Close
رستوران

سد کرخه اندیمشک

Karkheh Dam andimeshk

Karkheh Dam andimeshk (3).jpg
Karkheh Dam andimeshk (2).jpg
Karkheh Dam andimeshk (4).jpg
Karkheh Dam andimeshk (5).jpg
Karkheh Dam andimeshk (1).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

سد کرخه بزرگ ‌ترین سد خاکی ایران و خاورمیانه است که روی رودخانهٔ کرخه در ۲۲ کیلومتری شمال غربی شهرستان اندیمشک در استان خوزستان ساخته شده‌ کرخه با تاجی به طول ۳٬۰۳۰ متر و ارتفاع ۱۲۷ متر از لحاظ حجم بدنه بزرگ ‌ترین سد تاریخ ایران است و با حجم مخزنی به میزان ۷ میلیارد و ۳۰۰ میلیون مترمکعب، بزرگ ‌ترین دریاچه مصنوعی ایران را بوجود اورده . عملیات اجرایی این سد در سال ۱۳۷۰ آغاز و در سال ۱۳۸۰ به پایان رسیده است.

نوع جاذبه:
 • سد

نقد و بررسی سد کرخه اندیمشک


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند محمد
  نقدها:
  گزارش
  سد کرخه اندیمشک
  توصیه شده توسط کاربر

  بزرگترین سد خاکی ایران و خاورمیانه حدودا در 20 کیلومتری شهر اندیمشک و بر روی رود کرخه قرار داره . این مجموعه بزرگ‌ترین دریاچه مصنوعی کشور ایجاد کرده.
  راه های دسترسی بعد از طی کردن چند کیلومتر از کمربندی اندیمشک-کرخه مسیر دو طرف جاده پر از درخت کنار و کهور که زمان مسافرت ما (نوروز) هم برای مسافران و هم مردم بومی یک تفریحگاه ایجاد کرده .
  انتهای مسیر پارکینگ سرباز هست که با پارک ماشین و با پیاده روی به سمت تاج سد امکان استفاده از فضا برای تماشا و عکس برداری وجود داره
  بازدید از این سد هزینه ای نداره
  البته ورود به روی تاج سد ممنوع و ورودی توسط نگهبان محافظت میشه
  بهترین زمان برای مسافرت به خوزستان قطعا نیمه دوم سال ، البته اندیمشک آب و هوای بهتری داره و فصل بهار زمان مناسب برای بازدید از این سد زیباست

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: