Close
رستوران

پارک ویکتوری و تندیس مادر ارمنستان

Victory Park and Statue of Mother Armenia

2882-NdscFeFFK7tzTgg8pwXZ.jpeg
2882-YL4jTRYkELqKLMjB4PFu.jpeg
Victory Park and Statue of Mother Armenia (1).jpg
Victory Park and Statue of Mother Armenia (2).jpg
Victory Park and Statue of Mother Armenia (3).jpg
Victory Park and Statue of Mother Armenia (4).jpg
Victory Park and Statue of Mother Armenia (5).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

پارکی دیدنی در منطقه کاناکر-زیتون  (Kanaker-Zeytun) شهر ایروان که تندیس باشکوه از مادر مقدس در آن دیده می شود.

نوع جاذبه:
 • بناهای تاریخی و مجسمه ها

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • nazarian
  نقدها:
  گزارش
  تندیس مادر ارمنستان
  توصیه شده توسط کاربر

  در سفر به ایروان بر فراز تپه ای مرتفع مجسمه ای بلند تقریبا از همه جای شهر خودنمایی میکند . برای دیدن آن از میدان جمهوری به سمت گاسکاد رفتیم پله های آن را طی کردیم تا به خیابانی رسیدیم که بین گاسکاد و پارک ویکتوری قرار داشت . زیر گذر خیابان را طی کرده و وارد پارک شدیم درون پارک امکانات تفریحی ، رستوران و کافی شاپ وجود دارد . و در انتهای آن مجسمه مادر دیده می شود با شمشیری بلند در دست و سپری پیش پا . این مجسمه نماد زنی مبارز است که از فرزند خود یعنی ایروان محافظت می کند و سپر پیش پای آن نماد صلح است . درون پارک سالن ارکستر رو بازی وجود دارد که اگر خوش شانس باشید می توانید از یک کنسرت رایگان نیز بهره ببرید .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • محسن خرمایی
  نقدها:
  گزارش
  مجسمه مادر
  توصیه شده توسط کاربر

  پارک پیروزی پشت هزارپله واقع شده است که شامل یک دریاچه مصنوعی و کافه هایی در فضای باز می باشد. مجسمه مادر از بلندترین مجسمه های ارمنستان است که از هر نقطه ایی دیده می شود، ارتفاع مجسمه 22 متر و ارتفاع کلی بنا 51 متر می باشد. این مجسمه با شمشیر عظیمی که در دستانش و محافظی که نمادی از صلح هست در مقابل پایش ، بسیاری از مردم را به یاد زن شجاعی در تاریخ ارمنستان می‌اندازد که به دلیل حس مادرانه و نگرانی‌هایش در مورد جوانان ارمنی به آن لقب مادر دادند و اعتقاد دارند که محافظی برای ایروان هست. در زیر این مجسمه عظیم موزه‌ی وزارت دفاع وجود دارد که به عنوان موزه‌ی تاریخ جنگ جهانی دوم یادبودهایی از جنگ جهانی دوم و نیز جنگ قره‌باغ را در آن خواهید دید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Sareh soltanpour
  نقدها:
  گزارش
  مام ارمنستان
  توصیه شده توسط کاربر

  داستان مجسمه‌ی مادر ارمنستان(هاختاناکی ایگی) به قرن بیستم برمی‌گردد، یک مجسمه‌ی عظیم که نمادی از پیروزی و شادی است و در پارک پیروزی ایروان واقع شده و از تمام نقاط شهر قابل مشاهده است.این مجسمه با ۲۲ متر ارتفاع یکی از بزرگترین مجسمه‌های ایروان است. مجسمه از مس و پایه ی آن از بازالت ساخته شده است.مجسمه ی مادر ارمنستان، با شمشیر عظیمی در دستانش و محافظی که مقابل پایش نمادی از صلح است و ارتفاع زیاد آن ( در کل ۵۱متر) مانند محافظی برای شهر ایروان است.در کنار این یادبود، قبر یک سرباز گمنام نیز وجود دارد که سمبلی ابدی برای قربانیان جنگ است.لازم به ذکر است قبل از انقلاب شوروی مجسمه استالین روی این پایه سنگی قرار داشته است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • منصوره اسکندری
  نقدها:
  گزارش
  مجسمه مادر
  توصیه شده توسط کاربر

