Close
رستوران

سنت شاپل

Sainte-Chapelle

2912-crOk2YxMAjiU1hJD4CNb.jpeg
2912-KwKnEn7IcDSN5lGSQlXR.jpeg
2912-MHa0qAk6hpSiCmzBdkUo.jpeg
2912-sV2nKz68rXFbNrT2S3gl.jpeg
2912-rSRDxGDgkZWp8xirPwvL.jpeg
2912-8OsTPbRRw0Da7nqIYy4Y.jpeg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

 Sainte-Chapelle بهترین کلیسای سلطنتی است که در فرانسه ساخته شده و مجموعه ای واقعا استثنایی از شیشه‌های رنگ‌آمیزی شده دارد. این کلیسا در اواسط قرن سیزدهم توسط لوئیس IX، در قلب محل اقامت سلطنتی، Palais de la Cité ساخته شد. این کلیسا مجموعه‌ای منحصر به فرد از پانل شیشه ای و یک پنجره‌ی بزرگ گل رز که بیشتر شبیه به یک دیوار حقیقی از نور است را تشکیل می دهد. این کلیسا گوهر معماری گوتیک فرانسوی است. این بنا توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی ثبت شده است. این بنای عظیم، در روزهای مختلف هفته، ساعات بازدید متفاوتی دارد، بنابراین حتما پیش از بازدید از برنامه‌ی کلیسا مطلع شوید.

 

نوع جاذبه:
 • کلیسا
 • بناها و مجسمه های تاریخی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند پوریا اقتداری
  نقدها:
  گزارش
  دیدنی ترین کلیسای پاریس
  توصیه شده توسط کاربر

  این کلیسای کاتولیک که به عنوان دومین جاذبه پر طرفدار شهر پاریس نیز شناخته می شود در سال 1248 میلادی در زمان لویی نهم در جزیره سیته ساخته شد. زمانی که وارد این کلیسا می شوید به اوج هنر و معماری گوتیک پی خواهید برد. دیدنی ترین بخش کلیسا پنجره های بسیار بلند و رنگین آن هستند که زیر نور خورشید چشمها را به خود خیره می کنند.
  همچنین در این کلیسا آثار بسیار ارزشمندی نیز گردآوری شده است که دیدن آنها خالی از لطف نیست.
  برای دسترسی به این کلیسا می توانید از خطوط مترو B و C استفاده نمایید و در ایستگاهSaint Michel Notre Dame پیاده شوید و با حدود 5 دقیقه پیاده روی به اینجا برسید و یا از خط مترو شماره 4 استفاده نمایید و در ایستگاه Cite پیاده شوید و با حدود 2 دقیقه پیاده روی به اینجا برسید.
  این جاذبه در زمان سفر ما به کشور فرانسه و بازدید از شهر پاریس در رتبه 2 از بین جاذبه های این شهر در وبسایت تریپ ادوایزر قرار داشت.
  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Rezatourism
  نقدها:
  گزارش
  کلیسای سنت چپل
  توصیه شده توسط کاربر

  کلیسای سنت چپل یکی از سایت بسیار دیدنی پاریس هست که جزو قدیمی ترین کلیساهای سلطنتی فرانسه هست که حدود هشتصد سال قدمت داره.
  این کلیسا در محله سنت میشل و در کنار کاخ سلطنتی و قدیمی "کانسییرج" (محل نگهداری و بازداشت ماری آنتوانت تا زمان اعدام ) واقع شده است و این امکان را داریم که هر دو سایت را بازدید کنیم (با قیمت به صرفه تر).
  این کلیسا از دو طبقه تشکیل شده که برای دسترسی به طبقه بالا دو راه پله مدور و باریک در دو گوشه غربی سالن پایین وجود دارد .
  طبقه بالا با سقفی بلند و پنجره‌های بلند و زیبا با شیشه های رنگی چشم نوازی میکند.
  عکاسی در این کلیسا آزاد است.
  قیمت ورودیه این کلیسا با توجه به سن و تعداد گروه و یا ملیت متفاوت است ولی بطور معمولی برای هر نفر 10€ هست که اگر یکجا ورودیه کاخ کانسییرج را هم بگیریم روی هم 15€ میشود که خیلی با صرفه است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: