Close
رستوران

پیر غار

Pir-e Ghar

Pir-e Ghar (1).JPG
Pir-e Ghar (2).JPG
Pir-e Ghar (3).JPG
Pir-e Ghar (4).JPG
Pir-e Ghar (5).JPG
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

منطقه گردشگری پیرغار در شهرستان فارسان و در روستای ده‌چشمه قرار گرفته است. این منطقه در جنوب غربی فارسان واقع شده و از سمت جنوب و غرب نیز با کوه لاخرسان احاطه گردیده است. ارتفاع منطقه پیرغار از سطح دریا در حدود ۲۰۰۰ متر می‌باشد و این باعث گردید که طبیعت پیرغار زیبا و دیدنی گردد. منطقه گردشگری پیرغار که درجنوب روستا ده چشمه قرار دارد، دارای آب و هوای مطبوع و ایجاد طبیعت بی‌نظیر در منطقه شده است.

نوع جاذبه:
 • مناظر دیدنی معروف

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند عشق سفر
  نقدها:
  گزارش
  پیر غار
  توصیه شده توسط کاربر

  این مکان تفریحی در نزدیکی شهر فارسان استان چهارمحال و بختیاری و در روستای ده چشمه واقع شده است. به صورت یک پارک جنگلی بوده که رود آبی از وسط آن میگذرد و اطراف آن آلاچیق و سکو جهت اقامت کوتاه یا شبانه مهیا می باشد. علاوه بر مکان تفریحی بودن سه کتیبه تاریخی نیز در این مکان جهت بازدید وجود دارد.
  روستای ده چشمه نیز چند اقامتگاه بوم گردی دارد میتوانید جهت اقامت شبانه از آنها استفاده کرده و فقط برای بازدید به پیر غار رفت. خصوصا در ایام شیوع بیماری کرونا اصلا توصیه نمیشود .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند هادی انصاری
  نقدها:
  گزارش

  در چند کیلومتری جنوب شهر فارسان در استان چهار محال و بختیاری یک منطقه گردشگری تفریحی تاریخی قرار دارد که به نام " پیرغار " معروف شده است .
  منطقه پیرغار در محاورت روستایی به نام " ده چشمه " ( به معنای روستای چشمه ) قرار دارد .
  منطقه پیرغار در دامنه کوه های این منطقه قرار دارد و چشمه پر آبی از این منطقه به پایین سرازیر می شود که موجب سرسبزی و صفای این ناحیه و روستای ده چشمه شده است . یک آبشار فصلی نیز در یکی دوماه ابتدای سال از ارتفاعات این ناحیه به پایین می ریزد .
  بجز طبیعت زیبای ناشی از این چشمه و آبشار ، معروفیت منطقه پیرغار به علت کتیبه های سنگی بجا مانده از دوره مشروطیت در این منطقه است .
  در بالای چشمه و در کنار غار کم عمقی در این ناحیه ، سه کتیبه سنگی به خط نستعلیق و شکسته درسنگ های دیواره کوه حجاری شده است . این کتیبه ها از سوی خوانین بختیاری ، سردار اسعد اول ، سردار ظفر و سردار اسعد سوم در دل کوه کنده شده اند و متن آن ها حاوی اتفاقات دوره مشروطه و وضعیت منطقه بختیاری و دلاوری اقوام بختیاری در آن دوره است .
  منطقه گردشگری پیرغار ، سرسبز و مصفا و با آب هوایی خنک و مطبوع است و پارک وامکانات تفریحی برای آن مهیا شده است

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Noolifar
  نقدها:
  گزارش
  محله‌ی تامل
  توصیه شده توسط کاربر

  تامل نام محله‌ای توریستیه در کاتماندو. این محله پر از مغازه‌های صنایع‌دستی، لباس‌های نپالی، وسایل کوه‌نوردی، هاستل‌های ارزان‌قیمت، هتل‌ها، رستوران‌ها و کافه‌هاست.
  یادتون باشه اگه تو تامل قصد خرید داشتین، برای قیمت حسابی چونه بزنین! شما حتی می‌تونین کالای مورد علاقه‌تون رو به یک‌سوم قیمت بخرین.
  اگه دنبال خوابگاه و هاستل ارزون‌قیمت هستین، تامل همون‌جاییه که می‌تونین پیداش کنین.
  وقتی تو این محله پا بذارین مردها و پسرهای نپالی هر کدام سعی می‌کنن سر صحبت رو باهاتون باز کنن و در نهایت تور گردشگری یا گالری و خدمات خودشون رو بهتون معرفی کنن.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند مریم رجایی
  نقدها:
  گزارش
  گردشگاه تاریخی، طبیعی پیرغار
  توصیه شده توسط کاربر

  گردشگاه تفریحی پیرغار در شهر فارسان در استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد. این پارک برای پیک نیک و گذراندن یک روز تعطیل با خانواده بسیار مناسب است. رودخانه زیبایی از وسط پارک رد میشود و اب و هوای خنک و مطبوعی دارد. تعدادی الاچیق و سایر امکانات رفاهی مانند سرویس بهداشتی و بوفه و سوپرمارکت در پارک وجود دارد. در این پارک دو کتیبه تاریخی مربوط به دوران قاجار نیز وجود دارد که سنگ نوشته هایی هستند که بر روی یک تخته سنگ از رشته کوه زاگرس حک شده اند. این کتیبه به شرح دلاوریهای مجاهدین بختیاری در مقابل استبداد محمدعلی شاه قاجار میپردازد. همچنین یک غار تاریخی نیز در این پارک قرار دارد که ورودی کوچکی دارد. میتوانید چند ساعتی را در این پارک بزرگ و زیبا به استراحت بپردازید و از هوای لذت بخش مجاور رود لذت ببرید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: