Close

آبشار نوژیان

Nozhian Waterfall
4
(از 1 نقد و بررسی)

درباره آبشار نوژیان

آبشار نوژیان بلندترین آبشار استان است که با حدود 42 کیلومتر فاصله از خرم آباد، برای رسیدن به این آبشار بلند قامت و زیبا باید از دل جنگل بگذریم. ۳۸ کیلومتر از این مسیر را که بروید به نزدیکی روستایی به نام نوژیان می رسید و جایی در بین دو کوه «تاف» و «هشتاد پهلو» چشمتان به بلندترین آبشار استان می افتد، آبشاری به ارتفاع ۹۵ متر. کلمه نوژیان در لرستان به عدس نوژی می گویند در گردنه نرسیده به آبشار نوژیان گردنه ای به نام نوژیان وجود دارد، یک نوع گیاه وحشی شبیه عدس در این منطقه می روید، که به آن نوژی می گویند، به دلیل زیاد بودن این نوع گیاه نسبت به بقیه گیاهان، منطقه به نوژی یان معروف است. در استان لرستان 50 آبشار کوچک و بزرگ وجود دارد، که آنرا استان آبشارها می توان نامید، و قطعا هر گردشگری به این استان می آید طالب گشت و گذار در آبشارها می باشد. قطعا از اولین و معروفترین آبشار شروع به بازدید می کنند، که نوژیان بعد آبشار بیشه معروفترین آبشار این استان است و در جنوب شرقی لرستان واقع است. بهترین زمان برای این طبیعتگردی اوایل بهار تا اوایل تابستان است، دقیقا زمانی که آبشار نوژیان تغذیه کامل را از چشمه های طبیعی کرده و ریزش پربارشش را به رخ می کشد، موعد دیدار است.این گشت بسیار روح نواز و دل انگیز است برای گردشگران عاشق طبیعت که در جنگل در کنار صدای آب نشسته، دمی خلوت می کنند و چای یا آبمیوه ای می نوشند، جنگل پیایی می کنند و ریه هایشان را پر می کنند از عطراکسیژن خالص طبیعت. آب این منطقه برای پرورش ماهی قزل آلا بسیار مناسب است، به همین سبب در ردیف آبهای مناسب پرورش قزل آلا قرار می گیرد. و اگر به آنجا سفر کنید، حوضچه های مختلف پرورش ماهی ها را خواهید دید و می توانید ماهی گیری کنید و ماهی کباب تازه نوش جان کنید.

نوع جاذبه
آبشار
موقعیت
خرم آباد
پیشنهاد کاربران
%100 از 1 رای
رتبه در خرم آباد
6 از 80 جاذبه
این مسافت به صورت خط مستقیم در نظر گرفته شده است

اطراف آبشار نوژیان

رستوران های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
هتل های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
جاذبه های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
مراکز مهم شهر
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
comment icon
افزودن نقد و بررسی
نوشتن نقد و بررسی
camera icon
افزودن تصویر
افزودن تصویر
عشق سفر
نوشته شده در 29 مهر 1399
report-icon گزارش

آبشار نوژیان در ۳۸ کیلومتری خرم‌آباد و در جاده‌ کمربندی، جایی بین دو کوه تاف و هشتاد پهلو قرار گرفته است. آبشارهای بلندتر از ۸۰ متر، در دسته‌ی آبشارهای مرتفع قرار می‌گیرند. نوژیان با ۹۵ متر در لرستان بلندترین است و در بین آبشارهای کل کشور سری در سرها دارد. در بهار که چشمه‌های اطراف پرآب هستند، آبشار بیشترین پهنا را دارد و  موقع خشکسالی آبشار هم کم‌جان می‌شود. شاید به همین دلیل از قدیم به آن نوژیان، یعنی آب زنده می‌گویند. این آبشار در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است.
از طریق گوگل مپ میتونید به راحتی این آبشار را پیدا کنید البته در میانه راه به بعد آنتن دهی صفر میشه. مسیر بسیار پر پیچ و خم داره که خسته کننده اس اما اگر زمان داشته باشید و بتونید بین راه توقف کنید و از مناظر و هوای دلچسب لذت ببرید خسته کننده نخواهد بود.
زمانیکه به آبشار برسید هر ماشین ۵۰۰۰ تومان هزینه باید پرداخت کنه که البته مامور اونجا قصد داشت ۱۰۰۰۰ تومان از ما بگیرد در صورتیکه روی قبض نوشته بود ۵۰۰۰ تومان!
از پارکینگ تا آبشار راه کوتاه و سنگ فرش شده است و همه از جمله افراد سالمند نیز میتونن از این آبشار دیدن کنند. سرویس بهداشتی تنها امکانات این آبشار است پس خوراکی همراه خودتان ببرید و باک بنزین رو هم پر کنید.

بیشتر
امتیاز کل
4
آیا شما صاحب این کسب و کار هستید؟

برای پاسخ به نظرات، بروزرسانی اطلاعات و موارد دیگر مالکیت خود را به ثبت برسانید و پنل اختصاصی خود را از ما دریافت کنید.

ثبت ادعای مالکیت