  مجسمه مادر ارمنستان یکی دیدنی ترین مکان های ایروان می باشد که در پارک پیروزی و بالای بنای یادبود عظیم هزار پله واقع شده است.مجسمه مادر ارمنستان در سال 1950 افتتاح شد و با مجسمه 17 متری استالین بالا رفت. سپس مجسمه آن با مجسمه مادر ارمنستان، در سال 1967 جابه جا شد. در طی این جابجایی تند و ناگهانی که بدون اطلاع قبلی و شبانه انجام شد یک سرباز کشته و چند نفر زخمی شدند. #مجسمه_مادر #ایروان

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • بهار قادری
  نقدها:
  گزارش
  مجسمه مادر يروان
  توصیه شده توسط کاربر

  در طی تمام مدت 70سالی که ارمنستان مستعمره شوروی سابق بود، مجسمه استالین در این مکان قرار داشت. سرانجام در سال ۱۹۶۲این مجسمه با مجسمه مادر امروزی جایگزین شد. به دلیل موقعیت این مجسمه در ارتفاع و روی تپه تقریبا از تمام قسمت های شهر یروان قابل دیدن است و به عنوان سمبل حفاظت از این شهر در نظر گرفته می شود.
  این مجسمه به یادبود زن شجاعی به نام سوسه مایریک ساخته شده است که به عنوان سمبل حس مادرانه و نگرانی‌ در مورد خاک ارمنستان به او لقب مادر داده اند.
  او در تمام طول جنگ با نیروهای چریی با اسلحه به دست گرفتن پا به پای شوهرش جنگید. همچنین در کنار این مجسمه ، قبر یک سرباز گمنام نیز وجود دارد که آتشی روی آن روشنه که سمبلی ابدی برای جانباختان جنگه.
  طول خود مجسمه 22 متر که با احتساب پایه ای که روش قرار گرفته به 51 متر میرسه. جنس مجسمه از مس و پایه ی آن از سنگ بازالت ساخته شده.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • فرزانه امینی زاده
  نقدها:
  گزارش
  مادر ارمنستان
  توصیه شده توسط کاربر

  مجسمه مادر ارمنستان(هاختاناکی ایگی) یک مجسمه بزرگ که نماد پیروزی و شادی هستش در پارک پیروزی شهر ایروان واقع شده که از همه جاهای شهر قابل دیدنه. این مجسمه ۲۲ متره و با پایه طول آن به ۵۱ متر میرسه که قسمت پایه به موزه وزارت دفاع تبدیل شده و تاریخ جنگ های کشور رو به نمایش میده.در گذشته که ارمنستان مستعمره شوروی بوده روی این پایه مجسمه استالین قرار داشته که بعداز فوتش و محکوم شدن مکتب فکریش تمام مجسمه هاش جمع آوری شد و ۵ سال بعداز اون مجسمه مادر ارمنستان اینجا قرار گرفت ، این مجسمه با شمشیر بزرگ در دست و زره جلوی پا به عنوان محافظی برای ارمنستان هست.# تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • امیرحسین س
  نقدها:
  گزارش
  مجسمه مام ارمنستان
  توصیه شده توسط کاربر

  ، تندیس مام ارمنستان در پارک پیروزی بر فراز شهر ایروان پایتخت ارمنستان ساخته شده‌است.
  تندیس کنونی مام ارمنستان، به‌جای تندیس ژوزف استالیندر این پارک نشسته‌است. مجسمه استالین یادمان پیروزی در جنگ کبیر میهنی شوروی بود که در ۲۹ نوامبر ۱۹۵۰ ساخته شد.
  تندیس استالین در سال ۱۹۶۲ میلادی برداشته شد (که یک سرباز نیز در جریان آن کشته شد و ده‌ها تن زخمی شدند) و مجسمه «مام ارمنستان» (۲۲ متر (۷۲ فوت)) که توسط آرا هاروتیونیان طراحی شده بود در سال ۱۹۶۷ میلادی جای آن را گرفت.
  محل قرارگیری ان بر بالای بنای یادبود کشتار ارامنه توسط عثمانی ها است. و نکته مهم ان شمشیر مام ارمنستان رو به سمت اذربایجان می باشد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: