Close
رستوران

روستای هوره

Hooreh Village

4543-iAMFl6lrP5dWSOTav33k.jpeg
Hooreh Village (2).jpg
Hooreh Village (1).jpg
Hooreh Village (3).jpg
Hooreh Village (4).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

روستای هوره یکی از روستاهای استان چهارمحال و بختیاری است که در شهرستان سامان قرار دارد. روستا در محدوده کوهستانی سامان واقع شده و برای همین بافت مسکونی متراکمی را در روستا شاهد هستیم. خانه‌های روستا اغلب یک طبقه هستند و دیوار خانه‌ها ضخیم و در و پنجره‌ی خانه‌ها کوچک است. سقف اکثر خانه‌های روستای هوره با تیرهای چوبی ساخته شده و با کاهگل اندود شده است. مصالح خانه‌های قدیمی روستا سنگ، چوب و خاک بوده ولی امروزه از سیمان، گچ و آهن نیز در ساختمان‌سازی روستا استفاده می‌شود. همچنین کوچه‌های روستا باریک و پیچ در پیچ است. این سبک معماری مختص مناطق کوهستانی (به منظور حفظ گرما در داخل خانه) ایران بوده است.

نوع جاذبه:
 • روستا و دهکده

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند هادی انصاری
  نقدها:
  گزارش

  روستای هوره ، روستای بزرگ و یا شهرکی است که بر ساحل غربی رودخانه زاینده رود در حد فاصل سد زاینده رود و پل زمانخان قرار گرفته است . در مجاورت هوره ، روستاهای دشتی ، سوادجان و چم کاکا برحاشیه رود زاینده رود قرار دارند .
  هوره روستای نام آشنایی در بین طبیعت گردان و عکاسان طبیعت است چون از فراز ارتفاعات مشرف به هوره ، می توان از زیباترین ناحیه زاینده رود و بیشه و جنگل های حاشیه آن ، تصویر گرفت .
  شهرک هوره ، پلی بر روی رودخانه زاینده رود دارد . از هوره ، جاده ای نیز به بن وجود دارد که از طریق آن می توان به شهرکرد دسترسی پیدا کرد.
  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: