Close

هادریانز گیت

Hadrian's Gate
4.3
(از 3 نقد و بررسی)
Hadrian's Gate.jpg

درباره هادریانز گیت

مکانی تاریخی که نباید بازدید از آن را از دست دهید. کمی که از بلوار آتاتورک فاصله بگیرید سه طاق دوتایی از ورودی ها را خواهید دید که در سال 130 برای  جشن گرفتن بازدید امپراطور هادریان ساخته شده بود. در افسانه ها آمده که ملکه سبا از طاق میانی این ورودی ها به سمت آسپنسوس رفته و یک شب با حضرت سلیمان دیدار داشته. به جز ستون های اصلی بقیه این بنا از سنگ مرمر ساخته شده است.

نوع جاذبه
بناهای باستانی
بناها و مجسمه های تاریخی
موقعیت
آنتالیا
پیشنهاد کاربران
%100 از 3 رای
رتبه در آنتالیا
14 از 47 جاذبه
این مسافت به صورت خط مستقیم در نظر گرفته شده است

اطراف هادریانز گیت

رستوران های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
هتل های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
جاذبه های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
مراکز مهم شهر
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
comment icon
افزودن نقد و بررسی
نوشتن نقد و بررسی
camera icon
افزودن تصویر
افزودن تصویر
مرتب سازی براساس:
Hamed Kazemi
نوشته شده در 15 اردیبهشت 1400
report-icon گزارش

با سلام
دروازه هادریان Hadrian's Gate از بناهای تاریخی زیبا و معروف این شهر است که در منطقه کالیچی Kaleiçi بنا شده است و البته به نام دروازه سه قوسه Triple Gate هم معروف است.
نام اول این دروازه از تاریخ باستانی این شهر به یادگار مانده است، زمانیکه امپراتور روم باستان، هادریان Hadrian در قرن دوم میلادی از شهر بازدید کرده است و نام دوم آن بخاطر شکل ظاهری‌اش است که از سه قوس درست شده است. دروازه هادریان Hadrian's Gate در دیوارهای اطراف شهر گنجانده شده است و به یکی از بزرگترین دروازه‌های شهر تبدیل شد.
دروازه هادریان Hadrian's Gate در مرکز شهر آنتالیا در بلوار آتاتورک Atatürk Boulevard قرار گرفته است.
برای رفتن به آنجا هم می‌توان پیاده و با قدم زدن در منطقه باستانی کالیچی Kaleiçi به آن رسید و هم می‌توان از تراموا استفاده کرد. این خط تراموا ( که به نام تراموای نوستالژی معروف است) در این منطقه تاریخی حرکت می‌کند و در ایستگاه fittingly ، هادریان توقف می‌کند.
با تشکر از توجه شما

بیشتر
امتیاز کل
5
فرزانه امینی زاده
نوشته شده در 8 اردیبهشت 1398
report-icon گزارش

دروازه هادریان یا در ترکی استانبولی اوچ قاپیلار (سه دروازه) از بناهای تاریخی زیبا و معروف شهرآنتالیاست که در منطقه کالیچی بنا شده و یکی از ورودی‌های اصلی کالیجی یا شهر قدیم آنتالیا محسوب می‌شود و بخشی از دیواری باستانی است که به گرداگرد شهر قدیمی کشیده شده بود و حالا دروازه هادریان در مرکز شهر آنتالیا در بلوار آتاتورک قرار گرفته و با قدم زدن در منطقه باستانی کالیچی یا استفاده از تراموا به آن می رسید.
این دروازه در سال ۱۳۰ پس از میلاد برای ورود امپراتور روم باستان، هادریان به شهر ساخته شد و از این رو به نام دروازه هادریان شناخته میشود. نام دیگر آن اوچ قاپیلار به معنی سه دروازه است که بخاطر شکل ظاهری‌اش است که از سه طاق با حکاکی هایی زیبا درست شده .این دروازه شامل سه طاق یک اندازه و 8 ستون گرانیتی است که در دو طرف چهار پایه‌ نگهدارنده طاق‌های سه‌گانه دروازه واقع شده‌اند. جنس این ستون ها ( بجز قسمت نگهدارنده که گرانیتی است ) از سنگ مرمر سفید است.
دو برج در دو طرف دروازه هادریان قرار دارند که برج سمت چپ از نظر تاریخی به دوران روم باستان تعلق دارد و بخشی از برج سمت راست به‌نظر می‌رسد که در عصر امپراتوری بیزانس بازسازی شده باشد. همچنین احتمال داده می‌شود که سازه اولیه دراصل دو طبقه بوده اما تنها بخش زیرین آن باقی‌مانده است.

بیشتر
امتیاز کل
4
علی عباسی
نوشته شده در 29 مرداد 1397
report-icon گزارش

شهر آنتالیا در بین شهر های ساحلی ترکیه جایگاه ویژه ایی برای ایرانی ها دارد. یکی از جاذبه هایی که در شهر آنتالیا میشه دید، شهر قدیمی یا همان کالیچی می باشد. دروازه هادریان یا هادریانوس یکی از مکان هایی است که میتوان در کالیچی دید و به عنوان یکی از دروازه های ورود به کالیچی شناخته می شود. این دروازه به افتخار بازدید هادریانوس، امپراطور وقت روم در این مکان ساخته شده و به همان نام نیز مشهور است.
در صورتی که از کالیچی به سمت این دروازه بروید، با مناظر بسیار زیبایی مواجه خواهید شد. از کوچه های بدون ماشین و پر از گل و گلدان و بوتیک هتل گرفته تا مناظر طبیعی که چشم نواز هستند. سمت دیگر دروازه هادریان نیز خیابان آتاتورک می باشد که یکی از خیابان های اصلی آنتالیا به حساب می آید. در کنار این دروازه می توانید عکس های زیبا و ماندگاری را بگیرید و در طبیعت و تاریخ آن محو شوید.

بیشتر
امتیاز کل
4
آیا شما صاحب این کسب و کار هستید؟

برای پاسخ به نظرات، بروزرسانی اطلاعات و موارد دیگر مالکیت خود را به ثبت برسانید و پنل اختصاصی خود را از ما دریافت کنید.

ثبت ادعای مالکیت