Close

نقد و بررسی آسیا (شهر ها - رستوران ها - هتل ها - جاذبه ها)


 • کوه بیستون
  Shilan
  نقدها:
  گزارش

  کوه بیستون

  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از معتبرترین آثار باستانی جهان محوطه
  تاریخی و مقدس بیستون است که در طول پنج کیلومتر و عرض ۳ کیلومتر در شرق استان کرمانشاه قرار دارد.
  مقدس بودن این مکان به خاطر آب زلالی(مظهر پاکی)است که از دل کوه بیستون به بیرون روان است.در تاریخ ۷ مهر ۱۳۸۱ این مجموعه در آثار ملی ایران به ثبت رسید.واژه بیستون در سده نخستین اسلام بهستون ،بهیستان و بعدها در زبان محاوره ی بی ستون (بدون ستون)که فاقد اعتبار است نامیده شد.آثار بسیار ارزشمندی همچون غار شکارچیان ،تپه نادری، سراب بیستون ،بقایای گورستان قدیمی، بقایای از کاروانسرای ایلخانی،مجسمه هرکول وجود دارد.
  بلیط ورودی این مجموعه ۴ هزار تومان میباشد و از ساعت ۹ صبح تا ۵ بعداظهر امکان بازدید است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مسجد آبی (مسجد سلطان احمد)
  غزاله آشتیانی
  نقدها:
  گزارش

  مسجد آبی

  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از جاذبه های استانبول مسجد سلطان احمد هست که در میدانی به همین نام قرار گرفته. ایاصوفیه و آب انبار باسیلیکا هم در همین محدوده قرار دارن و شما میتونید از هر سه در یک روز بازدید کنید. این مسجد به دستور سلطان احمد اول ساخته شده و به همین دلیل پس از مرگ او مسجد رو مسجد سلطان احمد نامیدند. خود سلطان احمد هم در همین مسجد دفن شده‌. این مسجد به عمد روبروی ایاصوفیه ساخته شده تا هنر معماری مسلمان هارو به رخ مسیحی ها بکشه. 6 مناره بلند با چندین گنبد کوچک و بزرگ داره و البته تنها مسجد 6 مناره استانبوله. علی‌رغم تلاش معمار، ابعاد ساختمان کوچکتر از ابعاد عمارت ایا صوفیاست که این مسئله سلطان احمد رو بسیار عصبانی کرده. بازدید از این مسجد رایگانه و در ساعاتی غیر از زمان برپایی نماز میتونید واردش بشید. البته پوشش مخصوصی لازمه. خانم ها حتما باید روسری داشته باشند و آقایون هم با شلوارک نمیتونن وارد مسجد بشن. داخل حیاط مسجد تابلوهای بزرگی نصب شده بود که توضیحاتی درباره اسلام، حجاب، حضرت محمد، فلسفه وضو و ... توضیحاتی داده بود. شیوه نگارش جالبی داشت و توریست های اروپایی هم به خوندشون علاقه داشتن .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مسجد ایا صوفیه
  غزاله آشتیانی
  نقدها:
  گزارش

  مسجد ایاصوفیه

  توصیه شده توسط کاربر

  ایاصوفیه از باشکوه ترین دیدنی ها استانبول محسوب میشه.  نمای بیرون یک گنبد بزرگ و چهار مناره داره . این بنا  1500 سال پیش به عنوان کلیسای بزرگ امپراتوری بیزانس ساخته شد و کلیسای حاجیا صوفیا نامگذاری شد ، اما 900سال بعد، با فتح استانبول توسط نیروهای عثمانی، به دستور پادشاه عثمانی به مسجد تبدیل شد ودر زمان آتاتورک و به دستور او به موزه تبدیل شد.
  حیاط مجموعه خیلی بزرگ نبود و بلافاصله به دیدن قسمت اصلی مسجد رفتیم. داخل مسجد خیلی بزرگ بود و با شکوه. با لوسترهایی که چراغ های خیلی خاصی داشتن و من رو یاد فیلم هری پاتر مینداختن. طبقه دوم تابلوهای از حضرت مسیح با کاشی کاری خاصی نصب شده بودن که خیلی زیبا بود. دیدن صحن بزرگ مسجد از طبقه بالا هم لذت بخش بود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ارگ کریمخانی
  غزاله آشتیانی
  نقدها:
  گزارش

  ارگ کریمخان

  توصیه شده توسط کاربر

  ارگ کریمخان از زیباترین دیدنی های شیرازه که در مرکز این شهر و مجاورت مجموعه وکیل قرار گرفته. این بنا متعلق به دوران زندیه هست. نمای آجری داره که ارتفاع دیواره هاش 12 متره و از بیرون بسیااار زیبا و با شکوهه. اما به این علت که در زمان پهلوی به عنوان زندان مورد استفاده قرار گرفته از داخل بسیار تخریب شده و در و پنجره هایی که دیده میشه همه بازسازی شده هستن و هیچ کدوم نمونه اصلی و اولیه نیستن(در داخل مجموعه تصاویر زیادی قرار داره که فضارو قبل از بازسازی نشون میده و حقیقتا داخل بنا موقع شروع مرمت خرابه ای بیش نبوده) حیاط مجموعه مثل همه حیاط های شیراز پر از درختان نارنج هست که در تمام فصول سال زیبا هستن. در یکی از اتاق های داخلی مجسمه های مومی کریمخان و چند تن از نزدیکانش قرار داره. یکی از برجک های ارگ به علت نشست زمین کج شده که خوشبختانه مرمت و بازسازی شده و دیگه خطری تهدیدش نمیکنه (البته کاملا عمودی نیست ولی احتمال ریزشش از بین رفته)

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • موزه حوضخانه
  ندا
  نقدها:
  گزارش

  حوضخانه

  توصیه شده توسط کاربر

  حوضخانه یکی دیگر از بناهای دیدنی کاخ گلستان است . حوضخانه گلستان در دوره قاجار با تلفیقی از معماری اروپایی و ایرانی ساخته شده بود . در داخل حوضخانه آب نمای قرار گرفته که از قنات مهر گرد سرچشمه می گرفت. موزه با نقاشیهای بی نظیری از استاد کمال الملک و عتیقه های قدیمی اروپایی مانند پیانو دو طرفه و آب نمای الکتریکی و.... تزیین شده . در زیر هر تابلو یا وسایل دیگر یک بارکد بود که شما با گوشی خود میتوانستید اطلاعات را جستجو کرده و توضیحات کامل آن را مطالعه کنید . حوضخانه فضای بزرگی نداشت ولی هوای داخل حوضخانه بسیار خنک بود . برای من دیدن نقاشیهای پادشاهان و شاهزادگان بسیار برایم جذاب بود ، البته نور پردازی خوب بی تاثیر نبوده در جذابیت تابلوها. #حوضخانه_گلستان

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مجتمع تفریحی سیاحتی تپه عباس آباد
  مهدی احساسیان
  نقدها:
  گزارش

  یکی از مراکزگردشگری زیبای همدان تپه تفریحی سیاحتی عباس آباد میباشد که در منطقه خوش آب و هوای عبا س آباد همدان واقع گردیده است . برای رسیدن به این مکان کافیست به بلوار ارم رفته و در مجاورت بیمارستان بهشتی ، وارد مسیر این مکان گردشگری شوید . نمای کامل شهر همدان و طبیعت زیبای دامنه الوند قطعا برای گردشگران جذاب و دیدنی خواهد بود . امکاناتی نظیر رستوران دریاچه ، شهر بازی کودکان ، پیست اسکیت و قایق سواری بر روی استخربزرگ این مکان ، قطعا خاطره خوبی برای هر گردشگر به ارمغان خواهد داشت . طبیعت زیبای چهارفصل همدان از فراز این مکان ، دیدنی تر خواهد بود . همچنین وجود آبشار مصنوعی زیبا و درختکاری کوه مشرف بر این مکان و سوییت های اقامتی لوکس ، زیبایی آن را دوچندان نموده است . حضور در این مکان بعنوان یکی از زیباترین نقاط گردشگری همدان به گردشگران عزیز پیشنهاد می گردد .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • رستوران ریف
  سعید عسکریان
  نقدها:
  گزارش

  برای وعده ناهار در بهمن ماه 98 طبق رزرو قبلی گروه 40 نفره ما به رستوران ریف اهواز رفتیم.
  موقعیت مکانی عالی رستوران در جاده ساحلی اهواز در خشکی و جزیره مصنوعی وسط رودخانه کارون نوید یک وعده غذایی عالی را میداد.
  با توجه به اینکه کلیه سفارش ها با هماهنگی و زحمت میزبان های ما از قبل به رستوران اعلام شده بود تصور یک تجربه خوب در ذهن ما نقش بسته بود.
  پس از عبور از پل و ورود به تراس عالی و زیبای رستوران بر فراز کارون از دیدن چشم انداز زیبای رستوران لذت وافر بردیم.
  پس از ورود به سالن اصلی رستوران در محل های تعیین شده مستقر شدیم نمای شیشه ای رستوران به بهره از منظره و ویوی رستوران کمک می کرد.
  سالن بزرگ پذیرای مشتریان زیاد رستوران بود.
  متاسفانه هر چه فضا و دکوراسیون و چشم انداز رستوران خوب بود خدمات رسانی پرسنل بسیار ضعیف بود و نتوانست انتظارها را برآورده سازد.
  غذاها با فاصله زمانی زیاد سرو میشد بعضی از سفارش ها موجود نبود و برخی غذاها بعد از سرو شدن سرد بود که همه اینها موجب نارضایتی اکیپ ما شد.
  تنها تجربه دلنشین خانواده ما از این وعده غذایی تجربه خوردن غذایی به نام مفطح برای اولین بار بود.
  سالاد سلف سرویس رستوران نیز برای هر ظرفی به مبلغ ده هزار تومان قابل قبول بود.
  بعد از صرف نصفه و نیمه غذا فرصتی دست داد تا با خوردن چای در این مکان از حضور بیشتر در رستوران و تماشای چشم انداز زیبای کارون بهره ببریم.
  در مجموع از حضور در رستوران رضایت و از خدمات آن ناراضی بودیم.

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • رستوران آناتولیا(شعبه کوروش)
  فائزه لطیفی یقین
  نقدها:
  گزارش

  رستوارن آناتولیا

  توصیه شده توسط کاربر

  رستورانی با غذاهای ترکیه ای که میشه گفت تقریبا قابل قبوله اما خیلی طعم خاصی نداشت. جالب اینجا بود که خود صندوقدار هم اصلا زبان ترکی بلد نبود و جنوبی بود. از داخل منو هم چند تا گزینه رو نداشت، قیمت هاشون رو هم برده بودن بالا که به نظرم توی این وضعیت طبیعیه. من و دوستم یه ساندویچ دونر گوشت و یه سیب زمینی پنیری با یه نوشابه سفارش دادیم شد 80 هزار تومن. توی قسمت فود کورت های کوروش مال میز و صندلی برای نشستن زیاده و کسی کاری نداره دقیقا توی کدوم نقطه میشیند. من به شخصه چون گشنم بود و صندوقدار به شدت اصرار کرد که از غذاهای اونجا تست کنم از اون رستوران غذا سفارش دادم و دیگه فکر نمیکنم دوباره امتحانش کنم.

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • فلافلی و فست فود ابوعلا
  سعید عسکریان
  نقدها:
  گزارش

  فلافل لشکرآباد

  توصیه شده توسط کاربر

  بدون شک خیابان لشکرآباد اهواز یکی از جاذبه های شهر اهواز بوده و تجربه قدم زدن در این خیابان و خوردن فلافل در آن می تواند خاطره ای از سفر به اهواز به جای بگذارد.
  ما نیز بی نصیب نمانده و یک شب در بهمن ماه سال 98 را برای کسب این تجربه در سفر به خوزستان انتخاب کردیم با توجه به تعداد نفرات زیادمان (حدود 40 نفر) کمی در انتخاب رستوران محدود بودیم.
  فست فود، فلافل، و کبابی ابوعلاء با ظاهر کمی متفاوت نسبت به بقیه و امتیاز بزرگ بودنش نسبت به بقیه امتیاز مناسبی برای ما بود. رستوران علاوه بر سالن اصلی دارای یک نیم طبقه هست که اکثر گروه ما در آنجا مستقر شدند.
  با توجه به اینکه باخانواده و دو کودک به این رستوران رفتیم سفارش ما فلافل، سمبوسه و خوراک جوجه بود.
  فلافل و سمبوسه به صورت سلف سرویس سرو می شد که برای اولین بار تجربه می کردیم و خوراک جوجه نیز سفارشی بود.
  برای ما تجربه مناسبی بود کیفیت غذاها فراخور ذهنیتی که داشتیم قابل قبول بود و قیمت ها نیز مناسب بود.

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • تکیه بیگلر بیگی
  Shilan
  نقدها:
  گزارش

  تکیه بیگلربیگی

  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از تکایای زیبای شهر کرمانشاه تکیه بیگلربیگی میباشد که در خیابان مدرس و محله فیض آباد ،در کوچه بیگلری مقابل کوچه صارم الدوله قرار دارد .
  قدمت این بنا به زمان قاجار برمیگردد که توسط عبدالله خان فراش باشی که به بیگلربیگی نیز معروف بوده ،ساخته شده است.
  درختان سرسبز و سربه فلک کشیده این تکیه همچنان حوض پراز آبش ،ایوانهای سنگی سفیدش آدم را به زمانهای دور میبرد .
  تکیه حدود سه متر پایین تر از سطح زمین قرار دارد و باید شش پله ای را به سمت پایین بروید تا به فضای اصلی مجموعه برسید.
  حسینیه این مجموعه شامل دو طبقه با آیینه کاری بسیار دلفریب و ارسی با رنگهای قرمز و سبز که نور را مهمان تکیه میکنند بسیار زیباست.
  این مجموعه شامل دو طبقه که ۲۴ اتاق و ۱۶ طاقچه و زیرزمینی که امروزه جایش را به شربتخانه بیگلربیگی داده میباشد.
  این تکیه همه روزه به غیر از روزهای تعطیل فقط صبحها قابل بازدید میباشد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • عمارت الماس
  ندا
  نقدها:
  گزارش

  عمارت الماس

  توصیه شده توسط کاربر

  عمارت الماس یکی از تالارها دیدنی کاخ گلستان است . این بنا به خاطر آینه کاری داخل تالار به نام عمارت الماس نام گذاری شده است . وقتی وارد عمارت میشوی از راهروی با کاشی های بسیار زیبایی عبور میکنی و اتاقهای کوچک، دهلیزها و در انتها به تالار اصلی وارد میشوی ، آینه کاری منحصر به فرد آن کاشی های زیبا و مجسمه های از پادشاهان و طاق های آینه کاری شده جذابیت این تالار را چندین برابر کرده. طبقه زیر زمین تالار حوض خانه کاخ بود. کاغذ دیواری تالار و رنگ آن به زیبایی تالار افزوده بود . دیدن این عمارت زیبا را به دوستان لست گرامی پیشنهاد میکنم . #عمارت_الماس

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • تکیه معاون الملک
  Shilan
  نقدها:
  گزارش

  تکیه معاون الملک

  توصیه شده توسط کاربر

  تکیه معاون الملک
  یکی دیگر از تکایای زیبای کرمانشاه تکیه معاون الملک میباشد که در محله آبشوران قدیم در خیابان حداد عادل واقع است .
  این تکیه با همت حسین خان معین الرعایا معروف به معاون الملک در سال ۱۲۸۰ بنا شده است.
  تنوع ،رنگ و تصویر کاشی کاریهای این بنا هرکدام روایتی از تاریخ را بیان میکند.
  موزه مردم شناسی کرمانشاه و موزه پوشاک و زیورالات در این تکیه قرار دارند.
  و همچنین به سه بخش حسینیه، زینبیه و عباسیه تقسیم شده است . دو حیاط بسیار زیبا با باغچه و درختانی سرسبز و همچنین دو حوض آبی دارد .
  این تکیه همه روزه برای بازدید از ساعت ۹ صبح تا ۶ بعدازظهر باز میباشد همچنین بلیط ورودی چهار هزار تومان میباشد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • هتل تختی اهواز
  سعید عسکریان
  نقدها:
  گزارش

  هتلی در یک مجموعه ورزشی

  توصیه شده توسط کاربر

  در بهمن ماه سال 98 برای یک دورهمی، حدود 40 نفر از دوستان در خوزستان گردهم آمدیم و ما به اتفاق اکثر دوستان، یک شب در هتل تختی اهواز اقامت داشتیم.
  هتل در مجموعه ورزشی تختی احداث شده است و محوطه ای کوچک و پارکینگی محدود دارد.
  هتل در مجموع کوچک است، ساختمان هتل 2 طبقه بوده و علاوه بر اتاق های موجود در ساختمان اصلی آن، چند اتاق نیز در محوطه هتل وجود دارد.
  کف راهروها واتاق ها با موکت پوشانده شده و امکانات اتاق از جمله تلویزیون و مینی بار و کمد قابل قبول بود. گرمایش اتاق با شوفاژ تامین می شد. فضای سرویس بهداشتی و حمام جداگانه، تمیز و قابل قبول بود.
  اتاق ما در طبقه اول و شبیه سوئیت بود بدین گونه که علاوه بر یک اتاق برای تخت خواب، فضایی جداگانه نیز برای اتاق نشیمن و به صورت مبله تعبیه شده بود.
  لابی هتل کوچک و جمع و جور در طبقه اول بود، فضای رستوران در مقایسه با سایر فضاهای هتل، زیبا بود که آن هم در طبقه اول واقع شده بود. شاید بتوان گفت نقطه عطف هتل بود که با وجود نقاشی های دیواری و مبلمان رنگارنگ فضایی گرم و دوست داشتنی داشت.
  صبحانه هتل نیز با داشتن غذاهای گرم و سرد درحد یک هتل 3 ستاره و مطابق میل ما ایرانی ها قابل قبول بود.
  برخورد و رفتار پرسنل و کارکنان هتل محترمانه بوده و درحد توان سعی در کمک و همراهی داشتند.
  علیرغم 3 ستاره بودن هتل، اقامت قابل قبولی در این هتل داشتیم.

  نوع اقامت:
  تاریخ اقامت در هتل:
 • هتل آوان دزفول
  سعید عسکریان
  نقدها:
  گزارش

  اقامت مطلوب

  توصیه شده توسط کاربر

  در بهمن ماه سال 98 برای یک دورهمی، حدود 40 نفر از دوستان در خوزستان گردهم آمدیم و ما به اتفاق بعضی از دوستان 2 شب در هتل آوان دزفول اقامت داشتیم.
  علیرغم 3 ستاره بودن هتل، اقامت دلپذیر و مطلوبی در این هتل داشتیم، به محض ورود و تحویل اتاق با سرویس چای رایگان در اتاق از ما پذیرایی شد سفارش این خدمات در مراحل بعدی با پرداخت هزینه بود.
  کف راهروها با فرش و کف اتاق ها با موکت پوشانده شده بود. کمدهای دیواری و امکانات اتاق از جمله تلویزیون مسطح و مینی بار قابل قبول بود سرمایش با اسپلیت و گرمایش با شوفاژ برقی تامین می شد. سرویس و حمام تمیز و قابل قبول بود. البته نداشتن توالت فرنگی یکی از ضعف های اتاق بود.
  با توجه به دو طبقه بودن ساختمان هتل، هیچ آسانسوری تعبیه نشده بود که جابجایی چمدان ها را با مشکل مواجه می کرد.
  فضای رستوران هتل علیرغم کوچک بودن گرم و دوست داشتنی بود و با داشتن غذاهای گرم و سرد درحد یک هتل 3 ستاره و مطابق میل ما ایرانی ها نظرها را تامین می کرد نقطه عطف غذاها هم سِرو حلیم بود که بسیار خوشمزه بود. از همه مهمتر حضور یک خانم متصدی مهربان و وظیفه شناس در رستوران که رضایت مسافر برایش مهم بود حس مطلوب و رضایت بخشی ایجاد می کرد.
  علاوه بر وی پذیرش و سایر کارکنان هتل نیز همگی خوش برخورد، مودب و مبادی آداب بودند و این از نقاط مثبت این هتل می باشد
  محوطه و حیاط مشجر و زیبای هتل نیز بسیار زیبا بود و داشتن پارکینگ کافی روباز نیز از مزایای هتل بود.
  با توجه به اینکه هتل درحال توسعه می باشد وامیدوارم نقاط ضعف هتل در ساختمان جدید برطرف گردد.

  نوع اقامت:
  تاریخ اقامت در هتل:
 • استانبول
  مجتبی امیدپور
  نقدها:
  گزارش

  استانبول زیبای دوست داشتنی

  توصیه شده توسط کاربر

  استانبول زیبای دوست داشتنی جزو مقاصد سفری هست که من هم مثل همه سفر به اونجا برام تکراری نمیشه و هر مرتبه یه چیز جدید برای کشف کردن و ایجاد حس خوب در خودش داره. میدان تقسین و خیابان استقلال ، برج گالاتا در انتهای اون و نهایتا پل گالاتا و رستوران ها و کافه های زیرش مسیر همیشگی در سفر ماست، جاذبه تاریخی بی شمار و مساجد زیبا، مراکز خرید بیشمار و جذاب( البته بیشتر برای خانمها🤩) تنگه بسفر و بغاز و پلهای روی اون ، جزایر پرنسس و کشتی های تفریحی و تورهای دریایی، موزه های مختلف و ساحل های جذاب ، همه و همه باعث میشن که اینجا یکی از بهترین شهرها برای من باشه ، شما چطور؟ امیدوارم آخرین سفرم که سال گذشته بود به زودی تکرار بشه

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • ونیز کوچک
  مریم رجایی
  نقدها:
  گزارش

  ونیز خیلی کوچک باکو!

  توصیه شده توسط کاربر

  ونیز کوچک یک پارک خیلی کوچک در نزدیکی موزه فرش و بلوار ساحلی باکو است. در این محل سعی شده است با احداث چندین مسیر آبراهه و پل نمونه کوچکی از ونیز شبیه سازی شود اما چندان موفق نبوده است! این پارک خیلی کوچک است و انتظار زیادی از آن نداشته باشید. بازدید از این محل رایگان و شبانه روزی است البته امکان قایق سواری در آن نیز با پرداخت هزینه وجود دارد. به نظر من بازدید از این محل در حد گرفتن چند عکس کفایت میکند و جذابیت چندانی ندارد. اما چون در بلوار ساحلی قرار دارد قطعا از کنار آن عبور خواهید کرد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مجموعه سیمرغ
  مجتبی امیدپور
  نقدها:
  گزارش

  سرای گردشگری و مرکز تجاری سیمرغ

  توصیه شده توسط کاربر

  سرای گردشگری و خدماتی رفاهی سیمرغ در ۲ کیلومتری محمودآباد( از سمت ایزد شهر) قرار دارد.
  این مجموعه خدماتی ، تجاری و رفاهی دارای فوت کورت ، هایپر مارکت، رستوران، بوتیک ها و نمایندگی چند برند پوشاک است .
  با نگاه اول به معماری و نمای بیرونی ساختمان ( که البته زیبا هست) ناخود آگاه به یاد مرکز فرهنگی حیدر علی اف در آذربایجان افتادم و شاید معمار اینجا هم از آن الهام گرفته باشد که البته آن نماد امضا حیدر علی اف است و این نماد ؟؟؟؟
  اما از محاسن اینجا تمیزی و پاکیزگی بیش از حد و فوق العاده حتی در سرویس های بهداشتی ( شاید تنها مشابه اینجا مجموعه مهر و ماه اتوبان تهران قم باشد)، وجود هایپر مارکت( هایپر می) و فود کورت بسیار عالی بود .
  در بدو ورود پرسنل انتظامات با دستگاه تب سنج دمای بدن مراجعین را کنترل و دستگاه مکانیزه ضد عفونی کننده دست هم موجود بود .در کنار آب نمای زیبای مرکزی هم سکوی متصل به آن همانند نیمکت امکان نشستن و لذت بردن از محیط آرام و فضای سبز مجاور آن را فراهم می کرد.
  بازدید از اینجا رو توصیه میکنم به دوستان

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • بازار ترشی رامسر
  مجتبی امیدپور
  نقدها:
  گزارش

  بازار ترشی رامسر

  توصیه شده توسط کاربر

  در لات محله( لات در زبان محلی به ساحل کنار رودخانه گفته میشه ) و در کنار رودخانه صفارود و در روبروی بازار ماهی رامسر و جنب بازار محلی ، بازار ترشی محلی رامسر قرار داره.
  انواع و اقسام ترشی و ترشک و برگه های میوه جات و رب های ترش و ملس در رنگهای مختلف مثل یه نقاشی جذاب خود نمایی میکنه .اینجا محل مورد علاقه خانمم هست و همیشه در رفتن به رامسر به اینجا سر میزنه.
  البته زیتون و خوردنیهای خوشمزه دیگه هم اینجا پیدا میشه و بازدید از اینجا همیشه برای من هم جذاب بوده

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • موزه گالری دیدی
  مجتبی امیدپور
  نقدها:
  گزارش

  موزه گالری دیدی( ایزد شهر)

  توصیه شده توسط کاربر

  در مسیر ایزد شهر به سمت نور ساختمان و اِلمانهای دیدی سنتر توجهمون رو جلب کرد و چقدر از ایستادن در اینجا خوشنود شدیم .اینجا یک مرکز فرهنگی و هنری و یا بهتر بگم یک گالری موزه هنری هست که ضمن خرید از اون می تونید از مجموعه زیبا و بی نظیری از مجسمه ها و تندیسها و فرش و البسه و تابلو و....بازدید کنید و لذت ببرید
  در ابتدای ورود به محوطه باز جلوی مجموعه با نمایشگاهی از خودروهای آنتیک و لوکس قدیمی مواجه شدیم و پس از عبور از میان دو اِلمان موجود و گذر از پله ها وارد مجموعه اصلی شدیم .اینجا از یک سالن مستطیل شکل بزرگ در سه طبقه تشکیل شده ، طبقه اول در میان آن یک کافه و چندین غرفه قرار گرفته و با توجه به غرفه های ‌کناری از یک راهرو دور تا دور سالن را طی میکنید تا به خروجی برسید.برای رفتن به طبقه دوم می بایست مبلغ ورودیه پرداخت کنید ، که البته به علت کرونا و قلت بازدید کنندگان اون رو لغو کرده بودن، طبقه دوم محل نمایش تابلو های نقاشی و تندیس و مجسمه های نفیس هست که تعدادی از اونها به فروش هم می رسن.
  طبقه سوم هم رستوران دیدی با منوی ایرانی و فرنگی و قیمتهای نسبتا گرون قرار داره.
  بازدید از اینجا رو اگر به نور و ایزد شهر رفتید حتما توصیه میکنم چون اینجا متفاوت از تمامی مراکز تجاری و تفریحی شمال هست.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ورزشگاه وودافون
  Saeid Ahmadi
  نقدها:
  گزارش

  استادیوم رویایی!

  توصیه شده توسط کاربر

  با استفاده از تور این استادیوم میتونید از کلیه قسمتهای ورزشگاه بازدید کنید.میتونید تجربه بازدید از جایگاه خبرنگاران،رختکن تیم ها،ورودی تیم ها به زمین،نیمکت ذخیره و کنار زمین اصلی رو از نزدیک داشته باشین.واقعا حس خاصیه واسه دوستانی که اهل فوتبال هستن.موقعیت مکانی هم محله بشیکتاش و روبروی کاخ دلما باغچه است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: