Close
رستوران

کلیسای نتردام

Notre Dame Cathedral

2914-MG2UYJkdb0usIJcVndlC.jpeg
2914-CQzcZ9RCdnDuYfgAZW8B.jpeg
2914-tsF4xjcGRG96jkIESObu.jpeg
2914-xY9MiKvZVC56JCGisNeC.jpeg
2914-JkstKzH7PUVLEiJnDIXK.jpeg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

کلیسایی معروف که شاهکاری از معماری سبک گوتیک است و متعلق به قرن 12 میلادی می باشد. کلیسای نتردام در جزیره ایل دولاسیته (Île de la Cité) قرار داشته و نماد این جزیره به شمار می آید.

نوع جاذبه:
 • مناظر دیدنی معروف
 • کلیسا
 • بناها و مجسمه های تاریخی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند Tina Azimi
  نقدها:
  گزارش
  گوتیک از نوع نتردام
  توصیه شده توسط کاربر

  کلیسای نتردام، یکی از مشهورترین کلیساهای جهان است که در حاشیه رود سن قرار گرفته. بازدید از کلیسا رایگان بود و صف طولانی هم نداشت. اینجا اولین کلیسا به سبک گوتیک بود که می دیدیم در نتیجه تاثیر عجیبی روی ما گذاشت. به دلیل تاریکی و سیاهی و خوفی که داخل کلیسا داشت به همراه ستون های خیلی بلند و مجسمه های عجیب. برای رفتن به پشت بام کلیسا هم بلیط ورودی می خواست و هم صف نسبتا طولانی هم بود. ما متاسفانه این قسمت را از دست دادیم که امروز خیلی پشیمان هستیم چون هم دیدنش خالی از لطف نبود و هم اینکه دو ماه پیش قسمت های زیادی از کلیسا طی آتش سوزی از بین رفت. هرچند که به زودی احتمالا از اولش هم بهتر بازسازی خواهد شد ولی دیدن نمونه ی اولیه لطف دیگری داشت. دسترسی به این کلیسا با مترو به راحتی ممکن است. خیابان های اطراف خیلی تنگ و شلوغ هستند و با تاکسی احتمالا زمان زیادی در ترافیک به هدر خواهد رفت. رو به روی کلیسا هم پر است از رستوران ها کوچک و کافه.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند مریم رجایی
  نقدها:
  گزارش
  نتردام، جذابیت مطلق
  توصیه شده توسط کاربر

  کلیسای نتردام یک کلیسای کاتولیک به سبک گوتیک است. قطعا اگر کتاب گوژپشت نتردام را خوانده باشید دیدن این کلیسا جز لیست آرزوهای شماست.
  نتردام کلیسای بسیار بزرگی میباشد که بازدید از بخش داخلی آن رایگان است و همه روزه از ساعت 7:45 الی 18 ممکن است. شیشه های رنگی داخل کلیسا بسیار زیبا و دیدنی است. در داخل کلیسا بخشی نیز قرار دارد که گنجینه های قرن 14 م در آن قرار دارد که ورودی این بخش 5 یورو است.
  محوطه بیرونی کلیسا نیز دلنشین است و مملو از کبوتران زیبایی است. اما قطعا زیباترین بخش بازدید از نتردام، بازدید از برج آن است. برای خرید بلیت برج بایستی از دستگاه های کنار کلیسا ساعت بازدید را (معمولا برای دو ساعت بعد) رزرو کنید. هزینه بلیت نیز 10 یورو است که قطعا ارزشش را دارد.
  حدود 400 پله را باید طی کرد تا به بالای برج رسید اما منظره ای که از بالا مشاهده خواهید کرد خستگی این صعود را از تنتان خارج خواهد کرد.
  مجسمه های خارق العاده ای که همیشه با شنیدن کلمه نتردام به ذهن میاید در اینجا از نردیک قابل دیدن است. و همچنین نمای فوق العاده ای که از پاریس در همه جهت خواهید دید . از نظر من قطعا رتبه یک جاذبه های پاریس به برج کلیسای نتردام تعلق میگیرد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند سعید عسکریان
  نقدها:
  گزارش
  نتردام نوستالژی خاطرات
  توصیه شده توسط کاربر

  یک کلیسای کاتولیک که در مجاورت رودخانه سن (در جزیره ای در رودخانه سن به نام Ile de la cite) بنا شده است، نمونه منحصر بفردی از معماری سبک گوتیک اروپایی است که پنجره های بزرگ آن معروفیت خاصی دارد، دوران ساخت بسیار طولانی از سال 1163 تا سال 1345 (مدت ساخت تقریبی 200 سال) دارد به نوعی می توان گفت قدمت کلیسا 700 سال می باشد.
  اتفاق های مهمی در تاریخ فرانسه در این کلیسا ثبت شده است:
  - تاج گذاری شاه هنری ششم انگلستان به عنوان شاه فرانسه در سال 1431
  -مراسم ازدواج ماری ملکه اسکاتلند در سال 1558
  -تاج گذاری ناپلئون در سال 1804
  -مراسم تقدیس ژان در سال 1920
  -تجمع ژنرال ها و مقامات دولتی چارلز دوگال در سال 1970
  از زمان دبیرستان که رمان گوژپشت نتردام را خواندم علاقمند بودم که این کلیسا را ببینم و بالاخره این امکان در سفر تیرماه 96 خانواده ما به پاریس محقق شد جالب اینکه جایی مطالعه کرده بودم که این کلیسا تا قبل از این اثر جاودانه ویکتور هوگو در حال نابودی بوده و بعد این اثر زیبا جان دوباره گرفت،
  دسترسی به این جاذبه خاص و منحصر بفرد پاریس از طریق مترو خط 4 و RERB ایستگاه CITE یا Notre dame امکان پذیر می باشد بازدید از این کلیسا رایگان می باشد (طبقه اصلی) البته انتظار یک صف طویل را داشته باشید.
  بعد از ورود به کلیسا کاملا سبک گوتیک که برمبنای وحشت و تاریکی است برای شما تداعی خواهد گشت، درون کلیسا بی شباهت به یک غار عظیم نیست با ورود به آن ابهت و عظمت کلیسا مشهود است، ستون های بلند و پنجره های بزرگ و فضایی مخوف در انتظارتان خواهد بود، در اطراف سالن تابلوهای زیبا و مجسمه های جذاب وجود دارد در بخشی از سالن کلیسا هم ماکت و تابلوهای مربوط به کلیسا در مقاطع زمانی مختلف و سیر تکاملی ساخت ساختمان کلیسا نمایش داده می شد، همچنین دستگاههایی جالبی وجود داشت که با پرداخت 2 یورو سکه ای مزین به نقوش کلیسای نتردام در طرح های مختلف تحویل می داد.
  جالب اینکه در زمان حضور ما مراسم خاص فضای کلیسا در حال انجام بود که ما هم موفق به دیدن آن شدیم.
  امکان بازدید از تراس و طبقه بالای کلیسا با صف جدا و پرداخت ورودیه وجود داشت که ما به علت صف طولانی موفق به بازدید از آن نشدیم.
  نقطه صفر پاریس یا مرکز پاریس هم در جلوی کلیسا در یک نقطه روی زمین مشخص شده است.
  در سفر به پاریس بازدید از این کلیسا را از دست ندهید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: