Close
رستوران

امامزاده چهارانبیا (بقعه پیغمبریه)

Tomb of the Four Prophets

4290-MvjwmY7iY07TQBfIJdxc.jpeg
Tomb of the Four Prophets (2).jpg
Tomb of the Four Prophets (1).jpg
Tomb of the Four Prophets (3).jpg
Tomb of the Four Prophets (4).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

زیارتگاه چهار انبیاء به پیغمبریه نیز مشهور است. این بقعه مدفن چهار تن از پیامبران بنی‌اسرائیل می‌باشد و جزو معدود آثار به جای مانده از دوران پیش از اسلام در قزوین محسوب می‌گردد. چهار پیامبر بنی‌اسرايیل دفن شده در این بقعه عبارت هستند از سلام، سلوم، سهولی و القیا. طبق روایت‌های تاریخی این چهار پیامبر سال‌ها مورد اذیت و آزار قوم بنی‌اسرائیل بوده‌اند که نهایتا تصمیم به تغییر محل زندگی خود می‌گیرند. آنها به منظور رهایی از آزار و اذیت قوم بنی‌اسرائیل و تبلیع دین موسی و همچنین بشارت دادن میلاد مسیح وارد ایالت مادها در نواحی داخلی فلات ایران می‌شوند.

نوع جاذبه:
 • آرامگاه

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند ناصر
  نقدها:
  گزارش

  چهار انبیا معروف به پیغمبریه و در شهر قزوین خیابان پیغمبریه در نزدیکی سبزه میدون قرار دارد ؛ این مکان رو زمان بازدید جاذبه های قزوین توی مسیر دیدیم که توجه مون رو به خودش جلب کرد ؛ در این بنا ظاهرا چهار پیغمبر به نام‌های سهولی ، سلام ، سلوم و اقلیا دفن شده اند که داستانهای این انبیاء رو میتونید در گوگل پیدا کنید ؛ همچنین ارامگاه امامزاده صالح در این بنا واقع شده است ؛ ابتدای ورود به داخل حیاط این مکان مذهبی تاریخ ساخت بنا در سر در ورودی حیاط بر روی کتیبه‌ای وجود دارد که تاریخ اتمام ساخت بنا را سال ۱۳۳۲هجری قمری اشاره کرده ولی بنای قدیمی ان به دوره صفوی بر میگرده ؛ در حیاط ان یه شاه نشین با چهار ستون و کاشیکاری های اسلامی و گنبدی فیروزه ای به چشم میخوره ؛ و زیر گنبد اینه کاری شده همانند دیگر بناهای مذهبی ، حرم فولادی قرار گفته است که قبور اصلی در زیر ان در سرداب قرار دارند

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند امید خدایاری
  نقدها:
  گزارش
  پیغمبریه یا چهار انبیاء
  توصیه شده توسط کاربر

  در خیابان پیغمبریه و کنار چهلستون قزوین بقعه چهار نفر از پیامبران بنی اسرائیل قرار داره که به پیغمبریه یا چهار انبیاء معروفه. چهار پیامبری که در اینجا دفن شده ‌اند عبارتند از سلام، سلوم، سهولى و القیا در کنار این پیامبران یک امام زاده به اسم امامزاده صالح بن حسن نیز دفن شده است. درخصوص اینکه این پیامبران چرا به سمت ایران آمده‌اند روایات زیادی و جود داره که هیچکدام قابل استناد نیست. بنای پیغمبریه در زمان صفویه ساخته شده و دارای کاشی کاری ‌های چشم نوازی ست. داخل حرم نیز آینه کاری زیبا و خیره کننده ای داره. در کنار بازدید از پیغمبریه با کمی پیاده روی شما می تونید جاذبه هایی مانند کاخ چهلستون، سرای سعدالسلطنه، بازار قزوین، امام زاده اسماعیل، خیابان سپه، سردر عالی قاپو، موزه عکاسخانه و ... را هم ببینید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند shahrzad
  نقدها:
  گزارش
  امامزاده چهارانبیاء
  توصیه شده توسط کاربر

  امامزاده چهار انبیاء درخیابان پیغمبری شهر قزوین قرار دارد که درپشت چهل ستون است واز داخل چهل ستون گنبدآبی رنگ آن مشخص است،مردم قزوین به آن ها خیلی اعتقاد دارند. 4تا از انبیاء الهی درآنجا آرمیده اند. ازداخل خیابان پیغمبریه یک ضریح کوچک روی دیوار وصل شده است که به ضریح اصلی متصل است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Yannar
  نقدها:
  گزارش
  امامزاده چهار انبیا
  توصیه شده توسط کاربر

  این امامزاده در خیابان پیغمبریه و در نزدیکی چهل ستون قرار داره که گنبدفیروزه ای بزرگی داره و ورودی صحنش کاشیکاری و آیینه کاری های فوق العاده چشم نواز و هنرمندانه ای داره .
  در این مکان مقدس ۴ تن از انبیا عظیم الشان بنام های ؛سلام،سلوم،سهولی،القیاء،علیه السلام وامامزاده صالح علیه السلام آرمیده اند .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: