Close
رستوران

خفر

Khafr

خفر (2).png
خفر (1).png
خفر (4).png
خفر (3).png
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • روستا و دهکده

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند هادی انصاری
  نقدها:
  گزارش

  روستای خفر بر دامنه رشته کوه دنا در 70 کیلومتری جنوب سمیرم و یا 230 کیلومتری جنوب اصفهان یعنی در منتها الیه جنوبی استان اصفهان قرار دارد . به دامنه های شمالی رشته کوه دنا در استان اصفهان ، اصطلاحا منطقه پادنا می گویند .
  ارتفاع روستای خفر از سطح دریا حدود 2200 متر است و یک روستای سردسیری و برف گیر محسوب می شود .
  آبشاری در ارتفاعات کوه دنا در این ناحیه قرار دارد که به علت نزدیکی به روستای خفر به نام آبشار خفر خوانده می شود .
  پیرامون روستای خفر و در دامنه کوه دنا ، باغات فراوان سیب قرار دارد و درحقیقت ، بهترین سیب سمیرم اصفهان در منطقه خفر بعمل می آید .
  اهالی روستای خفر ، فارس هستند ولی عشایرقشقایی برای کوچ تابستانی خود به دشت های ییلاقی اطراف خفر مانند دشت بالی ، می آیند .
  کوهنوردان برای صعود به قله قاش مستان که بلندترین قله رشته کوه دنا است از روستای خفر می گذرند و گاهی نیز در این روستا شب مانی دارند .
  خانه باغی آقای حجاریان از پیش کسوتان کوهنوردی اصفهان در روستای خفر قرار دارد که معمولا هم به عنوان محل شب مانی کوهنوردان در این روستا مورد استفاده قرار می گیرد .
  برای دسترسی به روستای خفر باید از سمیرم به سمت یاسوج حرکت کنید . در حدود چهل کیلومتری جاده سمیرم به یاسوج به سه راهی برخورد می کنید که باید جاده سمت چپ را انتخاب کنید که به حنا می رسد . بعد از 15 کیلومتر به سه راهی دیگری برمی خورید که این بار باید وارد جاده سمت راست شوید که نهایتا بعد از 15 کیلومتر دیگر و بعد از گذشتن از پلی از رودخانه ماربر ، به روستای خفر می رسید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: