Close

نقد و بررسی هتل های اسکاتلند


میانگین امتیاز هتلهای این شهر:
 • دیستاینی استیودنت - برای هاوس
  paria kamali
  نقدها:
  گزارش

  اسم هتل ما در ادينبرو Destiny Student - Brae House (Campus Accommodation) بود و به نوعی یک خوابگاه دانشجویی بود. فضای مجموعه دوست‌داشتنی و صمیمی بود و با آدم‌های خیلی زیادی از کشور‌های مختلف در اینجا آشنا شدیم. محل اقامت ما با این‌که ارزان نبود و برای هر شب اقامت 101 پوند پرداخت کردیم، هتل نبود در واقع خوابگاهی بود که به توریست‌ها هم اجاره داده می‌شد. فضای خوابگاه آرام بود با اینکه تعداد اتاق‌ها بسیار زیاد بود و در بدو ورود انتظار داشتیم خیلی پر سرو صدا باشد. ولی محیط واقعا آرام و بی‌سرو صدا بود. پذیرش خوابگاه که به نظر می‌رسید توسط خود دانشجو‌ها اداره می‌شود بسیار مهربان و مودب بودند و به تمامی سوال هایی که داشتیم پاسخ می دادند و حتی ما را دعوت به صرف چای هم کردند. منتهی ما وقت نشستن و چای خوردن نداشتیم چون برنامه‌های زیادی برای بازدید داشتیم.

  امتیاز این هتل در سایت booking که ما رزرو خود را نیز از این سایت انجام دادیم. در شهریور 96 که به این هتل مراجعه کردیم 7.6 خوب (good) بود و این از میانگین امتیاز حدود 2600 نفر در همان سال بدست آمده بود. راستی بد ندیدم تصویری از وچر معتبری که سایت بوکینگ صادر می‌کند هم بزارم. تا با آن کمی بیشتر با آن آشنا شوید.

  این‌بار نیز طبق تجربیات گذشته به من ثابت شد هتلی که امتیاز بالای 7 داشته باشد می‌تواند محل نسبتا مناسبی برای اقامت باشد. ریز نمراتی که هتل در سایت booking.com از کاربرانش دریافت کرده، به شرح زیر است.

  تمیزی 7.4

  راحتی هتل 6.8

  امکانات 7.4

  کارکنان 8.4

  دسترسی و موقعیت 8.1

  وای فای رایگان 8.1

  ارزش قیمت نسبت به خدمات 7.7

  طراحی خوابگاه به شکلی بود که شما در مسیر رسیدن به اتاق باید از درهای زیادی عبور می‌کردید فکر می‌کنم این همه در، برای مدیریت سر و صدا بود. نکته‌ای که در این سه روز نظر من رو جلب کرد و خیلی تو فرهنگ ما ندیدم که رعایت شود، این بود که هر زمان شخصی جلوتر از شما از دری عبور می‌کرد و متوجه حضور شما در پشت سرش می‌شد، بدون شک در را برایتان نگه می‌داشت و صبر می‌کرد شما هم برسیدو تا زمان رسیدن یا عبور شما، در را رها نمی‌کرد. این خیلی برایم جالب بود حتی خود من هم تا زمان اقامت در این خوابگاه به این موضوع و اهمیتش توجه نکرده بودم. نکته مهم بعدی این بود که ورودی خوابگاه با چند پله به مدیریت متصل می‌شد. همانطور که قبلا هم گفتم امکانات برای معلولین در بریتانیا به غایت بود. همانطور که در تصاویر می‌بینید یک بالابر مخصوص حمل ویلچر برای این قسمت پیش‌بینی شده بود. نمی‌توان به اندازه هتل‌های با ستاره از آن توقع داشت ولی با توجه به این‌که من خودم هم در خوابگاه‌های بهترین دانشگاه‌های ایران، زندگی کرده‌ام، شاید در مقام مقایسه با خوابگاه‌های خودمان بد نبود و از 10 امتیاز در حدود 7.5 برای آن منصفانه است. درباره راحتی اگر بخواهم امتیاز بدهم، این اقامت‌گاه خیلی امتیاز بالایی نخواهد گرفت. تخت ما به شدت بد و ناراحت بود و مدام فنر های تخت در بدنمان فرو می‌شد و ومن واقعا بابت این مساله در عذاب بودم و عجیب این‌که الان با خودم فکر می‌کنم چرا آن زمان اعتراض نکردم. شاید تشک تخت قابل تعویض بود. از طرفی هنگام دوش گرفتن آب در کف حمام جمع می‌شد که این موضوع هم زیاد جالب نبود و حس خوبی نمی‌داد. درست است محیط خوابگاه آرام بود ولی موضوع تخت و حمام بقدری من را اذیت کرد که متاسفانه نمی‌توانم در این زمینه امتیازی بیشتر از 4.5-5 به این اقامت‌گاه بدهم.

  به لحاظ امکانات هتل اگر منظورمان شامپو و صابون و ... باشد که خوابگاه چیزی در اختیار شما قرار نمی‌دهد و ما از بیرون این اقلام را خریدیم. ولی در زمینه آشپزخانه واقعا مجهز بود و همانطور که در عکس‌ها هم دیدید همه چیز در دسترس شما بود. تعداد بالای آسانسور در طبقات اجازه می‌داد که شما زیاد معطل نشوید، رمپ و آسانسور ویژه معلولین هم در همه جای خوابگاه وجود داشت که بنظر من قابل تحسین بود. چون مشابه آن‌را در خوابگاه‌هیا خودمان ندیدم. ما در خوابگاه نو ساز دانشگاه تهران 5 طبقه بدون آسانسور باید بالا می‌رفتیم و من شخصا بخاطر همین مساله دچار آسیب زانوی راست شدم. بماند که خبری هم از رمپ و ... برای معلولین نبود و این مقایسه واقعا باری من دردناک بود. در مجموع می‌توان امتیاز 7 از 10 را برای امکانات خوابگاه در نظر گرفت.

  امتیاز رفتار کارکنان قطعا بالای 8 خواهد بود. همان‌طور که در بالا هم اشاره کردم به نظر می‌رسید پذیرش خوابگاه، توسط خود دانشجو‌ها اداره می‌شود بسیار مهربان و مودب بودند و به تمامی سوال‌هایی که داشتیم پاسخ می‌دادند و حتی ما را دعوت به صرف چای هم کردند. منتهی ما وقت نشستن و چای خوردن نداشتیم چون برنامه‌های زیادی برای بازدید داشتیم.
  درباره موقعیت هتل واقعا عالی بود. شما تنها با 5 دقیقه پیاده‌روی به کاخ هولیرود هوس و ابتدای شاهراه سلطنتی می‌رسیدیم و شاهراه ساطنتی نیز به راحتی به قلب شهر تاریخی راه داشت آن هم تنها با 20-30 دقیقه پیاده‌روی پس قطعا بهترین آپشن این خوابگاه محل اقامت آن است. و از نظر من امتیاز 9.5 برای آن عالی است.

  وای فای نیز کیفیت خوبی داشت و در همه مواقه متصل بودیم و در این زمینه هیچ مشکلی وجود نداشت. امتیاز 8 از 10 برای آن منصفانه است.

  ارزش قیمت نسبت به خدمات: از نظر من 7.5 از 10 امتیاز خوبی است. حقیقتش را بخواهید بزرگ‌ترین آپشن این مکان محل اقامت آن بود که بسیار به مرکز شهر نزدیک بود. در زمان تهیه جا، چون در زمان فستیوال بود، قیمت هتل‌ها بسیار بالا بود، و با توجه به این که من در انتخاب هتل عموما سه گزینه قیمت، موقعیت مکانی و تمیزی اولویت‌هایم هستند بهترین گزینه‌ای که با خواسته‌های ما سازگار باشد، همین خوابگاه بود . اگر زودتر اقدا می‌کردیم احتمالا جای بهتری پیدا می‌کردیم. این هتل را بصورت 100 % پیشنهاد نمی‌کنم ولی اگر گزینه دیگری پیدا نکردید می‌توانید بر روی اقامت در این هتل حساب کنید.

  معتقدم بطور کلی رضایت از هتل با نوع نگاه آدم‌ها و توقعاتشان از هتل متفاوت است. اما من بطور کلی آدم سخت‌گیری نیستم و برای همین بطور نسبی نظرم را گفتم. امیدوارم بدرتان بخورد.

  نوع اقامت:
  تاریخ اقامت در هتل: