Close
رستوران

سنت گریگور لوساووریچ

St. Grigor Lusavoritch

2885-DjLNrUlorgLFM10GK5Ov.jpeg
2885-vcO1v4jGv1H40yFcpIlE.jpeg
2885-E4HGnk3eVQQPvGpuUOTp.jpeg
2885-r9BbensXPOL96hqouQHi.jpeg
2885-SQMZTBOfPNKBxgN7VXni.jpeg
2885-dTlAzd5YawscBFYiQOTj.jpeg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

سنت گریگور لوساووریچ از جمله کلیساهای معروف شهر است که به عنوان کلیسای جامع ایروان نیز شناخته می شود. این کلیسا هم اکنون بزرگترین کلیسای ارمنی در سراسر جهان به شمار می آید. کلیسا در منطقه کنترون (Kentron District) واقع شده و در نزدیکی ایستگاه مترو آندرانیک قرار دارد.

نوع جاذبه:
 • مناظر دیدنی معروف

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • Sareh soltanpour
  نقدها:
  گزارش
  کلیسای سنت گریگور روشنگر
  توصیه شده توسط کاربر

  کلیسای سنت گریگور یک کلیسای جامع حواری ارمنی است که در ایروان ارمنستان می باشد.ساخت این بنا در سال 1997 میلادی شروع شد و در سال 2001 میلادی به اتمام رسید.معمار این ساختمان "استپان کیورچیان" بوده است که کلیسا را به سبک معماری ارمنی طراحی کرده است.
  این کلیسا جایگاه چندین سالن پهناور است که در طبقه همکف یافت می شود. به طور کلی مجموعه این کلیسا در زمینی به مساحت 3822 متر مربع واقع شده و ارتفاع آن از سطح زمین تا بالای کلیسا حدودا 54 متر است. در ساخت بنای این کلیسا از مونولیت آهن و بتن به عنوان مصالح استفاده شده و نمای آن از سنگ توف است. بنایی زیبا و قابل توجه که از طریق اکثر نقاط ایروان خودنمایی می کند. 

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Mohammadreza
  نقدها:
  گزارش

  ما از طريق راه زميني به مرز نوردوز رفتيم و از اونجا پس از گذر از جاده زيبا و كوهستاني به ايروان پايتخت ارمنستان رسيديم پس از يك روز استراحت به اين كليسا سري زديم كه در مركز شهر قرار داشت و بسيار جاي زيبايي بود و اتفاقا اون روزي كه ما رفتيم مراسم داشتند كه خيلي بي نظير بود اين كليساي قديمي نيست ولي پيشنهاد ميكنم اگر به ايروان رفتيد حتما سري به اين كليسا بزنيد البته در شب با نور پردازي كه داره زيبايي دو چنداني داره.
  #تايسيز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: