Close

موزه نظامی

Military Museum (Asker Muzesi)
5
(از 1 نقد و بررسی)
military-museum-asker-muzesi (1).JPG

درباره موزه نظامی

موزه نظامی استانبول تاریخ یک هزار ساله نظامی ترکیه را در خود جای داده است. این موزه یکی از مهمترین و برجسته ترین موزه ها در نوع خود در سراسر جهان به شمار می آید. موزه نظامی استانبول همه روزه به جز روزهای دوشنبه و سه شنبه برای عموم باز است.

نوع جاذبه
موزه های نظامی
موقعیت
استانبول
پیشنهاد کاربران
%100 از 1 رای
رتبه در استانبول
43 از 221 جاذبه
این مسافت به صورت خط مستقیم در نظر گرفته شده است

اطراف موزه نظامی

رستوران های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
هتل های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
جاذبه های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
مراکز مهم شهر
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
comment icon
افزودن نقد و بررسی
نوشتن نقد و بررسی
camera icon
افزودن تصویر
افزودن تصویر
مرتب سازی براساس:
Ehsantrips
نوشته شده در 28 مهر 1398
report-icon گزارش

موزه نظامی (یا عسکری) در محله حاربیه قرار دارد و البته محل موزه با موضوع آن نیز تناسب داره (حرب= جنگ)! بالاتر از میدان تکسیم و در بلوار جمهوریت به سمت شیشلی به موزه نظامی می رسیم که بجز روزهای دوشنبه و سه شنبه، در سایر ایام باز است. موضوع موزه نیز مربوط به تاریخ نظامی ترکیه در هزار سال اخیر است.
در این موزه اشیای نظامی از دوره سلجوقی تا حال حاضر از قبیل یونیفورم های نظامی مربوط به دوره های مختلف، کمان و اسلحه، زره، کلاه‌خود، شمشیرهای سلاطین عثمانی، پرچم ها، عکس های وزرای دفاع ترکیه، و غیره به نمایش درآمده است. یکی از اشیای جالب، زنجیری است که بیزانسی ها با آن ورودی خلیج شاخ طلایی را بسته بودند تا سپاه عثمانی نتواند از راه دریا وارد شهر شود. همچنین تصاویر تمام سلاطین عثمانی بخش دیگری از موزه است. تصاویری مربوط به نبرد گالیپولی در جنگ جهانی اول که جزو افتخارات تاریخ ترکیه است، به همراه نقشه آن به نمایش درآمده است. اشیاء مربوط به این نبرد و همچنین نبرد استقلال ترکیه در سالن جداگانه قرار گرفته است. اتاق جداگانه ای نیز به آتاتورک اختصاص یافته است. در محوطه موزه نیز تانک، توپ، هلیکوپتر و جنگنده بمب افکن های ارتش به نمایش گذاشته شده است.
البته عکاسی از بسیاری از بخش های داخلی موزه ممنوع است! بازدید دقیق از این موزه به حوصله زیاد و البته دو تا سه ساعت زمان نیاز دارد.

بیشتر
امتیاز کل
5
آیا شما صاحب این کسب و کار هستید؟

برای پاسخ به نظرات، بروزرسانی اطلاعات و موارد دیگر مالکیت خود را به ثبت برسانید و پنل اختصاصی خود را از ما دریافت کنید.

ثبت ادعای مالکیت