Close
رستوران

خانه تاریخی منطقی نژاد

Manteghi Nezhad Historical House

خانه-تاریخی-منطقی-نژاد-18196-همگردی.jpg
خانه-تاریخی-منطقی-نژاد-46706-همگردی.jpg
خانه-تاریخی-منطقی-نژاد-270534-همگردی.jpg
خانه-تاریخی-منطقی-نژاد-134195-همگردی.jpg
خانه-تاریخی-منطقی-نژاد-466901-همگردی.jpg
خانه-تاریخی-منطقی-نژاد-270535-همگردی.jpg
خانه-تاریخی-منطقی-نژاد-466906-همگردی.jpg
خانه-تاریخی-منطقی-نژاد-466902-همگردی.jpg
خانه-تاریخی-منطقی-نژاد-466908-همگردی.jpg
خانه-تاریخی-منطقی-نژاد-466909-همگردی.jpg
خانه-تاریخی-منطقی-نژاد-466910-همگردی.jpg
خانه-تاریخی-منطقی-نژاد-537614-همگردی.jpg
خانه-تاریخی-منطقی-نژاد-537615-همگردی.jpg
خانه-تاریخی-منطقی-نژاد-466906-همگردی.jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

خانه تاریخی منطقی نژاد که امروزه موزه هنرهای اسلامی در آن ساخته شدن، مربوط به دوره قاجاره و در شیراز، خیابان احمدی،کوچه پشت مسجد نو واقع شده.این منزل در عیان نشین شیراز قدیم، در مجاورت بازار و حرم شریف میر احمد شاهچراغ، مقدس ترین بقعه مذهبی استان فارس قرار داره.

نوع جاذبه:
 • اقامتگاه بوم گردی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • Zahra Yekta
  نقدها:
  گزارش
  خانه منطقی نژاد
  توصیه شده توسط کاربر

  خانه منطقی نژاد که موزه هنرهای معاصر شده مربوط به دوران قاجاره. ورودی این خانه 3 هزارتومانه و جزو دسته ی دیدنی های خلوت قرار میگیره! این خانه از بقیه خانه هایی که در شیراز دیده بودیم کمتر مورد توجه قرار گرفته بود و رو به زوال بود. حوض ماهی موجود تو این خونه دیدنی بود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • سیمین ابراهیمی
  نقدها:
  گزارش
  خانه منطقي نژاد
  توصیه شده توسط کاربر

  خانه منطقی نژاد از خانه های اواخر دوران قاجار در شیراز است که در گذر مجاور ضلع جنوبی مسجد نو در خیابان احمدی واقع شده است. در ضلع جنوبی این خانه، شاه نشینی با تزئیناتی هم چون نقاشی در بدنه و سقف و آینه خانه با ازاره ای از آینه وجود دارد. دو اتاق در دو سوی شاه نشین وجود دارد که یکی دارای سقف نقاشی شده و بادگیر است و دیگری دارای تیرهای نقاشی شده سقف و شومینه گچبری است.اين خانه حياط باصفا و حوضي پر از نيلوفرهاي آبي داشت. تالار آينه خيلي زيبا بود. برخورد مدير مجموعه هم خيلي خوب بود ممنونيم از ايشون.

  زمان بازدید:
  ۸ الی ۱۳:۳۰ و ۱۶ الی ۲۰
  هزينه ورودي: 3000 تومان

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • نیلوفر ورزش نژاد
  نقدها:
  گزارش
  یکی از زیباترین خانه های تاریخی
  توصیه شده توسط کاربر

  خانه زیبای منطقی نژاد، یکی از خانه های تاریخی شهر شیراز و متعلق به دوران قاجاریه است. این عمارت در حال حاضر عنوان موزه هنرهای اسلامی را نیز دارد که البته اثری از موزه با این نام در آن ندیدم. تزیینات داخلی این خانه واقعا زیبا و چشم نواز است. حوضی زیبا در حیاط عمارت، پنجره های چوبی با شیشه های رنگی زیبا، گچ بری ها و آیینه کاری های حیرت انگیز در بخش شاه نشین عمارت و طاق رنگین ایوان عمارت، تنها بخشی از زیبایی های این خانه زیبا هستند.
  این خانه در حد فاصل سه راه نمازی و سردزک قرار گرفته و اینطور که راهنمای عمارت میگفت، در همان کوچه، خانه شاعر شیراز، سعدی شیرین سخن هم وجود دارد که در حال حاضر مالک خصوصی دارد و امکان بازدید از آن وجود ندارد.
  این عمارت در سال ۸۳ بازسازی شده و اینطور که میگویند پس از آن به موزه موسیقی تبدیل شده که البته به جز گرامافونی در ایوان عمارت، اثر دیگری از موسیقی در خانه نبود ولی هر چه بود خانه زیبایی بود که زیباییش روح انسان را تازه میکرد

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پرستو عطرسایی
  نقدها:
  گزارش
  خانه باصفاي منطقي نژاد شيراز
  توصیه شده توسط کاربر

  خانه منطقي نژاد يکي از خانه هاي قاجاري شيراز هست که مرمت شده و موزه هنرهاي اسلامي در آن داير شده. البته به نظر قبلا موزه آواها و نواها نام داشته. علاوه بر حياط کوچک اما سرسبزش که يک حوض خوشگل پر از نيلوفرهاي آبي و ماهي قرمز هم داره، تالار اصلي عمارت ديدني هست که آيينه کاري هاي بسيار ظريف و زيبايي داره. بازديد از اين خانه هزينه داره (حدود 5 هزارتومان يا کمي بيشتر) و حتما فالوده شيرازي که در حياط اين خانه به فروش ميرسد رو هم امتحان کنيد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: