Close

بنای یادبود مدیا

Medea Monument
3.9
(از 9 نقد و بررسی)

درباره بنای یادبود مدیا

مجسمه ای دیدنی از مده‌آ (Medea) شاهزاده کولخیس یکی از اسطوره های یونانی که در شهر باتومی واقع شده است. میخیل ساآکاشویلی رئیس جمهور سابق گرجستان در سال 2007 از این بنای یادبود رونمایی کرد.

نوع جاذبه
بناها و مجسمه های تاریخی
موقعیت
باتومی
پیشنهاد کاربران
%100 از 9 رای
رتبه در باتومی
43 از 72 جاذبه
این مسافت به صورت خط مستقیم در نظر گرفته شده است

اطراف بنای یادبود مدیا

رستوران های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
هتل های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
جاذبه های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
مراکز مهم شهر
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
comment icon
افزودن نقد و بررسی
نوشتن نقد و بررسی
camera icon
افزودن تصویر
افزودن تصویر
فرزانه امینی زاده
نوشته شده در 30 دی 1398
report-icon گزارش

مجسمه مدیا تندیس زنی است که پشم زرین به دست گرفته و بر روی ستونی بلند ایستاده است. این مجسمه از سال 2007 در میان میدان اروپا شهر باتومی قرار گرفته است. این مجسمه از افسانه ای یونانی برگرفته شده که در آن مدیا زنی از اهالی کولخیس در گرجستان بوده و عاشق یاسون پسری که برای پیدا کردن پشم زرین به این شهر آمده بوده میشود و این دو بعد از پیدا کردن پشم زرین با هم فرار میکنند و در نهایت باهم ازدواج میکنند و بعدها یاسون مدیا را رها میکند تا با گلاوکه، دختر کرئون ازدواج کند و مدیا هم از شدت خشم ، گلاوکه و کرئون و فرزندان خود را میکشد.#گلفام_سفر

بیشتر
امتیاز کل
4
پریسا افخمی
نوشته شده در 17 آذر 1398
report-icon گزارش

بلندترین مجسمه در میدان اروپایی مجسمه مدیا میباشد که در سال ۲۰۰۷ ساخته شده و در کنارش تابلویی داره که تمام توضیحات مربوط بهش داده شده.
مدیا شاهزاده قدرتمند گرجستان بوده که پارچه طلایی داخل دستش هم به قدرتش اشاره داره.

بیشتر
امتیاز کل
4
میثم .
نوشته شده در 10 آذر 1398
report-icon گزارش

این تندیس در میدان اروپا باتومی بر بالای پایه سنگی بسیار بلندی نصب شده است.
این تندیس زنی است که پوست طلایی گوسفندی را در دست گرفته است‌ که به یک افسانه یونانی اشاره دارد.
این مجسمه در میدان اروپا قرار دارد و اطراف مجسمه پارک کوچکی همراه با فواره هایی زیبا و نیکمت هایی جهت استراحت قرار دارد.

بیشتر
امتیاز کل
4
ابراهیمی کرمانی
نوشته شده در 9 آذر 1398
report-icon گزارش

در ميدان اروپاي اروپاي باتومي ميتوانيد از اين بناي يادبود به رايگان ديدن كنيد. مدئا يكي از شخصیت های اسطوره ای یونان است . داستان اين شخصيت و پشم زرين در دست :
مدئا دختر آئتین پادشاه کولخیدا بود که به یاسون در ربودن پشم زرین کمک کرد.مردم کولخیدا در ذوب فلزات و صنعت ریخته گری بسیار خبره بودند، این مهارت آنها توجه ماجراجویان و تجار یونانی مانند یاسون را به این سرزمین جلب کرد و آنها با هدف یافت منابعی با ارزش مانند طلا به کولخیدا سفر کردند. مردم این سرزمین به صورت بسیار جالب و منحصر به فردی اقدام به جمع آوری طلا می کردن، آنها پشم گوسفندان را به چوب یا درختان واقع در مسیر عبور باد از طرف کوه ها و عبور ذره های طلا آویزان می کردن و با این روش سعی بر جمع آوری طلا می کردند. .مدئا عاشق ياسون شد و او را در انجام شرط‌های سخت پدر و سرانجام ربودن پشم زرین یاری داد. آن‌ها با هم فرار و ازدواج کردند.
بعدها یاسون او را رها کرد تا با گلاوکه، دختر کرئون ازدواج کند مدیئا از شدت رشک و خشم گلاوکه و کرئون و فرزندان خود را کشت. براي زنده نگه داشتن اين افسانه چنين بناي يادبودي ساخته شد.

بیشتر
امتیاز کل
4
مریم رجایی
نوشته شده در 5 آذر 1398
report-icon گزارش

این مجسمه که در میدان اروپایی باتومی قرار دارد در سال 2007 ساخته شده است. مطابق توضیحات درج شده در کنار مجسمه، این مجسمه نماد قدرت و ثروت این منطقه غربی گرجستان است و پشم طلایی که در دست مدیا قرار دارد به داستانی قدیمی مرتبط با یونان و گرجستان اشاره دارد. مدیا شاهزاده گرجی قدرتمندی بوده است. این مجسمه ارتفاع زیادی دارد و نمای زیبایی به این میدان داده است. بازدید از این محل رایگان است.

بیشتر
امتیاز کل
3
araz b
نوشته شده در 9 مهر 1398
report-icon گزارش

این تندیس که یکی دیگر از نمادهای تبلیغی توریستی شهر باتومی میباشد بسیار هنرمندانه کاملا موزون با محیط اطراف خودش در میدان اوروپای شهر باتومی ساخته شده که همونطور که از توضیحات پای مجسمه مشخصه کربوط به یک افسانه یونانی هست که در سال 2007 ساخته شده برای دیدن این تندیس سراغ میدا اروپاوو بگیرید علاوه بر این تندیس چندین فواره و پارک کوچک هم خاهید دید .

بیشتر
امتیاز کل
4
Yanar
نوشته شده در 11 مرداد 1398
report-icon گزارش

در میدان اروپا باتومی چشمتون به تندیس بلند قامتی با ترکیب زیبای رنگ سبز کپکی و طلایی میخوره که تندیس زنی هست که پوست طلایی گوسفندی دا در دست گرفته که یکی از اسطوره های یونان است و در واقع نماد روابط تاریخی گرجستان و اروپا هست پایین ستون مجسمه هم یادگاری هایی با اسپری نوشته شده متاسفانه.

بیشتر
امتیاز کل
5
Reza
نوشته شده در 9 مرداد 1398
report-icon گزارش

سلام. اگر در شهر زیبای باتومی به میدان اروپا تشریف ببرید یک مجسمه بزرگ که بر روی یک پایه سنگی بسیار بلند ساخته شده رو خواهید دید که همین بنای یادبود مدیا هستش. مجسمه به شکلی هستش که یک بانو یک خوک رو در دستش بصورت ایستاده گرفته. بازدید از میدان اروپا و این مجسمه می تونه واسه هر کسی جذاب باشه.

بیشتر
امتیاز کل
4
پوریا اقتداری
نوشته شده در 24 دی 1397
report-icon گزارش

این مجسمه که Medea نام داره به یاد شاهزاده اسطوره یونانی در نزدیکی میدان اروپایی باتومی نصب شده. این مجسمه در سال ۲۰۰۷ در حضور رییس جمهور گرجستان Mikheil Saakashvili رونمایی شد. از جاذبه های دیدنی نزدیک به این مجسمه میتوان به خیابان Memed Abashidze، ساعت نجومی، میدان اروپایی و آب نمای نپتون اشاره کرد. در کنار این مجسمه چندین نیمکت هم برای استراحت توریست ها قرار داده شده.

بیشتر
امتیاز کل
3
آیا شما صاحب این کسب و کار هستید؟

برای پاسخ به نظرات، بروزرسانی اطلاعات و موارد دیگر مالکیت خود را به ثبت برسانید و پنل اختصاصی خود را از ما دریافت کنید.

ثبت ادعای مالکیت