Close
رستوران

پانتئون

Pantheon

Pantheon (1).jpg
Pantheon (2).jpg
Pantheon (3).jpg
Pantheon (4).jpg
Pantheon (5).jpg
Pantheon (6).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • معماری خاص و باشکوه

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند پوریا اقتداری
  نقدها:
  گزارش
  محل دفن نام آوران فرانسه
  توصیه شده توسط کاربر

  این آرامگاه با معماری نئوکلاسیک در ابتدا با کاربری کلیسا در سال 1790 میلادی آغاز به کار کرد و در طول گذر زمان به آرامگاه تبدیل شد و نامش پانتئون قرار گرفت.
  از دور دست که به سمت پانتئون میروید اولین چیزی که نظر شما را جلب میکند گنبد آن می باشد و در مجموع در ساخت آن از پانتئون رم نیز الهام گرفته شده است.
  در این آرامگاه امروزه آثار و تابلوهای ارزشمندی نیز نگه داری می شود مانند مجسمه مشهور The Thinker اثر آگوست رودن.
  اما بخش اصلی این آرامگاه سردابه آن می باشد که محل دفن نام آوران فرانسه بوده است. نام آورانی همچون ویکتور هوگو شاعر و داستان‌نویس مشهور فرانسوی، ماری کوری فیزیکدان و شیمی دان مشهور فرانسوی، ژان ژاک روسو فیلسوف و نویسنده مشهور فرانسوی و تعداد زیاد دیگری از نام آوران این کشور.
  در صورتی که بلیت موزه های پاریس را خریداری کرده باشید می توانید بصورت رایگان از این موزه دیدن فرمایید.
  برای دسترسی به این جاذبه می توانید از خط مترو شماره 10 استفاده نمایید و در ایستگاه Maubert Mutualite پیاده شوید و با حدود 6 دقیقه پیاده روی به اینجا برسید.
  این جاذبه در زمان سفر ما به کشور فرانسه و بازدید از شهر پاریس در رتبه 321 از بین جاذبه های این شهر در وبسایت تریپ ادوایزر قرار داشت.
  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند مریم رجایی
  نقدها:
  گزارش
  پانتئون، جاذبه پنهان پاریس
  توصیه شده توسط کاربر

  معبد پانتئون یکی از جاذبه های پاریس است که کمتر مورد توجه قرار میگیرد. ورودی معبد 9 یورو است و همه روزه از ساعت 9 الی 18 باز است. این معبد در قرن هیجدهم بعنوان یک کلیسا ساخته شده است و سپس به مقبره بزرگان فرانسه تبدیل شد و گابریل ریکتی یکی از رهبران مهم انقلاب فرانسه اولین کسی بود که در پانتئون دفن شد. سپس مجددا به کلیسا و در دوره ای بعنوان محل اجتماع روشنفکران فرانسوی استفاده شد. شاید این محل از مناطق کمتر توریستی پاریس باشد اما به نظر من یکی از بهترین مکانهایی بود که دیدیم. فضای داخلی با مجسمه ها و تابلوهای زیبایی تزیین شده است. در زمان بازدید ما گروه هایی در حال اجرای نمایش نیز بودند که بر جذابیت این محل برای ما افزود. در زیرزمین معبد نیز مقبره بزرگان فرهنگ و هنر فرانسه قرار دارد از جمله ولتر، روسو، ویکتور هوگو، امیل زولا، ژان مولین، لوئیس بریل، ژان جورس و سوفلات، ماری کوری و پیرکوری. در مجموع ما حال و هوای این محل را بسیار دوست داشتیم و چند ساعتی را در این معبد گذراندیم که شاید بخاطر اجرای گروه های نمایش بود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: