتل جزیره بوده است. فضای بسیار بزرگ هتل و محوطه وسیع آن مانند تمام هتلهای قدیمی ایران نشان از شکوه و عظمت این هتل در زمان خود دارد. امروز این هتل زیر مجموعه هتل های پارس است. از نکات مثبت هتل هنوز هم همان بزرگی و دلبازی هتل را میتوان نام برد. موقعیت مکانی آن و دسترسی به مراکز تفریحی و تجاری کیش نیز در رتبه بعد، این هتل را هنوز یکی از محبوب ترین هتلهای کیش کرده است. به جز این ها به نظر من خیلی نمیتوان از هتل تعریف کرد. البته تخت خواب خیلی راحت، حمام و دستشویی بزرگ و تراس رو به دریا همچنین نظافت به موقع و خوب اتاق را هم اضافه میکنم.
اما وقتی به مهمترین قسمت در نقد هتل میرسیم، ضعف این هتل نمایان میشود. مانند بیشتر هتلهای ایران، عدم رسیدگی و مدیریت حرفه ای کاملا به چشم میخورد. همه چیز مانند ساختمان هتل، قدیمی است. دکوراسیون خیلی ساده و سرویس دهی خیلی خیلی معمولی و نه در حد هتل پنج ستاره است. تنها وعده غذایی که ما در هتل خوردیم صبحانه بود. تنوع صبحانه بد نبود اما واقعا در پائینترین سطح مورد انتظار از یک هتل پنج ستاره. سر میز ها حتی قاشق و چنگال و فنجان نبود. همه چیز را باید مهمانان از میز بوفه خود برمیداشتند، حتی چای. میز بوفه صبحانه شامل پنیر، کره، خامه، عسل یک نفره، خیار و گوجه و هندوانه، تخم مرغ، املت و دو سه مدل غذای گرم و یکی دو مدل نان بود. هتل تقریبا پر بود و ساعت صبحانه رستوران خیلی شلوغ بود. راس ساعت ۱۰ صبح که وقت صبحانه تمام میشد در چشم به هم زدنی همه غذاها از میز جمع میشد و این رفتاری کاملا غیر حرفه ای بود. معمولا در هتلهای خوب بعد از ساعت اتمام بوفه، ممکن است ظرفها دوباره شارژ نشوند اما تقریبا نیم ساعتی زمان میدهند تا اگر کسی دیر تر رسید یا مشغول خوردن غذا است، وقت کافی داشته باشد. در رستورانی به آن شلوغی تنها یک صندلی کودک بود و وقتی درخواست صندلی کردیم گفتند بقیه صندلی ها را برای شستشو برده اند. اما در طول اقامت ما تنها همان یکی بود.

هتل برای برگشت مسافران ترانسفر ندارد و کار چک اوت بسیار کند و زمان بر انجام شد.
حیاط هتل بزرگ بود و درختان قدیمی و زیبایی در حیاط بود اما واقعا میشد باغی به آن بزرگی باسلیقه تر و زیباتر تزئین و رسیدگی میشد. استخری در حیاط بود که اطراف آن چند تخت و میز بود و آبی راکد و کثیف در استخر بود. نمیدانم آیا استفاده از آن استخر میشود یا نه، اما در هر صورت میتوانند مرتب آن را تمیز کنند تا چنان منظره ناخوشایندی نداشته باشد. به جز کارمندان پذیرش که خیلی برخوردی با ایشان نداشتم، رفتار بقیه کارکنان هتل با احترام بود و اگر درخواستی داشتیم سریع انجام میشد.
با همه این تفاسیر هتل شایان به خاطر موقعیت مکانی و قیمت پایین، همیشه پر از مسافر است و شاید انگیزه ای برای بهبود خدمات برای مدیران هتل نباشد. در کل با توجه به ارزش قیمت نسبت به خدمات، این هتل اقتصادی را به بقیه مسافران پیشنهاد میکنم.

#هتل #هتل_شایان_کیش #کیش #مسابقه #تایسیز

نوع سفر:
تاریخ سفر: