نقد و بررسی آسیا (شهر ها - رستوران ها - هتل ها - جاذبه ها)


 • مکینه خواجو
  فاطمه فراهانی
  نقدها:
  گزارش

  آبنمای تاریخی مکینه خواجو

  توصیه شده توسط کاربر

  مکینه خواجو آبنمای تاریخی است که در خیابان چهارباغ خواجو قرار گرفته. این آبنما در گذشته محلی برای آرایش و پیرایش شخص پادشاه بوده است. در واقع به گفته محلی ها شاه برای اصلاح سر و صورت خود به اینجا میاومدند. من که عاشق اصفهان هستم و بارها به اصفهان سفر کرده بودم از کنار این ابنما بدون توجه رد شده بودم اما اینبار وقتی متوجه شدم بیشتر دقت کردم. ابنما در شب نورپردازی زیبایی داره و در اطرافش هم صندلی برای نشستن داره. زیر درختان سبز و بلند چهارباغ خواجو بنشینید و لذت ببرید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مجموعه توریستی چالیدره
  Reza
  نقدها:
  گزارش

  مجموعه تفریحی باحال و جذاب

  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. این مجموعه که در نزدیکی منطقه طرقبه واقع شده دارای امکانات تفریحی زیادیست. در ابتدا شما باید بوسیله چیزی شبیه فونیکولار به ارتفاعات این منطقه کوهستانی بروید. در آن بالا پر از رستوران و تنقلات و ... هست. وقتی به بالا می سید دریاچه ای که در اثر بستن سد ایجاد شده رو خواهید دید که منظره جالبی داره. زیپ لاین بسیار باحال رو این دریاچه هستش. کلا رفتن به این منطقه در سفر به مشهد می تونه هیجان انگیز باشه براتون.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • جزیره فسیلها
  Nedajrg
  نقدها:
  گزارش

  جزيره فسيلها

  توصیه شده توسط کاربر


  یکی از جاذبه های دیدنی جزیره لنگکاوی در ژپوپارک کیلیم جزیره فسیلهاست. شما میتوانید برای رفتن به این جزیره از تور جزایر مانگرو استفاده کنید. قایقها شما را کنار یک اسکله آهنی پیاده می کنند که با عبور از این اسکله روی دریا به صخره ای می رسید که بر روی آن پر از فسیل است و قدمت برخی فسیلهای آن را به 480 میلیون سال قبل نسبت می دهند. در دو نقطه از این سایت تابلویی وجود دارد که بر روی آن عکس دو فسیل برجسته را نشان می دهد ولی راستش را بخواهید من هرچه گشتم آن دو فسیل را ندیدم و در نهایت به تماشای مناظر زیبای اطراف جزیره پرداختم. به هر حال مالایی ها به خوبی توانسته اند از کوچکترین جاذبه های این جزیره جهت جذب توریست استفاده کنند. حال مقایسه کنید با ژئوپارک و جزیره بزرگی مثل قشم که چه جاذبه هایی دارد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پارک مفاخر
  Reza
  نقدها:
  گزارش

  سلام. برای رفتن به این پارک پیشنهاد می کنم ابتدا تشریف ببرید با ماشین تالاب عینک رو ببینید و سپس پارک دانشجو که مشرف به تالاب عینک هست رو ببینید. ماشین رو پارک کنید و حالا با عبور از پل عابر پیاده وارد پارک کوچک و زیبای مشکات بشید و با رفتن فاصله بسیار کم از سمت دیگر پارک که خارج بشید بوستان مفاخر رو خواهید دید. این پارک یا بوستان بزرگ و مرتب و بسیار زیباست که مطمئنا از قدم زدن در محیط اون لذت خواهید برد. این پارک به سبب تراکم درختهای سن بالا بسیار جذاب بود برامون. بر اساس تحقیق بنده بوستان مفاخر رشت بعد از پارک های ملت و محتشم بزرگ ترین پارک شهر رشت است . این باغ بزرگ با مساحتی بالغ بر 7000 متر مربع در سال 1393 تبدیل به بوستانی شد که امکان بهره برداری توسط شهروندان محترم شهر رشت نیز فراهم شود. این پارک اولین نمونه جنگلداری شهری است که طبق توافق های سازمان جنگلهای استان گیلان جهت بهره برداری در اختیار شهرداری منطقه 4 رشت قرار گرفت. حتما به این پارک تشریف ببرید و از قدم زدن در محیطش لذت ببرید. یادتون باشه که این پارک به تالاب عینک و پارک مشکات و دانشجو فاصله بسیار کمی داره و میشه پیاده همه رو یکجا دید و لذت برد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • باغ محتشم و عمارت کلاه فرنگی
  Reza
  نقدها:
  گزارش

  پارکی بزرگ و زیبا و عمارتی خاص

  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. ما در هتل کادوس مستقر بودیم که فاصلش تا این پارک حدود 1.5 کیلومتر پایده بود اما با ماشین به دلیل یکطرفه بودن اکثر خیابانها ربع ساعت توی راه بودیم. این پارک بزرگ که قدیمی ترین پارک رشت هستش، بر بلوار حافظ هستش. قدمت این پارک را به سلسله قاجاریه و دوران حکومت ناصرالدین شاه قاجار نسبت می دهند. یکی از افراد ثروتمند و طراز اول ایران در دوران ناصرالدین شاه به نام اکبر خان بیگلربیگی (که در سال ۱۳۰۷ از دنیا رفت)که اجاره دار گمرکات شمال کشور بود، کمر به همت احداث این پارک بسته است. نهال های کوچک و نحیفی که در آن زمان به دستور اکبر خان کاشته شدند، امروزه درختان تنومندی هستند که مجموعه پارک شهر رشت را تشکیل می دهند. در همان زمان، درون این باغ زیبا را معبر کشی کردند و یک عمارت تابستانی باشکوه به نام عمارت کلاه فرنگی هم در مرکز آن احداث کردند. تمامی اقدامات صورت گرفته در این باغ، زیر نظر نظر شخص اکبر خان صورت گرفت.
  در ابتدا ورودی پارک وسایل ورزشی تعبیع شده بود و زمین چمن فوتبال. امارت کلاه فرنگی یک ساختمان چوبی گرد بود که بهمون گفتند اجازه ورود نداریم و از همین بیرونش باید نگاه کنیم! به همین دلیل شاید زیاد برامون جذاب نبود. در کل رفتن به این باغ رو پیشنهاد می کنم توی برنامتون بزارید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • دریاچه سقالکسار
  Reza
  نقدها:
  گزارش

  سلام. این دریاچه در حدود 15 کیلومتری رشت واقع شده است. این دریاچه مصنوعی به سبب بسته شدن سر ایجاد شده و تمام طول سال آب دارد. طبق معمول وقتی با ماشین وارد شدیم، ازمون مبلغ ورودی گرفتند. خیلی جای دنجی هستش و یک کافی شاپ بسیار خوب داره که ویو داره روی کل منطقه. کل دور تا دور دریاچه رو بنده حدود نیم ساعته دور زدم و حسابی عکاسی کردم. قایق هم داشت اما وقتی که ما بودیم تعطیل بود. بنا به فرمایش یکی از محلیهای اونجا این دریاچه و منطقه پیرامون آن با طبیعت بکر و دلربای خود، یکی از بهترین مناطق گیلان برای گریز از همهمه های ذهنی و روزمرگی های زندگی خلق کرده است. در گویش محلی به محل آبخوری لک لک ها و سار ها سقالکسار گفته شده و نام این دریاچه و روستای نزدیکی آن نیز بر این اساس اینگونه گذاشته شده است. در حقیقت نام سقالکسار از پرندگان مهاجری مانند لک لک و سار ،گرفته شده که برای آب خوردن و لحظه ای آرامش گرفتن در دل طبیعت، به این دریاچه می آمدند. حتما اگر به شهر رشت اومدید این دریاچه و کافی شاپش رو از دست ندید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • موزه خانه مدرس
  فاطمه فراهانی
  نقدها:
  گزارش

  خانه آبی مدرس

  توصیه شده توسط کاربر

  خانه مدرس که در محله عودلاجان تهران قرار داره یکی از خونه های قدیمی این منطقه است که به موزه تبدیل شده. وقتی ما رسفتیم این خونه مراسم قرآن خوانی بود برای همین بخشی از خونه رو نذاشتن بریم ولی اون حوض ابی تو حیاط اول و حوض ابی تو حیاط پشتی واقعا حس خوبی به من داد اما انقدر گلهای داخل حیاط شلوغ و نامرتب چیده شده بود که نمیشد لذت کافی ببریم.
  من خیلی تو حیاطها چرخیدم چون به شدت عاشق این مدل حیاطها هستم. داخل اتاقها هم نذاشتن عکس بگیریم نمیدونم چرا! ولی کلا چیز خاصی هم نبود که بخوام عکس بگیرم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • موزه مردم شناسی ماسوله
  Reza
  نقدها:
  گزارش

  مکانی فرهنگی در میانه بازار

  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. همینطور که داشتیم در میان بازار زیبای ماسوله پرسه می زدیم یه دفعه چشممان به تابولی افتاد که زده بود موزه مردم شناسی ماسوله. طبق معمول از ما مبلغی رو بهه عنوان ورودی گرفتند. گویا این موزه با افتتاح در سال ۱۳۸۱، در سه قسمت مجزا به نمایش مجموعه‌ای از اشیا فرهنگی مردم این روستای زیبا می‌‌پردازد. مجموعه موزه شامل ابزارآلات کشاورزی، انواع سفال، اشیا قیمتی، وسایل ساخته‌شده از کاغذ، شیشه و سنگ و انواع وسایل جنگی مرتبط با تاریخ ماسوله و روستاهای نزدیک آن می‌شود. ابزار و وسایلی با قدمتی بالغ بر یک قرن و نیز اسناد تاریخی کهن در بخش نخست، اسناد و وسایل متعلق به دویست سال پیش در بخش دوم و اشیایی که از پیشینه چهار قرن برخوردار هستند، در بخش سوم موزه نگهداری می‌شود.
  دیدن این موزه برای اونایی که طالب اینجو فضاها هستند می تونه جالب باشه و پیشنهاد میشه.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • بازار ماسوله
  Reza
  نقدها:
  گزارش

  سلام. اگر به روستای ماسوله سفر کرده باشید مطمئنا به بازار این روستا هم سری خواهید زد. چون یکی از جاذبه های این روستا همین بازار هستش که در ارتفاعات ماسوله قرار داره . اکثر مغازه ها و رستورانهای این روستا روی پشت بامهای بهم پیوسته منازل بنا شده است. در این بازار بیشتر کیف، عروسک، کلاه و شال محلی، ادویه و سبزیهای کوهی خاص این منطقه و صنایع دستی خواهید دید که قیمتهای مناسبی دارند اما باید در انتخاب دقت کنید چون کیفیتها بسیار متفاوتند. ما یک کیف رنگارنگ خریدیم که متاسفانه پس از دو ساعت در گرما رنگ پس داده بود و اوضاعی داشتیم که نگو و نپرس. در کل بازدید از این روستا و بازار رو به همه هموطنان پیشنهاد می کنم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پارک شهروند
  Reza
  نقدها:
  گزارش

  پارک بزرگ و زیبا

  توصیه شده توسط کاربر

  سلام.. این پارک به نسبت محلی بودنش مساحت بزرگی در منطقه آریا شهر داره و فضای سرسبز. دقیق تر بخوام بگم این پارک در منطقه صادقیه، خیابان گلاب بین خیابان خسرو و رحیمی هستش. امکانات ورزشی هم تا حدی تعبیه شده. از بامداد صبح انواع و اقسام سنین واسه ورزش میان به این پارک. جای بسیار قشنگیه و به جرات میشه گفت یکی از بهترین بوستانهای محلی غرب تهران محسوب میشه که هر موقع تشریف ببرید اینقدر تکاپو و انرژی هموطنان محلی اونجا رو میبینید که خودبوخود به تکاپو میفتید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • آبشار ماسوله
  Reza
  نقدها:
  گزارش

  سلام. بی شک یکی از زیباترین مناطق توریستی شمال کشور همین روستای ماسوله هستش که تا رشت حدود یکساعت و نیم راه داره که جاده بسیار زیبایی هم داره. در ابتدای ماسوله باید ماشین خودتون رو پارک کنید و پیاده راه بیفتید و شیب نسبتا تندی رو طی کنید. این آبشار تقریبا در انتهای ماسوله واقع شده که زیر آن یک غار بسیار کوچک هست که در وسط تابستان هم هواش خنکه. برای رسیدن به این آبشار پیاده روی با شیب تند زیادی دارید اما ارزششو داره. روی پل مقابل اون می تونید بایستید و عکاسی کنید و لذت ببرید و به دلیل وجود آبشار هوای اون منطقه خنک تر و دلچسب تر از بقیه جاهاشه.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاخ موزه شاه
  Reza
  نقدها:
  گزارش

  کاخ و موزه ای زیبا و خاص

  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. این کاخ که تقریبا در مرکز بندر انزلی واقع شده دقیقا بر جاده قرار داره. هنگام ورود باید مبلغی رو به عنوان ورودی بدید و پارکینگ هم داره. معماری متفاوت و ساختاری تاریخی و به یادماندنی در میان دو پل انزلی و غازیان قرار گرفته است. این منطقه یکی از زیباترین بخش‌های شهر ساحلی انزلی محسوب می‌شود. این مجموعه در سال 1303 شمسی توسط رضا شاه از صاحب آن که بازرگانی روس بود، خریداری و احیاء شد. پس از گذشت سال‌ها این موزه به‌عنوان موزه‌ی نیروی دریایی معرفی شد و امروزه نیز به کاخ موزه‌ی انزلی معروف است. در این ساختمان 2 طبقه، نقاشی و دکوراسیون منحصر‌به‌فرد و گچ‌بری‌های پیچیده‌ای دیده می‌شود که برای گردشگران جذاب و دیدنی خواهد بود. پرتره‌ی معروف ناصرالدین شاه قاجار در این مجموعه وجود دارد .
  در محوطه ورودی این کاخ یک خانه محلی برای عکاسی بهمراه آسیاب ازئینی آبی ساختن. دور و بر کاخ پر از توپ و تانک و تجهیزات نظامی هستش. کاخ دو طبقست و بعد از دیدنش حال و هوای دوره رضا شاه رو تا حدی می تونید حس کنید که در آن زمان چقدر ایران قدرتمند بوده است. انواع سرویسها و بشقابها از کشورهای اروپایی و هدایایی که کشورهای مختلف جهان به رضا شاه تقدیم کرده بودند رو در اینجا خواهید دید.
  حتما اگر به انزلی سفر کردید این مجموعه را ببینید. عالیه.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • آستانه سید علاءالدین حسین (ع)
  Reza
  نقدها:
  گزارش

  حرمی کوچک و وزیبا نزدیک به شاهچراغ

  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. اکثر توریستها که واسه رفتن به سومین حرم اهل بیت(حضرت شاهچراغ) نمی دانند که در نزدیکی همین شاهچراغ با استفاده از مسیری بنام بین الحرمین به این مکان که به آستانه(به قول شیرازیها آسونه) مشهور است بروند.
  حسین بن موسی ملقب به سید علاء الدین حسین و معروف به حسین کوچک فرزند امام موسی کاظم برادر حضرت علی بن موسی الرضا می‌باشد. ایشان در سال ۲۰۲ (قمری)(اواخر قرن دوم هجری) از مدینه راهی توس بود که در شیراز به شهادت رسیدند.
  این حرم سرشار از آینه کاریهای زیباست و دیدنش رو به همه هموطنان بالاخص شبهای دوشنبه که بنا به دلایلی شلوغتره پیشنهاد می کنم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • حافظیه انزلی
  Reza
  نقدها:
  گزارش

  نمادی زیبا از شیراز و حافظیه

  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. این نماد زیبا که بر روی نقشه به Music Building مشهوره قبلا مکان نواختن موسیقی و تجمع مردم بوده و مجاور شهرداری انزلی قرار دارد. بنایی سفیدرنگ شبیه حافظیه شیراز است. این بنا در سال ۱۳۱۱ به سفارش شهرداری و توسط گروهی از مهندسان آلمانی احداث شد. پیش‌ از این، حافظیه انزلی مکان برگزاری کنسرت‌های موسیقی بود و امروزه نیز به دلیل شباهتی که با حافظیه دارد، به همین نام خوانده می‌شود. همچنین از این محل به‌عنوان مکان برگزاری نمایشگاه‌های کوچک نقاشی و صنایع‌دستی استفاده می‌شود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مسجد عمادالدوله
  ساناز
  نقدها:
  گزارش

  مسجدی زیبا

  توصیه شده توسط کاربر

  مسجد عمادالدوله در محله فیض آباد در طرف غرب بازار زرگرهای کرمانشاه قرار دارد که از آثار دوره قاجاریه هست و توسط امامقلی میرزا در سال ۱۲۸۵ ه.ق احداث شده است. مسجد به صورت چهار ایوانه و با یک مناره هست و از بخش های مختلفی از جمله سردر، صحن، ایوان، شبستان ستوندار و حجره های متعدد تشکیل شده است. یکی از درهای این مسجد از حرم حضرت علی(ع) آورده شده هست. این مسجد یک برج ساعت نیز دارد که هدیه انگلیسیها هست.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • باغ دلگشا
  Reza
  نقدها:
  گزارش

  سلام. این باغ بسیار بزرگ که در نزدیکی مقبره سعدی واقع شده در منطقه ای با همین نام هستش. بسیار زیبا و جذابه. آبنماهای متعدد داره و مملو از درختان نارنج هست که اگر در فصل بهار بیاید از بوی بهار نارنج مست خواهید شد. این باغ در حقیقت یکی از جاذبه های گردشگری شهر شیراز و به تمام توریستها پیشنهاد می کنم در یکروز مقبره حافظ،سعدی و این باغ رو در برنامه شان بگنجانند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مجتمع توریستی مهتاب
  Reza
  نقدها:
  گزارش

  بهشتی در منطقه کویری

  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. حدود 20 کیلومتر که از سمت قم به سمت تهران در اتوبان جلو برید این مجتمع رفاهی کم نظیر در سمت راست شما واقع شده است. این مجتمع شامل کلیه امکانات رفاهی در حد نیمه لاکچری به شما ارائه میده و رستوران با کیفیت بسیار خوب، سوهان فروشی ساعدی نیا با کیفیتی کم نظیر، آجیل تواضع، فروش انواع صندلیهای ماساژور(!!)، بستنی فروشی و فست فود و .... همه و همه با کیفیت بسیار خوب در این مجتمع رفاهی گنجانده شده است. اگر در این مسیر مسافر هستید حتما به این مجتمع گردشگری تشریف ببرید و استراحتی بکنید و لذت ببرید. پمپ بنزین هم در مجموعه موجود است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • آرامگاه شیخ ابوالحسن خرقانی
  Reza
  نقدها:
  گزارش

  آرامگاهی زیبا در مکانی زیبا

  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. این آرامگاه در در ۲۴ کیلومتری شهر شاهرود در تپه‌ای در شمال روستای قلعه نو خرقان قرار دارد. حدود 20 تا سی تا پله که تشریف ببرید بالا خود مقبره که آنچنان هم بزرگ نیست رو خواهید دید که داخل آن قبر ایشان بنا شده است. محیط اطراف پارک مانند و آرامش بخش هستند.
  ابوالحسن علی بن جعفر بن سلمان بن احمد خرقانی(زادهٔ ۳۵۲-درگذشتهٔ ۴۲۵ق) عارف و صوفی نام‌دار ایرانی بوده‌است. وی از انگشت شمار پیرانی است که پیرو حکمت خسروانی و پاسدار فرهنگ ایران بودند. همچنین ایشان در آزاد اندیشی و مردم گرائی جهانی و وسعت نظر انسانی و تفکر والای عرفانی ممتاز و کم نظیر است.
  اگر اهل فضاهای اینچنینی هستید پیشنهاد می کنم یه سر حتما به اینجا بزنید که حال و هوای خاصی دارد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • اکو کمپ متین آباد
  سمیه ترکمان
  نقدها:
  گزارش

  اکو‌کمپ متین آباد

  توصیه شده توسط کاربر

  اگه اهل سفر داخلی و ایرانگردی مخصوصا سفر به کویر هستین بهتون پیشنهاد میدم حتما به اکو کمپ متین اباد سفری داشته باشین . این مجموعه تفریحی برای دوستانی که دوست دارن تجربه سفر به کویر رو داشته باشن در عین حال یه سفر شسته رفته داشتهباشن بهشون پیشنهاد داده میشه به چند دلیل . دلیل اولش مسیر و دسترسی این منطقه هست که در فاصله 45 کیلومتری شهر کاشان هست . یعنی کمی جلوتر از ابیانه و نیاسر . وشما میتونید با هر ماشینی به این منطقه تشریف ببرید چون مسیر ،مسیر خوبی هست و نیازی نیست که شما حتما با ماشین شاسی بلند برید پس استرس از این بایت نخواهید داشت. این مجموعه سه نوع اتاف داره یکی اتاقهای داخل مجموعه هست و یه سری کومه کاهگلی و یه چندتا هم چادر داره که بد نیست هر دفعه یه کدوم رو امتحان کنید. . از همه مهمتر این هست که یه سری از کومه ها و همین کل چادرها سرویس بهداشتی و حمام ندارن ولی یه قسمتی هست که شامل سرویس بهداشتی و حمام هست که تو یه قسمتی ازمجموعه درست شده و بسیار هم تمیز هست و شما با خیال راحت میتونید استفاده کنید پس استرسی از این بابت ندارید و در قسمت رستورانش هم که صبحانه و و و عده های غذایی سرو میشه کیفیت بدی نداره پس با خیال راحت میتونید وعده های غذاییتون رو اونجا میل کنید بدون اینکه استرسی از بابت خورد و خوراک داشته باشین همین طور یه قسمتی هست که شما میتونید شتر سواری کنید و همینطور با ماشینهای مخصوص هم شما رو به یه قسمتی میبرن که وسط رمل هست اینطوری شما بهتر میتویند کویر رو احساس کنید و همینطور شبها تو قسمت بیرونی محوطه یه سری جا درست کردن که شما میتونید برید آتش درست کنید و از شبهای کویر هم لذت ببرید. همینطور تو قسمت طبقه دوم مجموعه شما میتویند از کافی شاپش استفاده کنید و چون این کافی شاپ در طبقه دوم هست شما میتونید چشم انداز زیبایی از مجموعه رو داشته باشین مخصوصا هنگام غروب . در کل بهتون پیشنهاد میدم به این مجموعه تفریحی سفر کنید مخصوصا تو پاییز یا اوایل بهار چون ای و هوا مساعد تر هست. بهتون قول میدم از سفرتون راضی برگردین. و اقامت در این مجموعه جز خاطرات خوبتون باشه.

  نوع اقامت:
  تاریخ اقامت در هتل:
 • مسجد امام خمینی (تهران)
  Reza
  نقدها:
  گزارش

  مسجدی زیبا در دل بازار تهران

  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. این مسجد که کاملا قدمت و کهنسال بودنش مشخصه در دل بازار تهران واقع شده است. هر وقت بخواین در بازار بزرگ و بی انتهای تهران گشتی بزنید امکان اینکه از این مسجد هم گذری عبور کنید وجود دارد.این مسجد با قدمتی در حدود ۱۸۰ سال از زیباترین مساجد تاریخی تهران است. بانی آن فتحعلی‌شاه قاجار (۱۲۱۲–۱۲۵۰ هـ. ق) بود و از این رو در آغاز آن را مسجد شاه می‌نامیدند. بنابر شواهد تاریخی این مسجد دومین مسجد جامع بزرگ تهران بعد از مسجد جامع بازار یا جامع عتیق بود. بنابر کاشی‌نوشته‌ها و کتیبه‌هایی که در ایوان جنوبی مسجد به جای مانده، زمان تقریبی شروع ساخت آن سال ۱۲۱۲ یا ۱۲۲۴هـ. ق است. در سال ۱۳۰۷هـ. ق به دستور ناصرالدین‌شاه قاجار درِ اصلی در جهت شمال تعمیر و نیز به دستور وی دو مناره در دو طرف گل‌دسته مسجد ساخته شد؛ بنابراین تکمیل‌کننده اصلی آنرا می‌توان ناصرالدین‌شاه قاجار نامید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: